LimeSurvey 4.x.x - en to hu translation catalogue (4258 entries)

en:  Browse uploaded resources
hu: Feltöltött erőforrások böngészése

en:  Please select a file to import!
hu: Kérem, válasszon egy fájlt az importáláshoz!

en:  global level
hu: globális szint

en: %d file deleted.|%d files deleted.
hu: %d fájlt sikeresen törölt.|%d fájlt sikeresen törölt.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
hu: %s attribútumot sikeresen törölt.|%s attribútumot sikeresen törölt.

en: %s cannot be left empty
hu: %s nem maradhat üresen

en: %s cannot be left empty.
hu: %s nem lehet üres.

en: %s duplicate records removed
hu: %s megkettőzött kérdés eltávolítva

en: %s entries were not copied because they already existed
hu: %s bejegyzést nem másoltunk át, mert már léteznek

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
hu: %s bejegyzést figyelmen kívül hagytunk, mert szerepel a feketelistán

en: %s field(s) were successfully added.
hu: %s mező létrehozása sikerült.

en: %s invalid attributes
hu: %s érvénytelen attribútum

en: %s is an invalid value for this question
hu: %s nem érvényes válasz erre a kérdésre

en: %s lines had a mismatching number of fields.
hu: %s sornak nem volt megfelelő mezőszáma.

en: %s min. %s sec.
hu: %s perc %s mp.

en: %s missing attributes
hu: %s hiányzó attribútum

en: %s must be case-insensitive equal to %s
hu: Kis- és nagybetűket azonosnak véve meg kell egyezniük: %s = %s

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
hu: Kis- és nagybetűket azonosnak véve nem szabad megegyezniük: %s <> %s

en: %s new participants were created
hu: %s új részvevőt hoztunk létre

en: %s not found!
hu: %s nem található.

en: %s of %s columns selected
hu: %s oszlop %s oszlopból kiválasztva

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
hu: %s régi kitöltést és hozzá tartozó időzítéseket sikeresen importáltunk.

en: %s old response(s) were successfully imported.
hu: %s régi kitöltést sikeresen importáltunk.

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
hu: %s résztvevő-megosztást sikeresen törölt|%s résztvevő-megosztást sikeresen törölt

en: %s participants have been copied to the central participants table
hu: %s résztvevőt sikeresen átmásolt a központi résztvevőktáblázatba

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
hu: %s résztvevőt sikeresen átmásolt a kérdőív-résztvevőktáblázatába

en: %s participants have been shared
hu: %s résztvevőt sikeren megosztott

en: %s records found in CSV file
hu: %s rekordot találtunk a CSV fájlban

en: %s records have empty mandatory fields
hu: %s rekordnak üres kötelező mezői vannak

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
hu: % rekord nem teljes vagy hibás attribútumot tartalmaz

en: %s records imported
hu: %s bejegyzés importálva

en: %s records in CSV
hu: %s bejegyzés CSV-ben

en: %s records met minimum requirements
hu: %s rekord megfelel a minimum követelményeknek

en: %s records were duplicate but had attributes updated
hu: %s rekord duplikált, de attribútuma módosult

en: %s records where the number of fields does not match
hu: %s bejegyzésben a mezők száma nem egyezik

en: %s records with allowed invalid email
hu: %s bejegyzés engedélyezett érvénytelen e-mail címmel

en: %s records with invalid email address removed
hu: %s bejegyzés érvénytelen e-mail címmel eltávolítva

en: %s records with other invalid information
hu: %s rekord egyéb érvénytelen információkkal

en: %s response lines in your file.
hu: %s válasz sor van a fájljában.

en: %s responses already exist.
hu: %s kitöltés már létezik.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
hu: %s kitöltés nem szúrható be, illetve nem frissíthető.

en: %s responses were inserted.
hu: %s kitöltést sikeresen beszúrt.

en: %s responses were updated.
hu: %s kitöltést sikeresen frissített.

en: %s rows per page
hu: Oldalanként %s

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
hu: %s olvasatlan üzenetet vizsgáltunk át, ebből %s darabot jelölt meg visszapattanónak a rendszer.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
hu: %s olvasatlan üzenetet vizsgáltunk át, ebből egyiket sem jelölte meg visszapattanónak a rendszer.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
hu: %s duplikált bejegyzést találtunk, és nincs szükség új résztvevő létrehozására.

en: %s%% completed
hu: %s%% befejezve

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
hu: '%s' nem használható, ha ehhez a kérdéshez az 'Egyéb' lehetőség aktív.

en: 'Other:' comment mandatory
hu: Az 'Egyéb:' hozzászólás kötelező

en: 'comment' suffix can not be used with multiple choice with comments.
hu: A 'comment' utótag nem használható olyan többválaszosnál, melyhez vannak megjegyzések.

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
hu: A 'time' szó foglalt, nem használható alkérdéshez.

en: (Any group)
hu: (Összes csoport)

en: (Any)
hu: (Összes)

en: (Autodetect)
hu: (Automatikus felismerés)

en: (Automatic)
hu: (Automatikus)

en: (Iconv Library not installed)
hu: (Az Iconv library-t nem telepítették)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
hu: (Címkekészleteket nem sikerült importálni, mert nincs jogosultsága címkekészletet létrehozni.)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
hu: (Maximális fájlméret: %01.2f MB)

en: (No target question)
hu: (Nincs célkérdés)

en: (None)
hu: (Egyik sem)

en: (Reason: Administrator email address empty)
hu: (Ok: az üzemeltető e-mail címe nincs megadva)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
hu: (Ctrl billentyű használatával több címkét is kijelölhet)

en: (Sub-)question width
hu: (Al)kérdés hossza

en: (This question is mandatory)
hu: (Ez egy kötelező kérdés)

en: (none)
hu: (egyik sem)

en: 16 or up
hu: 16 fölött

en: 1st quartile (Q1)
hu: Első kvartilis (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
hu: Első határidő figyelmeztető CSS stílusa

en: 1st time limit warning message
hu: Első határidő figyelmeztető üzenet

en: 1st time limit warning message display time
hu: Első határidő figyelmeztető üzenet megjelenítési ideje

en: 1st time limit warning message timer
hu: Első határidő figyelmeztető üzenet időzítő

en: 2nd quartile (Median)
hu: Második kvartilis (medián)

en: 2nd time limit warning CSS style
hu: Második határidő figyelmeztető CSS stílusa

en: 2nd time limit warning message
hu: Második határidő-figyelmeztető üzenet

en: 2nd time limit warning message display time
hu: Második  határidő figyelmeztető üzenet megjelenítési ideje

en: 2nd time limit warning message timer
hu: Második határidő figyelmeztető üzenet időzítő

en: 3rd quartile (Q3)
hu: Harmadik kvartilis (Q3)

en: 400: Bad Request
hu: 400: Hibás kérés

en: 401: Unauthorized
hu: 401: Illetéktelen

en: 403: Forbidden
hu: 403: Letiltva

en: 404: Not Found
hu: 404: Nem található

en: 500: Internal Server Error
hu: 500: Belső szerverhiba

en: 7bit Swedish
hu: 7bit svéd

en: <No default value>
hu: <Nincs alapértelmezett érték>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
hu: Ennek a táblának a biztonsági másolata elkészült, azt a rendszerüzemeltető érheti el.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
hu: Ha folytatja, ebből a táblából biztonsági mentés készül. A rendszerüzemeltető tudja majd elérni a mentést.

en: A child group can't be set as parent group
hu: Gyermekcsoport nem állítható be szülőcsoportnak.

en: A code has been updated to %s.
hu: A kód frissült: %s

en: A database named "%s" already exists.
hu: '%s' nevű adatbázis már létezik.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
hu: A deaktivált kérdőívet a résztvevők nem érhetnek el (csak egy üzenet jelenik meg, hogy nem tekintheti meg ezt a kérdőívet).

en: A description for your question group
hu: Kérdéscsoportjának leírása

en: A first example question. Please answer this question:
hu: Első példakérdés. Válaszoljon erre a kérdésre:

en: A fruity theme for a flexible use. This theme offers monochromes variations and many options for easy customizations.
hu: Ez egy fruity téma, ami rugalmasan használható. Ez a téma monokróm variációkat és a testreszabáshoz sok beállítási lehetőséget kínál.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
hu: A teljes kérdésindexe megjelenik; a résztvevők ugorhatnak a releváns kérdések között.

en: A group without step status styling
hu: Egy lépésállapot-formázás nélküli csoport

en: A participant table has been created for this survey.
hu: A résztvevőktáblázatot sikeresen létrehozta ehhez a kérdőívhez.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
hu: A kérdésindex megjelenítjük; így a résztvevők majd ugrálhatnak a megtekintett kérdések között.

en: A response was not deleted.|{n} responses were not deleted.
hu: Egy kitöltést nem töröltünk.|{n} kitöltést nem töröltünk.

en: A security update is available.
hu: Biztonsági frissítés érhető el.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
hu: Kérdőív résztvevőinek bejegyzését is létrehoztuk a mentett kérdőívhez.

en: A survey which uses a custom theme will import fine, but the template it refers to will not exist on the new server. In that case the system will use the global default theme.
hu: Egyéni témát tartalmazó kérdőívet jól importálunk, de az egyéni téma nem került fel a szerverre. Ebben az esetben az alapértelmezett globális témát fogjuk alkalmazni.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
hu: Táblázat, melynek minden cellája egy alkérdés. Az oszlopfejlécek az alkérdések szövegei és a sorfejlécre vonatkoznak.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
hu: Táblázat, melynek minden cellája egy alkérdés. Az oszlopfejlécek az alkérdések szövegei, míg a sorfejlécek a résztvevők.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
hu: Táblázat, melynek minden sora egy alkérdés.  A táblázat fejlécei a válaszlehetőségek.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
hu: Táblázat, melynek minden sora egy alkérdés.  Ki kell választania a válaszát.

en: A template with that name already exists.
hu: Ilyen nevű sablon már létezik.

en: A timing record was not deleted.|{n} timing records were not deleted.
hu: Egy időzítést nem töröltünk.|{n} időzítést nem töröltünk.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
hu: A felhasználónév nem volt megadva vagy a felhasználónév érvénytelen.

en: AND/OR Date is
hu: ÉS/VAGY dátum

en: ARMSCII-8 Armenian
hu: ARMSCII-8 örmény

en: Abbreviated question text
hu: Rövidített kérdés szövege

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
hu: Kérdések, csoportok és paraméterek módosításnak képessége még mindig korlátozott.

en: Absolute value
hu: Abszolút érték

en: Accelerator keys for list items
hu: Gyorsbillentyű az elemek listázához

en: Accept
hu: Elfogad

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
hu: Unicode karakterek Awesome betűkészlet elfogadása

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Access code
hu: Hozzáférési kód

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Access denied!
hu: Hozzáférés megtagadva!

en: Action
hu: Művelet

en: Action to perform when time limit is up
hu: Elvégzendő művelet, amikor lejár az idő

en: Action:
hu: Művelet:

en: Actions
hu: Műveletek

en: Actions:
hu: Műveletek:

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Activate Survey
hu: Kérdőív aktiválása

en: Activate assessements
hu: Értékelések aktiválása

en: Activate quotas
hu: Kvóták aktiválása

en: Activate survey
hu: Kérdőív aktiválása

en: Activate survey participants table
hu: Kérdőív-résztvevőktáblázat aktiválása

en: Activate this survey
hu: Kérdőív aktiválása

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
hu: Aktiválja ezt ahhoz, hogy egy térképet jelenítsen meg a beviteli mező fölött, ahol a felhasználó egy helyszínt választhat

en: Activated
hu: Aktiválva

en: Activation settings
hu: Beállítások aktiválása

en: Active
hu: Aktív

en: Active and running
hu: Aktív és futó

en: Active but expired
hu: Aktív, de lejárt

en: Active but not yet started
hu: Aktív, de még nem indult el

en: Active filters:
hu: Aktív szűrők:

en: Active survey ID
hu: Aktív kérdőív ID

en: Active survey participants tables
hu: Aktív kérdőív-résztvevőktáblázatok

en: Active surveys
hu: Aktív kérdőívek

en: Active:
hu: Aktív:

en: Adaptive
hu: Adaptív

en: Add
hu: Létrehozás

en: Add DATESTAMP variable
hu: DATESTAMP változó hozzáadása

en: Add LASTPAGE variable
hu: LASTPAGE változó hozzáadása

en: Add SurveyId to link
hu: Kérdőívazonosító hozzáadása a linkhez

en: Add URL parameter
hu: URL paraméter létrehozása

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
hu: Adjon hozzá egy gombot a csúszka alapértékre állításához. Ha megad egy kezdőértéket, az lesz az alapérték, ha nem, üres lesz a válasz a gomb megnyomására.

en: Add a group
hu: Csoport létrehozása

en: Add a language:
hu: Nyelv hozzáadása:

en: Add a new language
hu: Új nyelv létrehozása

en: Add a new question
hu: Új kérdés létrehozása

en: Add a new survey administrator
hu: Új kérdőívkezelő létrehozása

en: Add a prefix to the answer field
hu: Válaszmezőhöz előtag létrehozása

en: Add a question to this group
hu: Új kérdés létrehozása ehhez a csoportban

en: Add a suffix to the answer field
hu: Válaszmezőhöz utótag létrehozása

en: Add additional CSS class(es) for this question. Use a space between multiple CSS class names. You may use expressions - remember this part is static.
hu: További CSS osztály(ok) hozzáadása ehhez a kérdéshez. Szóközt használjon a CSS osztálynevek között. Használhat kifejezéseket - ne feledje, hogy ez a rész statikus.

en: Add and edit conditions
hu: Feltétel létrehozása és módosítása

en: Add another participant
hu: Másik résztvevő létrehozása

en: Add another record
hu: Másik rekord létrehozása

en: Add answer
hu: Válasz létrehozása

en: Add attribute
hu: Attribútum létrehozása

en: Add condition
hu: Feltétel létrehozása

en: Add condition to this scenario
hu: Feltétel létrehozása ehhez a forgatókönyvhöz

en: Add dropdown field
hu: Legördülő mező létrehozása

en: Add dummy user
hu: Kamufelhasználó hozzáadása

en: Add fields
hu: Mezők létrehozása

en: Add file
hu: Fájl hozzáadása

en: Add gray background to questions in PDF:
hu: Kérdések háttere szürke PDF-ben:

en: Add group
hu: Csoport létrehozása

en: Add language
hu: Nyelv létrehozása

en: Add multiple conditions without a page reload
hu: Többszörös feltétel létrehozása az oldal újratöltése nélkül

en: Add new assessment rule
hu: Új értékelési szabály létrehozása

en: Add new attribute
hu: Új attribútum létrehozása

en: Add new group
hu: Új csoport létrehozása

en: Add new participant
hu: Új résztvevő létrehozása

en: Add new question
hu: Új kérdés létrehozása

en: Add new question to group
hu: Új kérdés létrehozása a csoportban

en: Add new quota
hu: Új kvóta létrehozása

en: Add new survey participant
hu: Új résztvevő létrehozása

en: Add new user group
hu: Új felhasználócsoport létrehozása

en: Add or delete groups
hu: Kérdéscsoportot hozzáadni vagy kitörölni

en: Add or delete questions
hu: Kérdéseket kitörölni, vagy hozzáfűzni

en: Add or delete subquestions or change their codes
hu: Alkérdések létrehozása, törlése vagy kódjaiknak cserélése

en: Add participant
hu: Résztvevő létrehozása

en: Add participant to survey
hu: Résztvevő létrehozása kérdőívhez

en: Add participant to survey|Add participants to survey
hu: Résztvevő létrehozása kérdőívhez|Résztvevők létrehozása kérdőívhez

en: Add participants to central database
hu: Résztvevők létrehozása központi adatbázisban

en: Add participants to survey
hu: Résztvevők hozzáadása kérdőívhez

en: Add question
hu: Kérdés létrehozása

en: Add question ID to link
hu: Kérdésazonosító hozzáadása a linkhez

en: Add question group
hu: Kérdéscsoport létrehozása

en: Add question group ID to link
hu: Kérdéscsoport-azonosító hozzáadása a linkhez

en: Add scenario
hu: Forgatókönyv létrehozása

en: Add some answer options to your question
hu: Kérdéséhez néhány válaszlehetőség hozzáadása

en: Add some subquestions to your question
hu: Kérdéséhez néhány alkérdés hozzáadása

en: Add subquestion row
hu: Alkérdés-sor hozzáadása

en: Add survey group ID to link
hu: Kérdőívcsoport-azonosító hozzáadása a linkhez

en: Add survey participant
hu: Kérdőívrésztvevő létrehozása

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
hu: Kijelölt résztvevők hozzáadása a kérdőívhez.|{n} kijelölt résztvevő hozzáadása a kérdőívhez.

en: Add to blacklist?
hu: Tiltólistára rakja?

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Add user group
hu: Felhasználócsoport létrehozása

en: Add value
hu: Érték létrehozása

en: Add/delete survey participant attributes
hu: Kérdőívrésztvevő-attribútumok létrehozása/törlése

en: Add/edit resources (files/images) for this survey
hu: Ezen kérdőívhez erőforrások (fájlok/képek) hozzáadás/módosítás

en: Adding survey participant entry...
hu: Résztvevők táblázatába bejegyzések létrehozása...

en: Additional Languages
hu: További nyelvek

en: Additional attributes
hu: További attribútumok

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
hu: Tovább a következő beállításokat nem lehet aktív kérdőívben módosítani.

en: Admin login name
hu: Üzemeltetői felhasználónév

en: Admin login password
hu: Üzemeltető belépési jelszava

en: Admin themes
hu: Üzemeltetői témák

en: Administration
hu: Üzemeltetés

en: Administration theme:
hu: Üzemeltetői téma:

en: Administrator credentials
hu: Üzemeltető hitelesítő adatai

en: Administrator email
hu: Üzemeltető e-mail címe

en: Administrator email address:
hu: Az üzemeltető e-mail címe:

en: Administrator name
hu: Üzemeltető neve

en: Administrator name:
hu: Üzemeltető neve:

en: Administrator settings
hu: Üzemeltetői beállítások

en: Administrator:
hu: Kezelő:

en: Advanced
hu: Továbbiak

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Advanced settings
hu: További beállítások

en: After
hu: után

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
hu: A megerősítés után nem küldünk többé ebbe a kérdőívbe meghívót, sem róla emlékeztetőt.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
hu: Miután megnyomja a mentés gombot, bezárhatja ezt az ablakot, vagy folytathatja a válaszok kitöltését.

en: After the answer options a cell does give some information.
hu: A válaszlehetőségek után a cella némi információt ad.

en: After you are done, please click the 'Save' button to save your changes.
hu: Miután végzett, beállításai mentéséhez kattintson a 'Mentés' gombra.

en: Agree
hu: Egyetértek

en: Albanian
hu: Albán

en: Alert animation
hu: Riasztás animációja

en: All
hu: Minden

en: All answers are already selected in this quota.
hu: Minden választ kiválasztottunk már ebben a kvótában.

en: All answers meet consistency standards.
hu: Minden válasz megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All assessments meet consistency standards.
hu: Minden kiértékelés megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All conditions for this question have been deleted.
hu: A kérdés összes feltételét sikeresen törölte.

en: All conditions in this survey have been deleted.
hu: Minden logikai feltételt töröltünk ebben a kérdőívben.

en: All conditions meet consistency standards.
hu: Minden körülmény megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All conditions scenarios were renumbered.
hu: Forgatókönyv-feltételeket sikeresen újraszámozta.

en: All custom menu entries will be lost.
hu: Az összes személyre szabott menübejegyzése el fog veszni.

en: All custom menus will be lost.
hu: Az összes személyre szabott menüje el fog veszni.

en: All default values meet consistency standards.
hu: Minden alapérték megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All emails were sent.
hu: Összes e-mail elküldtük.

en: All fields below (except CSS framework name) must be either a valid JSON array or the string "inherit".
hu: Az összes alábbi mezőnek (kivéve a CSS keretrendszer neve) érvényes JSON halmaznak vagy 'inherit' sztringnek kell lennie.

en: All files in local directories are writable.
hu: A helyi mappákban lévő összes fájl írható.

en: All groups meet consistency standards.
hu: Minden csoport megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All important settings can be reached in this sidebar.
hu: Ezen az oldalsávon elérhető el az összes fontos beállítás.

en: All in one
hu: Összes egy lapon

en: All menu entries of this menu will also be deleted.
hu: Ezen menü összes menübejegyzését is törölni fogjuk.

en: All necessary styles will be loaded, to print it just press Ctrl/Cmd+p or select print from your browser menu.
hu: Az összes szükséges stílust be fogjuk tölteni, nyomtatáshoz nyomjon Ctrl/Cmd+p-t vagy válassza a nyomtatást böngészője menüjéből.

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
hu: A felhasználó összes kérdőíve átkerült %s - hez.

en: All old survey participants tables meet consistency standards.
hu: Az összes régi kérdőív-résztvevőktáblázat megfelelnek a következetességi előírásoknak.

en: All old survey tables meet consistency standards.
hu: Minden régi kérdőívtáblázat megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All participant information is lost.
hu: Az összes felhasználói információ elveszett.

en: All question attributes meet consistency standards.
hu: Minden kérdés megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All questions meet consistency standards.
hu: Minden kérdés megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
hu: A törölt nyelvhez tartozó összes kérdés, válasz stb. törlésre kerül. Biztos benne?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
hu: Összes kérdés, csoport és paraméter újra módosítható.

en: All quota language settings meet consistency standards.
hu: Minden kvóta nyelvi beállítása megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All quota quota members meet consistency standards.
hu: Minden kvótatag kvótája megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All quotas meet consistency standards.
hu: Minden kvóta megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All responses
hu: Összes kitöltés

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
hu: Az összes kitöltés már nem érhető el a LimeSurvey-vel.

en: All survey language settings meet consistency standards.
hu: Minden kérdőív nyelvi beállítása megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All surveys
hu: Összes kérdőív

en: All surveys meet consistency standards.
hu: Minden kérdőív megfelel a konzisztencia előírásainak.

en: All the attributes are automatically mapped
hu: Összes attribútumot automatikusan leképeztük

en: All themes
hu: Összes téma

en: All users
hu: Összes felhasználó

en: All your answers must be different and you must rank in order.
hu: Összes válaszainak mind különböznie kell egymástól, és válaszait sorrendbe kell raknia.

en: Allow
hu: Engedélyezés

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
hu: Tömbtípusú kérdéseket több lapra tördelhetjük

en: Allow backward navigation:
hu: Visszafelé navigáció engedélyezése:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
hu: Tiltólistán lévő résztvevőket is hozzáadhatunk a kérdőívhez:

en: Allow invalid email addresses:
hu: Érvénytelen e-mail címek engedélyezése

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
hu: Többszörös rövid szöveges / numerikus kérdéseket több lapra tördelhetjük

en: Allow only numerical input
hu: Csak számjegy bevitel megengedett

en: Allow only numerical input for 'Other' text
hu: Csak numerikus bemenet engedélyezése az 'Egyéb' szöveghez

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
hu: Felhasználók levehetik magukat a tiltólistáról:

en: Allow public registration:
hu: Nyilvános regisztráció engedélyezése:

en: Allow reset the slider
hu: Csúszka alapértelmezettre állításának engedélyezése

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
hu: Az egyválaszos kérdéseket több lapra tördelhetjük

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
hu: Csúszkás kérdéseket több lapra tördelhetjük

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
hu: A felhasználó módosíthatja utolsó válaszait a kérdőív befejezése előtt.

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájltípusok

en: Allowed file types
hu: Engedélyezett fájltípusok

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
hu: Megengedett fájltípusok vesszővel elválasztva. pl.: pdf,doc,odt

en: Always
hu: Mindig

en: Always closed
hu: Mindig zárva

en: Always hide this question
hu: Mindig rejtse el ezt a kérdést

en: Always open
hu: Mindig nyitva

en: Amharic
hu: Amhara

en: An additional help text for your question
hu: További segítő szöveg a kérdéshez

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
hu: A kérdőív elérésével kapcsolatos információkat az Ön által megadott e-mail címre elküldtük. A levélben lévő linkre kattintva a kérdőív kitöltését akár azonnal megkezdheti.

en: An email has been sent with details about your saved survey
hu: E-mailt küldtünk az elmentett kérdőívéről szóló részletekkel

en: An email with a generated password was sent to the user.
hu: Egy e-mailt küldtünk egy generált jelszóval a felhasználónak.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
hu: Hiba történt a fájlok biztonsági másolatának készítése közben. Ellenőrizze a rendszerét (jogosultságok, tárhely, stb.)

en: An error occured while creating your update package file.
hu: Frissítő csomagfájl létrehozása közben hiba történt.

en: An error occured while getting checksums.
hu: Hiba történt az ellenőrzősszeg lekérésekor.

en: An error occured while getting the changeset.
hu: Hiba történt az változáskészletet lekérésekor.

en: An error occurred saving a response to survey id
hu: Hiba lépett fel a következő kérdőív rögzítésekor:

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
hu: Hiba történt a fájl feltöltésekor. Elképzelhető, hogy az alkalmazásnak nincs megfelelő jogosultsága /tmp mappához.

en: An error occurred.
hu: Hiba történt.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
hu: Lejárt kérdőívet már nem érhetnek el a résztvevők (csak azt az üzentet látják, hogy a kérdőív lejárt).

en: An internal error occured during the database upgrade. Please go back to the %smain menu%s. Contact support if the error persists.
hu: Általános hiba következett be az adatbázis frissítése közben. Menjen vissza %sfőmenübe%s. Amennyiben a hiba továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
hu: Egy belső hiba történt, amikor a webszerver feldolgozta a kérelmet.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
hu: Egy nem visszaállítható hiba történt a frissítés alatt. A hiba adatai:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
hu: Váratlan hiba következett be, válaszait nem sikerült rögzíteni.

en: An unknown error happened when moving file %s to %s.
hu: %s fájl %s helyre mozgatásakor ismeretlen hiba lépett fel.

en: An unknown error occured
hu: Ismeretlen hiba lépett fel

en: An unknown error occured.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: An unknown error occurred
hu: Ismeretlen hiba lépett fel

en: Animate alert
hu: Riasztás animálása

en: Animate body
hu: Szöveg animálása

en: Animate checkbox
hu: Jelölőnégyzet animálása

en: Animate question
hu: Kérdés animálása

en: Animate radio buttons
hu: Rádiógombok animálása

en: Anonymize IP address:
hu: IP cím anonimizálása:

en: Anonymize IP address?
hu: IP cím anonimizálása?

en: Anonymized responses
hu: Anonimizált kitöltések

en: Anonymized responses:
hu: Anonimizált kitöltések:

en: Anonymized responses?
hu: Anonimizált kitöltések?

en: Answer
hu: Válasz

en: Answer codes
hu: Válaszkódok

en: Answer codes must be unique by question.
hu: A válaszkódoknak kérdésenként egyedinek kell lenniük.

en: Answer label font size (normal)
hu: Válaszcímke betűmérete (normál)

en: Answer label font size (small)
hu: Válaszcímke betűmérete (kicsi)

en: Answer matched (regexp)
hu: Válasz egyezzen meg (regexp)

en: Answer must be %s
hu: Válasz egyenlő kell, hogy legyen a következővel: %s

en: Answer must be between %s and %s
hu: Válasz %s és %s közé kell, hogy essen

en: Answer must be greater or equal to %s
hu: Válasz nagyobb vagy egyenlő kell, hogy legyen, mint %s

en: Answer must be less or equal to %s
hu: Válasz kisebb vagy egyenlő kell, hogy legyen, mint %s

en: Answer option / subquestion font size
hu: Válaszlehetőség / alkérdés betűmérete

en: Answer options
hu: Válaszlehetőségek

en: Answer options were successfully saved.
hu: Válaszlehetőségeket sikeresen mentette.

en: Answer prefix
hu: Válasz előtag

en: Answer scale %s
hu: %s válasz-skála

en: Answer suffix
hu: Válasz utótag

en: Answer was
hu: A válasz

en: Answer was NOT
hu: A válasz NEM az volt, hogy

en: Answer was greater than
hu: Válasz nagyobb mint

en: Answer was greater than or equal to
hu: Válasz nagyobb vagy egyenlő mint

en: Answer was less than
hu: Válasz kisebb volt, mint

en: Answer was less than or equal to
hu: Válasz kisebb vagy egyenlő volt, mint

en: Answers
hu: Válaszok

en: Answers cleared
hu: Válaszait sikeresen törölte

en: Answers column width
hu: Válaszok oszlopszélessége

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
hu: Nullás vagy üres válaszkód használata tilos, az ilyen válaszokat nem mentjük

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
hu: Válasz|Bal-csúszka-szöveg|Jobb-csúszka-szöveg elválasztó karakter

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply and go to survey
hu: Alkalmazás és ugrás a kérdőívre

en: Apr
hu: Ápr

en: April
hu: Április

en: Arabic
hu: Arab

en: Arc cosine
hu: Arkusz koszinusz

en: Arc sine
hu: Arkusz szinusz

en: Arc tangent
hu: Arkusz tangens

en: Arc tangent of two variables
hu: Két változó arkusz tangense

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
hu: Biztos, hogy aktiválja az összes kijelölt kvótát?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
hu: Biztos, hogy deaktiválja az összes kijelölt kvótát?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
hu: Biztos, hogy törli a kérdés összes feltételét?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
hu: Biztos, hogy törli az összes feltételbeállítást ebben a forgatókönyvben?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
hu: Biztos, hogy törli a kijelölt kvótákat?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
hu: Biztos, hogy törli ezt az összes kérdőívet?

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
hu: Biztos, hogy törli az a kiválasztott válaszadások összes feltöltött fájlját?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
hu: Biztosan törölni akarja a kiválasztott bejegyzéseket?

en: Are you sure you want to delete the selected menu entries?
hu: Biztos, hogy törli a kijelölt menübejegyzéseket?

en: Are you sure you want to delete the selected menus and all related submenus and entries?
hu: Biztos, hogy törli a kijelölt menüket és a összes hozzájuk kapcsolódó almenüt és bejegyzést?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
hu: Biztos, hogy törli a kijelölt kérdésrésztvevőket?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
hu: Biztos, hogy törli a kijelölt kitöltéseket?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
hu: Biztos benne, hogy törli ezt az URL paramétert?

en: Are you sure you want to delete this box ?
hu: Biztos, hogy törli ezt a dobozt?

en: Are you sure you want to delete this condition?
hu: Biztosan törölni akarja ezt a feltételt?

en: Are you sure you want to delete this entry?
hu: Biztosan törölni akarja ezt a bejegyzést?

en: Are you sure you want to delete this label set?
hu: Biztos, hogy törli ezt a címkekészletet?

en: Are you sure you want to delete this question?
hu: Biztos, hogy törli ezt a kérdést?

en: Are you sure you want to delete this theme?
hu: Biztos, hogy törli ezt a témát?

en: Are you sure you want to delete this theme?
hu: Biztos, hogy törli ezt a témát?

en: Are you sure you want to delete this user group?
hu: Biztos, hogy törli ezt a csoportot?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
hu: Biztos, hogy 1-től kezdve inkrementálisan újraszámozza a forgatókönyveket?

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Arithmetic mean
hu: Számtani átlag

en: Armenian
hu: Örmény

en: Array
hu: Tömb

en: Array (Increase/Same/Decrease)
hu: Tömb (Növekedés/Változatlan/Csökkenés)

en: Array (Numbers)
hu: Tömb (Számok)

en: Array (Texts)
hu: Tömb (Szövegek)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
hu: Mátrix (Igen/Nem/Nem tudom)

en: Array by column
hu: Tömb oszlopként

en: Array dual scale
hu: Két skálás tömb

en: Array filter
hu: Mátrix szűrő

en: Array filter exclusion
hu: Sorszűrők kizárása

en: Array filter style
hu: Tömb típusú szűrő

en: Arrays
hu: Tömbök

en: As a last step you should clear your browser cache now.
hu: Utolsó lépésként most ajánlott törölnie a böngészője cache tartalmát.

en: As defined in question settings
hu: Kérdésbeállításokban definiáltak szerint

en: As you can see, editing answer options is quite similar to editing subquestions.
hu: Ahogyan itt láthatja, a válaszlehetőségek szerkesztése nagyon hasonlít az alkérdések szerkesztéséhez.

en: As you can see, the preselected question type is the 'Long free text' one. We will use in this example the 'Array' question type.
hu: Ahogy láthatja, az előre kiválasztott kérdéstípus a 'hosszú szabadszöveges'. Ebben a példában a 'Halmaz' kérdéstípust fogjuk használni.

en: Assessment details
hu: Kiértékelés részletei

en: Assessment group score
hu: Kiértékeléscsoport-pontszám

en: Assessment heading
hu: Kiértékelés fejléce

en: Assessment mode for this survey is not activated.
hu: Ennek a kérdőívnek a javítása módja nem aktív.

en: Assessment rules
hu: Kiértékelési szabályok

en: Assessment value
hu: Kiértékelés értéke

en: Assessment:
hu: Kiértékelés:

en: Assessments
hu: Kiértékelések

en: Assessments mode not activated
hu: Kiértékelési mód nem aktív

en: Assigning a new value to a variable.
hu: Változóhoz új érték rendelése.

en: At beginning
hu: Elejére

en: At end
hu: Végére

en: At least one installed
hu: Legalább egyet telepítettek

en: At the end of the process the database will be updated.
hu: A folyamat végén adatbázisát frissítjük

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
hu: A folyamat végén végrehajtjuk a LimeSurvey frissítését.

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
hu: Figyelem: Számos kérdéskód módosult. Kérjük, ezeket mind ellenőrizze, mert a frissítés talán nem tökéletes ezekkel az egyéni kifejezésekkel.

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Attribute %s (%s)
hu: %s attribútum (%s)

en: Attribute %s was deleted.
hu: %s attribútumot sikeresen törölte.

en: Attribute display setting updated
hu: Az attribútumok megjelenítésének beállításai frissítve.

en: Attribute field
hu: Tulajdonság-mező

en: Attribute management
hu: Attribútumkezelés

en: Attribute name:
hu: Attribútum neve:

en: Attribute settings
hu: Attribútum beállítások

en: Attribute successfully deleted
hu: Attribútumot sikeresen törölte

en: Attribute successfully updated
hu: Attribútomot sikeresen frissítette.

en: Attribute type
hu: Attribútum típusa

en: Attribute type:
hu: Attribútum típusa:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
hu: A már meglévő résztvevők attribútumértékeit frissítette a résztvevőnyilvántartásból

en: Attribute visible:
hu: Látható attribútum:

en: Attribute was saved.
hu: Attribútumot sikeresen mentette.

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Attributes to be created
hu: Létrehozandó attribútumok

en: Attributes to export:
hu: Exportálandó attribútumok:

en: August
hu: Augusztus

en: Authentication method
hu: Hitelesítési mód

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto Translate
hu: Automatikus fordítás

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
hu: Kizárólagos opció automatikus megjelölése, ha az összes többi meg van jelölve

en: Autoload URL
hu: URL automatikus betoltése

en: Autoload URL:
hu: Automatikusan betöltendő URL:

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic (UTF-8)
hu: Automatikus (UTF-8)

en: Automatically load end URL when survey complete:
hu: Kérdőív befejezésekor a befejező URL automatikus betöltése:

en: Automatically rename question code if already exists?
hu: Már létező kérdéskódot automatikus nevezzük át?

en: Available admin themes:
hu: Elérhető üzemeltetői témák:

en: Available functions
hu: Elérhető funkciók

en: Available label sets:
hu: Elérhető címkekészletek:

en: Available languages:
hu: Elérhető nyelvek:

en: Available question themes:
hu: Elérhető kérdéstémák:

en: Available space in directory:
hu: Szabad hely a mappában:

en: Available survey themes:
hu: Elérhető kérdőív-témák:

en: Average
hu: Átlag

en: Average file size
hu: Átlagos fájlméret

en: Average interview time:
hu: Átlagos interjú idő:

en: Average no. of files per respondent
hu: Átlagos fájl szám válaszadónként

en: Average size per respondent
hu: Átlagos méret válaszadónként

en: Back
hu: Vissza

en: Back to Response Import
hu: Vissza a Válaszimportálás menübe

en: Back to main menu
hu: Visszatérés a főmenübe

en: Back to survey home
hu: Vissza a kérdőív kezdőoldalára

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
hu: Kérdések háttérszíne (0 fekete - 255 fehér)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
hu: Szakaszok háttérszíne (0 fekete - 255 fehér)

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background image file
hu: Háttérkép-fájl

en: Backup
hu: Biztonsági mentés

en: Backup entire database
hu: Adatbázis teljes mentése

en: Bar chart
hu: Oszlopdiagram

en: Base language
hu: Fő nyelv

en: Base language:
hu: Fő nyelv:

en: Basic admin notification
hu: Alapvető üzemeltetőértesítés

en: Basic admin notification body
hu: Kezelői alapértesítő szövege

en: Basic admin notification email body:
hu: Kezelői alapértesítő e-mail szövege:

en: Basic admin notification subject
hu: Kezelői alapértesítő tárgya

en: Basic admin notification subject:
hu: Kezelői alapértesítő tárgya:

en: Basic attributes
hu: Alapattribútumok

en: Basic email notification is sent to:
hu: Alap e-mail értesítés küldve ide:

en: Basic notification attachments:
hu: Alapértesítő e-mail csatolmányai:

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Basque
hu: Baszk

en: Batch deletion
hu: Kötegelt törlés

en: Batch edit
hu: Kötegelt módosítás

en: Batch edit the menus
hu: Menük kötegelt módosítása

en: Batch edit the participants
hu: Résztvevők tömeges módosítása

en: Batch-edit participants
hu: Résztvevők kötegelt szerkesztése

en: Before
hu: Visszaállítás

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
hu: Folytatás előtt készítsen az adatbázisról biztonsági másolatot.

en: Before you can add questions you must add a question group first.
hu: Kérdés létrehozása előtt kérdéscsoport kell létrehoznia.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
hu: Mielőtt folytatja a LimeSurvey frissítését, frissítenünk kell magát a ComfortUpdate-et.

en: Before you start, please prove you are human.
hu: Indítás előtt kérem, igazolja, hogy Ön nem robot.

en: Beginner tour
hu: Kezdő túra

en: Belarusian
hu: Belorusz

en: Bengali
hu: bengáli

en: Big5 Traditional Chinese
hu: Big5 hagyományos kínai

en: Binary pseudo charset
hu: Bináris álkarakterkészlet

en: Binary safe case-insensitive string comparison
hu: Bináris szöveg-összehasonlítás (kis- és nagybetűt azonosnak tekintő)

en: Binary safe string comparison
hu: Bináris szöveg-összehasonlítás

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
hu: Az összes kérdőív résztvevőinek tiltólistára helyezése, ha a globális mező értéke:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
hu: Az összes újonnan létrehozott kérdőív résztvevőinek tiltólistára helyezése, ha a globális mező értéke:

en: Blacklist settings
hu: Tiltólista beállításai

en: Blacklist settings were saved.
hu: Tiltólista beállításait sikeresen mentette.

en: Blacklist user:
hu: Tiltólistás felhasználó:

en: Blacklisted
hu: Tiltólistán

en: Blacklisted participants
hu: Tiltólistán lévő résztvevők

en: Blacklisted?
hu: Tiltólistás?

en: Body animation
hu: Szöveg animációja

en: Bootstrap theme
hu: Bootstrap téma

en: Bootswatch theme
hu: Bootswatch téma

en: Borders around questions in PDF:
hu: Kérdéseket körbevevő kerete PDF-ben:

en: Borders around responses in PDF:
hu: Kitöltéseket körbevevő kerete PDF-ben:

en: Bosnian
hu: Bosnyák

en: Both
hu: Mindkettő

en: Bottom bar
hu: Alsó tálca

en: Bounce email address:
hu: Visszapattanó e-mail cím

en: Bounce processing
hu: Visszapattanó folyamat

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
hu: Visszapattanó folyamat deaktivált, vagy ebben a kérdőívbe vagy alkalmazás szinten.

en: Bounce settings
hu: Visszapattanó beállításai

en: Bounce settings have been saved.
hu: Visszapattanó beállításait sikeresen mentette.

en: Box deleted
hu: Dobozt sikeresen törölte.

en: Box orientation:
hu: Doboz iránya:

en: Box settings updated!
hu: Doboz beállításait sikersen frissítette.

en: Box updated
hu: Dobozt sikeresen mdosította

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Boxes by row:
hu: Dobozok sor szerint:

en: Brandlogo file
hu: Brandlogo-fájl

en: Broken survey themes:
hu: Sérült kérdőívtémák:

en: Browse
hu: Tallóz

en: Browse participants
hu: Résztvevők tallózása

en: Browse responses
hu: Kitöltések tallózása

en: Browse saved responses
hu: Tallózás a mentett kitöltések között

en: Browse survey participants
hu: Kérdőív résztvevőinek tallózása

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
hu: Telepítését sikeresen felfrissítettük a következőre: %s.

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: But this one isn't.
hu: De ez nem az.

en: Button group
hu: Gombcsoport

en: Buy a new key
hu: Új kulcs vásárálása

en: By continuing this survey you approve the data protection policy of the service provider.
hu: A kérdőív folytatásával tudomásul veszi és elfogadja szolgáltató adatvédelmi politikáját.

en: By question group
hu: Kérdéscsoportonként

en: Bypass date control before sending email:
hu: Dátumellenőrzés kihagyása küldés előtt:

en: CPDB CSV summary
hu: KRAB CSV összegző

en: CPDB mapping
hu: KRAB leképezések

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
hu: A visszaszámlálóban megjelenített szöveg CSS stílusa

en: CSS class(es)
hu: CSS osztály(ok)

en: CSS class(es):
hu: CSS osztály(ok):

en: CSS files:
hu: CSS fájlok:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
hu: 'Határidő lejártáról üzenet' CSS stílusa

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
hu: Használt CSS stílus a 'határidő figyelmeztető' megjelenítésekor

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
hu: Használt CSS stílus a második 'határidő figyelmeztető' megjelenítésekor

en: CSV field names
hu: CSV mezők nevei

en: CSV field separator:
hu: CSV mezőelválasztó:

en: CSV file
hu: CSV fájl

en: CSV input format
hu: CSV bemenet formátuma

en: Calculate storage
hu: Tárterület számítása

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
hu: Listában lévő számokalapján a minta szórásának számítása

en: Calculate the sum of values in an array
hu: Tömbben összérték számítása

en: Calculates the exponent of e
hu: Az e exponenciálisának kiszámolása

en: Calculation
hu: Számolás

en: Can edit?
hu: Módosíthat?

en: Can not import a theme that already exists!
hu: Már létező témát nem lehet importálni!

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
hu: A kötés az LDAP könyvtárhoz sikertelen. Hibaüzenet: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
hu: Nem lehet az LDAP-címtárhoz kapcsolódni

en: Can't delete question group when the survey is active
hu: Aktív kérdőív kérdéscsoportja nem törölhető

en: Can't find user group!
hu: Felhasználócsoport nem található!

en: Can't render layout %s for template %s. Please try to re-install the template.
hu: %s kinézete %s sablonnak nem renderelhető. Kérem, telepítse újra a sablont.

en: Can't render layout %s for template %s. Template version in database is %s, but in config.xml it's %s. Please re-install the template.
hu: %s kinézete %s sablonnak nem renderelhető. A sablonverzió az adatbázisban %s, de a config-xml-ben %s. Kérjük, telepítse újra a sablont.

en: Can't render layout %s. Please check that the view exists or contact your admin.
hu: %s kinézetet nem sikerült renderelni. Kérem, ellenőrizze, hogy a kinézet létezik vagy keresse az üzemeltetőt.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
hu: Nem sikerült frissíteni a címkéket, mert Ön duplikált kódokat használ

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel automatic sending
hu: Automatikus küldés visszavonása

en: Cancel copy
hu: Másolás megszakítása

en: Cancel editing
hu: Mégsem módosítom

en: Cannot be changed
hu: Nem módosítható

en: Cannot import the VVExport file.
hu: VVExport fájl importálása sikertelen.

en: Case-insensitive strstr
hu: Kis/nagybetű érzéketlen strstr

en: Catalan
hu: Katalán

en: Catalan (Valencian)
hu: Katalán (Valenciai)

en: Category separator
hu: Kategória elválasztó

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
hu: Figyelem: JavaScript futtatása nem engedélyezett böngészőjében vagy ezen a weboldalon! Nem biztos, hogy ebben a kérdőívben így minden kérdésre választ tud majd adni. Kérjük, nézze át böngészője beállításait.

en: Centered
hu: Középre igazított

en: Central database
hu: Központi adatbázis

en: Central participant database
hu: Központi résztvevő-adatbázis

en: Central participant management
hu: Központi résztvevőkezelő

en: Central participants database summary
hu: Központi résztvevő-adatbázis összefoglalója

en: Change language
hu: Nyelv módosítása

en: Change log
hu: Változások naplója

en: Change password
hu: Jelszó módosítása

en: Change scenario number
hu: Forgatókönyvszám módosítása

en: Change settings
hu: Beállítások módosítása

en: Change survey group
hu: Kérdőívcsoport módosítása

en: Change texts
hu: Szövegek módosítása

en: Change the display style of the month when using select boxes
hu: A hónap megjelenítési stílusának módosítása, amikor a dobozkijelölést használják

en: Change the language
hu: Nyelv módosítása

en: Changed by
hu: Módosította

en: Changed on
hu: Módosult

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
hu: Standard témába nem lehet módosításokat menteni.

en: Character set for file import/export:
hu: Karakterkészlet a fájl importáláshoz/exportáláshoz:

en: Character set of file:
hu: Fájl karakterkészlete

en: Character set of the file:
hu: Fájl karakterkészlete:

en: Chart type
hu: Diagram típusa

en: Chart type:
hu: Diagram típusa:

en: Check again
hu: Ellenőrizze újból

en: Check any that apply
hu: Kérem, válasszon ki egyet vagy többet az alábbiak közül

en: Check data
hu: Adatok ellenőrzése

en: Check data integrity
hu: Adatintegritás ellenőrzése

en: Check icon
hu: Ikon ellenőrzése

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
hu: Ellenőrizze, hogy a változó értéke egész szám-e.

en: Check logic
hu: Logika ellenőrzése

en: Check out the dedicated documentation for this format.
hu: Ellenőrizze az erre a formátumra vonatkozó dedikált dokumentációt.

en: Check survey logic for current question group
hu: Jelenlegi kérdéscsoport kérdőívlogikájának ellenőrzése

en: Checkbox is checked
hu: Jelölőnégyzet be van pipálva

en: Checkbox is unchecked
hu: Jelölőnégyzet nincs bepipálva

en: Checkbox layout
hu: Jelölőnégyzet kinézete

en: Checked
hu: Kipipálva

en: Checking basic requirements...
hu: Alapvető szükségletek ellenőrzése...

en: Checking existing LimeSurvey files...
hu: Már meglévő LimeSurvey fájlok ellenőrzése...

en: Chinese (Simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
hu: Kínai (eredeti - Hong-Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
hu: Kínai (Hagyományos, Tajvan)

en: Choice column width
hu: Oszlopszélesség választása

en: Choice header
hu: Választás-fejléc

en: Choice of rank %s
hu: %. helyezés kiválasztása

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
hu: Az importálás futtatásához válassza a 'Futtatás/Összes'-et a menüből.

en: Choose file
hu: Válasszon fájlt

en: Choose one of the following answers
hu: Kérem, válasszon egyet az alábbiak közül

en: Choose the CSV file to upload:
hu: Válassza ki a feltöltendő CSV fájlt:

en: Choose the file to upload:
hu: Válassza ki a fájlt a feltöltéshez:

en: Choose when user can add a comment
hu: Válasszon, mikor írhat megjegyzést a felhasználó

en: Choose your language
hu: Kérem, válasszon nyelvet

en: Chosen icon:
hu: Választott ikon:

en: Circle
hu: Kör

en: Classes
hu: Osztályok

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear all
hu: Összes törlése

en: Clear assets cache:
hu: Eszköz gyorsítótárának tisztítása:

en: Clear now
hu: Tisztítás most

en: Clear selection
hu: Kijelölések törlése

en: Click here to log in.
hu: Bejelentkezéshez kattintson ide.

en: Click here to start the survey.
hu: Kattintson ide a kérdőív elkezdéséhez.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
hu: A ComfortUpdate használatához vagy a letöltéséhez kattintson ide.

en: Click here to use ComfortUpdate.
hu: ComfortUpdate használatához kattintson ide.

en: Click on 'Activate this survey'
hu: Kattintson a 'Kérdőív aktiválása' lehetőségre

en: Click on 'No, thanks'
hu: Kattintson a 'Köszönöm, nem' lehetőségre

en: Click on 'Preview survey' and return to this window when you are done testing.
hu: Kattintson a 'Kérdőív előnézete' lehetőségre és térjen vissza ehhez az ablakhoz a tesztelés befejezése után.

en: Click on 'Save and close' or 'Next' to proceed.
hu: Folytatáshoz kattintson a 'Mentés és bezárás' vagy a 'Következő' lehetőségre.

en: Click on the 'Create survey' box - or 'Next' in this tutorial
hu: Kattintson a 'Kérdőív létrehozása' dobozra - vagy a 'Következő' lehetőségre ebben a bemutatóban

en: Click on the 'Edit answer options' button.
hu: Kattintson a 'Válaszlehetőségek módosítása' gombra.

en: Click on the 'Edit subquestions' button.
hu: Kattintson a 'Alkérdések módosítása' gombra.

en: Click on the following button if you want to
hu: Kattintson a következő gombra a frissítéshez

en: Click on the name of your survey to get back to the survey settings overview.
hu: Hogy visszatérjen a kérdőív-beállítások áttekintéséhez, kattintson a kérdőív nevére.

en: Click on the plus sign %s to add another subquestion to your question.
hu: A kérdéshez újabb alkérdés hozzáadásához kattintson a pluszjelre %s.

en: Click this button to log out.
hu: Erre a gombra kattintva tud kijelentkezni.

en: Click to adjust.
hu: Kattintson az igazításhoz.

en: Click to expand
hu: Kattintson a kibontáshoz

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
hu: Kattintson a helyszín beállításához vagy helyezze oda a gombostűt, de akár koordinátákat is megadhat.

en: Close
hu: Bezárás

en: Close editor
hu: Szerkesztő bezárása

en: Close the picker
hu: Mintavételező bezárása

en: Closed group
hu: Zárt csoport

en: Code
hu: Kód

en: Code filter
hu: Kód szűrő

en: Code/text separator:
hu: Kód/szöveg elválasztó:

en: Code:
hu: Kód:

en: Code: '%s' is a reserved word.
hu: Kód: '%s' tiltott szó.

en: Collapse all
hu: Összes becsukása

en: Collapsed menu
hu: Összecsukott menü

en: Collapsible text
hu: Összecsukható szöveg

en: Columns
hu: Oszlopok

en: ComfortUpdate could not download the update!
hu: ComfortUpdate nem tudja letölteni a frissítést!

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
hu: A ComfortUpdate nem találta a frissítési adatokat.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
hu: ComfortUpdate nem tudja összetömöríteni (zip) a biztonsági mentés fájljait

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
hu: ComfortUpdate nem találja az Ön helyi gépén a frissítési fájlt (vagy a frissítő frissítési fájlt)

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
hu: ComfortUpdate nem tud eltávolítani néhány, a frissítéssel törölt mappát.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
hu: ComfortUpdate nem tud eltávolítani néhány, a frissítéssel törölt fájlt.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
hu: ComfortUpdate nem tudja kicsomagolni (unzip) a frissítési fájlt (vagy a frissítő frissítési fájlt)

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
hu: ComfortUpdate hibába ütközött, amikor az adatbázisból próbáld adatokat kiolvasni.

en: ComfortUpdate has been updated!
hu: ComfortUpdate-et sikeresen frissítette.

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
hu: ComfortUpdate-t letiltották a LimeSurvey rendszerbeállításában. További információkért keresse üzemeltetőjét.

en: ComfortUpdate key
hu: ComfortUpdate kulcs

en: ComfortUpdate key information
hu: ComfortUpdate kulcs információ

en: ComfortUpdate needs to be updated
hu: ComfortUpdate frissítésre szorul

en: ComfortUpdate step %s
hu: ComfortUpdate %s lépés

en: Comma
hu: Vessző

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment only when
hu: Csak akkor indokolja, ha

en: Comment only when you choose an answer.
hu: Csak akkor indokolja, ha választott a lehetőségek közül.

en: Comment only when you don't choose an answer.
hu: Csak akkor indokolja, ha nem választott a lehetőségek közül.

en: Comment your answers.
hu: Válaszához írjon indoklást/megjegyzést.

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Compact
hu: Kompakt

en: Compare a string to a regular expression pattern
hu: Karakterlánc összehasonlítása egy reguláris kifejezésmintával

en: Comparison operator
hu: Összehasonlító művelet

en: Compatible
hu: Kompatibilis

en: Compatible with type coercion
hu: Kompatibilis kényszerítés típussal

en: Complete only
hu: Csak befejezett

en: Completed
hu: Befejezve

en: Completed responses only
hu: Csak befejezett kitöltések

en: Completed?
hu: Befejezte?

en: Completion state:
hu: Teljesítettségi állapot:

en: Condition
hu: Feltétel

en: Condition added.
hu: Feltételt sikeresen hozzáadta.

en: Condition successfully copied
hu: Feltételeket sikeren átmásolta

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
hu: Feltételeket sikeresen másolta (duplikációk miatt néhány kimaradt)

en: Condition updated.
hu: Feltételt sikeresen frissítette.

en: Condition:
hu: Feltétel:

en: Conditional processing
hu: Feltételes feldolgozás

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Conditions designer
hu: Ugrási feltételek tervezése

en: Config file is malformed or null.
hu: A konfigurációs fájl sérült vagy üres.

en: Configuration
hu: Rendszerbeállítások

en: Configuration directory is not writable
hu: A rendszerbeállítások mappa nem írható

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirm password:
hu: Jelszó megerősítése:

en: Confirm your admin password
hu: Ismételje meg az üzemeltetői jelszavát

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: Confirmation attachments:
hu: Megerősítő csatolmányok:

en: Confirmation email
hu: E-mail megerősítése

en: Confirmation email body
hu: Megerősítő e-mail szövege

en: Confirmation email body:
hu: Megerősítő e-mail szövege:

en: Confirmation email subject
hu: Megerősítő e-mail tárgya

en: Confirmation email subject:
hu: Megerősítő e-mail témája:

en: Confirmation of your participation in our survey
hu: A kérdőívben való részvételének megerősítése

en: Constant
hu: Állandó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue?
hu: Folytassam?

en: Convert N to:
hu: N-et konvertálja erre:

en: Convert Y to:
hu: Y konvertálása erre:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
hu: 8 bites karakterlánc konvertálása idézőjeles-nyomtatható karakterlánccá

en: Convert a date/time string to unix timestamp
hu: Dátum/idő konvertálása UNIX időbélyeggé

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
hu: Numerikus érték konvertálása a numerikus értékek bemeneti- és a kimenetitáblája alapján

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
hu: Idézőjeles-nyomtatható karakterlánc konvertálása 8 bites karakterlánccá

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hu: Az összes HTML entitás átalakítása a neki megfelelő karakterré (minden esetben ENT_QUOTES és UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hu: Az összes megfelelő karakter átalakítása HTML entitássá (minden esetben ENT_QUOTES és UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
hu: Az erőforrás-linkeket és a kifejezésmezőket konvertáljuk?

en: Convert resource links?
hu: Erőforrások linkjeinek másolása?

en: Convert spaces in question text to underscores:
hu: Kérdésszövegben lévő szóközök konvertálása alulvonássá:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hu: A speciális HTML entitások visszaalakítása karakterré (minden esetben ENT_QUOTES és UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
hu: A speciális karakterek átalakítás HTML entitássá (minden esetben ENT_QUOTES és UTF-8)

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy advanced settings?
hu: További beállításokat másolája?

en: Copy answer options?
hu: Válaszlehetőségeket másolja?

en: Copy conditions
hu: Feltételek másolása

en: Copy default answers?
hu: Az alapértelmezett válaszokat is másolja?

en: Copy failed
hu: Másolás sikertelen

en: Copy of survey is completed.
hu: Kérdőív másolása befejeződött.

en: Copy options
hu: Lehetőségek másolása

en: Copy question
hu: Kérdés másolása

en: Copy subquestions?
hu: Alkérdések másolása?

en: Copy survey
hu: Kérdőív másolása

en: Copy the selected conditions to:
hu: Kijelölt feltételek másolása ide:

en: Copy to local theme and save changes
hu: Másolás helyi témába és a változások mentése

en: Core
hu: Mag

en: Core admin theme
hu: Üzemeltetői alaptéma

en: Core plugin can not be disabled.
hu: Rendszerbővítmény nem tiltható le.

en: Core theme
hu: Alaptéma

en: Corner boxes
hu: Sarokdobozok

en: Corner lines
hu: Sarokvonalak

en: Corrected time:
hu: Módosított idő:

en: Cosine
hu: Koszinusz

en: Could not connect to LDAP server.
hu: Kapcsolódás az LDAP szerverhez nem sikerült.

en: Could not create new box
hu: Doboz nem hozható létre

en: Could not delete user group.
hu: Felhasználócsoport törlése sikertelen.

en: Could not delete user. User was not supplied.
hu: Felhasználó törlése sikertelen. Felhasználó nem volt megadva

en: Could not insert all conditions.
hu: Összes feltétel beillesztése nem sikerült.

en: Could not modify user data.
hu: A felhasználói adatok módosíthatóak.

en: Could not open file
hu: Fájl nem nyitható meg

en: Could not remove deleted files
hu: Törölt fájlok eltávolítása nem sikerült

en: Could not remove the deleted directories
hu: Törölt mappák eltávolítása nem sikerült

en: Could not retrieve update info data
hu: Frissítés az adatokba nem sikerült

en: Could not save theme %s: %s
hu: '%s' téma nem menthető: %s

en: Could not update box
hu: Doboz nem frissíthető

en: Could not update condition.
hu: Feltétel frissítése nem sikerült.

en: Could not write file
hu: Fájl nem írható

en: Count
hu: Előfordulás

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
hu: Minden kérdés statisztikájának számolása csak az összes olyan felelet számától függően, amelyhez a kérdés meg volt jelenítve.

en: Count the number of answered questions in the list
hu: Számolja a megválaszolt kérdéseket ezen a listán

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
hu: A felsorolásban lévő, az első argumentummal megegyező, megválaszolt kérdések számának kiszámítása.

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
hu: A felsorolásban lévő, a feltételnek (argumentum operátor érték) megfelelő, megválaszolt kérdések számának kiszámítása.

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create a new box
hu: Új doboz létrehozása

en: Create a new question group inside your survey.
hu: Hozzon létre új kérdéscsoportot a kérdőíven belül.

en: Create a new survey
hu: Új kérdőív létrehozása

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
hu: %s ikonra kattintva hozzon létre egy új kérdőívet.

en: Create a new survey group
hu: Új kérdőívcsoport létrehozása

en: Create a sample question and question group
hu: Új példakérdés és példakérdéscsoport létrehozása

en: Create database
hu: Adatbázis létrehozása

en: Create dummy participants
hu: Színlelt résztvevők létrehozása

en: Create example question group and question?
hu: Létrehoz egy példa kérdéscsoportot és kérdést?

en: Create new survey menu
hu: Új kérdőívmenü létrehozása

en: Create new survey menu entry
hu: Új kérdőívmenü-bejegyzés létrehozása

en: Create one or more questions inside the new question group.
hu: Hozzon létre egy vagy több kérdést az új kérdéscsoporton belül.

en: Create or import new label set(s)
hu: Új címkekészlet(ek) készítése vagy importálása

en: Create permission roles
hu: Jogosultsági szerepek létrehozása

en: Create question
hu: Kérdés létrehozása

en: Create survey
hu: Kérdőív létrehozása

en: Create survey groups:
hu: Kérdőívcsoport létrehozása:

en: Create survey menu entries
hu: Kérdőívmenü-bejegyzések létrehozása

en: Create, import, or copy survey
hu: Kérdőív létrehozása, importálása vagy másolása

en: Create...
hu: Létrehozás...

en: Create/edit user groups
hu: Felhasználócsoportok létrehozása/módosítása

en: Created
hu: Létrehozva

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Created on
hu: Létrehozták

en: Creating file backup
hu: Fájl biztonsági másolata készül...

en: Credentials are valid but we failed to create a user
hu: Hitelesítő adatok érvényesek, de a felhasználót nem sikerült létrehozni

en: Croatian
hu: Horvát

en: Cross-hover in matrix questions
hu: Keresztcsatolás a mátrixkérdésben

en: Cssframework Name
hu: Cssframework neve

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Current database version:
hu: Adatábázis jelenlegi verziója:

en: Current group is disabled
hu: A jelenlegi csoport le van tiltva

en: Current password:
hu: Jelenlegi jelszó:

en: Current theme options are applied for this survey.
hu: A jelenlegi témalehetőségeket alkalmaztuk erre a kérdőívre.

en: Current value
hu: Jelenlegi érték

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
hu: Jelenleg nincsenek beállítva további nyelvek ehhez a kérdőívhez

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
hu: Jelenleg nincsenek beállítva feltételek ehhez a kérdőívhez

en: Currently we detect and handle the following changes:
hu: Jelenleg a következő módosításokat észleljük és kezeljük:

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom attributes
hu: Egyéni attribútumok

en: Custom handle Unicode code
hu: Unicode kódolás egyéni kezelése

en: Czech
hu: Cseh

en: Czech (informal)
hu: Cseh (közvetlen)

en: DATA TO BE ENTERED
hu: BEÍRANDÓ ADATOK

en: DB backup created:
hu: Adatbázis biztonsági mentése elkészült:

en: DEC West European
hu: DEC nyugat-európai

en: DOS Central European (cp852)
hu: DOS Közép-európai (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
hu: DOC Ciril (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
hu: DOS Kamenicky Cseh-Szlovák (cp895)

en: DOS West European (cp850)
hu: DOS Nyugat-európai (cp850)

en: Danish
hu: Dán

en: Data
hu: Adat

en: Data consistency check
hu: Adatok konzisztenciájának ellenőrzése

en: Data entry
hu: Adatbavitel

en: Data entry screen
hu: Adatbeviteli képernyő

en: Data policy settings
hu: Adatkezelési nyilatkozat beállításai

en: Data redundancy check
hu: Adatok redundanciájának ellenőrzése

en: Data selection
hu: Adatkijelölés

en: Data selection:
hu: Adatkijelölés:

en: Data view control
hu: Adatnézet-vezérlő

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database %s has been successfully populated.
hu: %s adatbázist sikeresen feltöltöttük.

en: Database configuration
hu: Adatbázis-beállítások

en: Database creation
hu: Adatbázis létrehozása

en: Database doesn't exist!
hu: Adatbázis nem létezik!

en: Database driver
hu: Adatbázis-meghajtó

en: Database driver version
hu: Adatbázismeghajtó-verzió

en: Database error
hu: Adatbázishiba

en: Database error!
hu: Adatbázishiba!

en: Database exists
hu: Adatbázis létezik

en: Database has been created.
hu: Adatbázist sikeresen  létrehozta.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
hu: Adatbázis frissítése %s verzióra sikerült

en: Database location
hu: Adatbázishely

en: Database name
hu: Adatbázisnév

en: Database name:
hu: Adatbázis neve:

en: Database password
hu: Adatbázisjelszó

en: Database server info
hu: Adatbázisszerver info

en: Database server version
hu: Adatbázis-szerver verzió

en: Database settings
hu: Adatbázis-beállítások

en: Database type
hu: Adatbázistípus

en: Database type:
hu: Adatbázistípus:

en: Database update
hu: Adatbázis frissítése

en: Database upgrade
hu: Adatbázis frissítése

en: Database usage
hu: Adatbázishasználat

en: Database user
hu: Adatbázisfelhasználó

en: Date
hu: Dátum

en: Date %s is invalid, please review your answer.
hu: %s dátum érvénytelen, ellenőrizze a válaszát.

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
hu: Dátum (ÉÉÉÉ-HH-NN) egyenlő

en: Date added
hu: Dátum létrehozása

en: Date entered is invalid!
hu: A megadott dátum jó!

en: Date format:
hu: Dátumformátum:

en: Date format: %s
hu: Dátumformátum: %s

en: Date in the format: %s
hu: Dátumformátum: %s

en: Date is
hu: A dátum

en: Date last action
hu: Utolsó művelet dátuma

en: Date saved
hu: Dátumot sikeresen mentette

en: Date stamp:
hu: Időbélyeg:

en: Date stamp?
hu: Időbélyegek?

en: Date started
hu: Kezdés dátuma

en: Date submitted
hu: Küldés dátuma

en: Date/Time
hu: Dátum/Idő

en: Date/Time format
hu: Dátum/idő formátum

en: Datestamp
hu: Időbélyegző

en: Day
hu: nap

en: Deactivate
hu: Deaktiválás

en: Deactivate Survey
hu: A kérdőív deaktiválása

en: Deactivate plugin
hu: Bővítmény kikapcsolása

en: Deactivate quotas
hu: Kvóták deaktiválása

en: Deactivate survey
hu: Kérdőív deaktiválása

en: Deactivated result tables
hu: Deaktivált eredmény-táblázatok

en: Deactivated survey participants tables
hu: Deaktivált kérdőív-résztvevőktáblázatok

en: Deactivation
hu: Deaktiválás

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
hu: Tisztelt {LASTNAME} {FIRSTNAME},
    
    nemrég felkértük Önt egy kérdőív kitöltésére.
    
    Úgy látjuk, még nem töltötte ki ezt a kérdőívet. Emlékeztetjük, hogy a kérdőív még mindig aktív, és kérjük, vegyen részt a kitöltésében.
    
    A kérdőív címe:
    '{SURVEYNAME}'
    
    {SURVEYDESCRIPTION}
    
    A kitöltéshez kattintson az alábbi linkre.
    
    Üdvözlettel,
    
    {ADMINNAME}, ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Kattintson ide a kitöltéshez:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
hu: Tisztelt {LASTNAME} {FIRSTNAME},
    
    Ön, vagy valaki más erről az e-mail címről regisztrált a következő kérdőív kitöltéséhez: {SURVEYNAME}.
    
    A kérdőív kitöltéséhez kattintson az alábbi linkre:
    
    {SURVEYURL}
    
    Amennyiben kérdése van a kérdőívvel kapcsolatban, vagy nem Ön regisztrált és úgy gondolja, valami hiba folytán kapta ezt a levelet, kérem, lépjen kapcsolatba velem: {ADMINNAME}, {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
hu: Tisztelt {LASTNAME} {FIRSTNAME},
    
    Ez egy visszaigazoló e-mail, hogy Ön kitöltötte '{SURVEYNAME}' kérdőívet és válaszait elmentettük. Köszönjük részvételét!
    
    Amennyiben további kérdése lenne, kérem, lépjen kapcsolatba velem: {ADMINNAME}, {ADMINEMAIL}.
    
    Üdvözlettel,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
hu: Tisztelt {LASTNAME} {FIRSTNAME},
    
    ezúton felkérjük Önt egy kérdőív kitöltésére.
    
    A kérdőív címe:
    '{SURVEYNAME}'
    
    {SURVEYDESCRIPTION}
    
    Kitöltéshez kattintson az alábbi linkre.
    
    Üdvözlettel,
    
    {ADMINNAME}, ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Kattintson ide a kitöltéshez:
    {SURVEYURL}

en: Decimal mark:
hu: Tizedesjel:

en: Decrease
hu: Csökkent

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default HTML editor mode:
hu: Alapértelmezett HTML-szerkesztőmód:

en: Default answer
hu: Alapértelmezett válasz

en: Default answer for scale %s:
hu: Alapértelmezett válasz a %s skálához:

en: Default answer value:
hu: Alapértelmezett válaszérték:

en: Default answers
hu: Alapértelmezett válaszok

en: Default attribute name:
hu: Alapértelmezett attribútumnév:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
hu: A térkép alapértelmezett koordinátái az oldal első betöltésénél. Formátum: szélesség [szóköz] hosszúság

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Default position
hu: Alapértelmezett pozíció

en: Default scenario
hu: Alapértelmezett forgatókönyv

en: Default site admin email:
hu: Alapértelmezett oldalüzemeltetői e-mail:

en: Default site bounce email:
hu: Alapértelmezett visszapattanó webhely e-mail cím:

en: Default site language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

en: Default survey menu entries restored.
hu: Alapértelmezett menübejegyzéseket visszaállította.

en: Default survey menus restored.
hu: Alapértelmezett kérdőív-menüket visszaállította.

en: Default survey theme %s is not installed. Now %s is the new default survey theme
hu: Az alapértelmezett %s kérdőívtéma nincs telepítve. Mostantól %s az új alapértelmezett kérdőívtéma.

en: Default theme:
hu: Alapértelmezett téma:

en: Default value for option 'Other':
hu: Alapértelmezett értek az 'Egyéb' opcióhoz:

en: Default value settings were successfully saved.
hu: Alapértelmezett értékbeálítások mentése sikerült.

en: Default value:
hu: Alapértelmezett érték:

en: Default:
hu: Alapértelmezett:

en: Define panel integrations for your survey
hu: Ezen kérdőív panelintegrációjának meghatározása

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete User
hu: Felhasználó törlése

en: Delete all conditions
hu: Minden feltétel törlése

en: Delete all conditions in this scenario
hu: Összes feltétel törlése ebben a forgatókönyvben

en: Delete all files of this response
hu: A kitöltés összes fájljának törlése

en: Delete all notifications
hu: Összes értesítés törlése

en: Delete attachments
hu: Csatolmányok törlése

en: Delete attribute
hu: Attribútum törlése

en: Delete box
hu: Doboz törlése

en: Delete checked items!
hu: Megjelölt tételek törlése!

en: Delete condition
hu: Feltétel törlése

en: Delete current question group
hu: Jelenlegi kérdéscsoport törlése

en: Delete current user group
hu: Jelenlegi felhasználócsoport törlése

en: Delete exported participants:
hu: Exportált résztvevők törlése:

en: Delete file
hu: Fájl törlése

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
hu: Törlés a központi panelből, a hozzárendelt kérdőívekből és az összes hozzárendelt kitöltésből

en: Delete from the central panel and associated surveys
hu: Törlés a központi panelből és a hozzárendelt kérdőívekből

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
hu: Globálisan tiltólistán lévő résztvevők törlése az adatbázisból:

en: Delete label set
hu: Címkekészlet törlése

en: Delete marked responses
hu: Megjelölt kitöltések törlése

en: Delete menu entries
hu: Menüelemek törlése

en: Delete menus
hu: Menük törlése

en: Delete now
hu: Törlése most

en: Delete one or more participants...
hu: Egy vagy több résztvevő törlése

en: Delete only from the central panel
hu: Törlés csak a központi panelről

en: Delete participant
hu: Résztvevő törlése

en: Delete participants table
hu: Résztvevőktáblázat törlése

en: Delete question(s)
hu: Kérdés(ek) címe

en: Delete quotas
hu: Kvóták törlése

en: Delete responses
hu: Kitöltések törlése

en: Delete survey
hu: Kérdőív törlése

en: Delete survey files
hu: Kérdőív fájlok törlése

en: Delete survey group
hu: Kérdőívcsoport törlése

en: Delete survey group not possible
hu: Kérdőívcsoport törlése nem lehetséges

en: Delete survey participant
hu: Kérdőív résztvevőinek törlése

en: Delete survey participants
hu: Kérdésrésztvevők törlése

en: Delete survey participants table
hu: Kérdőív-résztvevőktáblázat törlése

en: Delete surveys
hu: Kérdőívek törlése

en: Delete table
hu: Tábla törlése

en: Delete the selected entries
hu: Kiválasztott bejegyzések törlése

en: Delete this assessment rule
hu: Értékelési szabály törlése

en: Delete this attribute
hu: Attribútum törlése

en: Delete this attribute:
hu: Attribútum törlése:

en: Delete this entry
hu: Bejegyzés törlése

en: Delete this entry and related response
hu: Ezen bejegyzés és a hozzá kapcsolódó kitöltések törlése

en: Delete this participant
hu: Résztvevő törlése

en: Delete this response
hu: Kitöltés törlése

en: Delete this subquestion
hu: Alkérdés törlése

en: Delete this survey menu
hu: Kérdőív-menü törlése

en: Delete this survey menu entry
hu: Kérdőív-menübejegyzés törlése

en: Delete this user
hu: Felhasználó törlése

en: Delete this user group
hu: Felhasználócsoport törlése

en: Delete user
hu: Felhasználó törlése

en: Delete user group
hu: Felhasználócsoport törlése

en: Delete value
hu: Érték törlése

en: Deleted
hu: Törölt

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
hu: A törléssel eltávolítja annak alkérdéseit és válaszlehetőségeit is. Biztos, hogy folytatja?

en: Deleting User
hu: Felhasználó törlése

en: Deleting answers: %u answers deleted
hu: Válaszok törlése: %u választ sikeresen törölt

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
hu: Kiértékelések törlése: %u kiértékelés-bejegyzést sikeresen törölt

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
hu: Feltételek törlése: %u feltételt sikeresen törölt

en: Deleting groups: %u groups deleted
hu: Csoportok törlése: %u csoportot sikeresen törölte

en: Deleting orphan survey participants table: %s
hu: Árva kérdőív-résztvevőktáblázat törlése:

en: Deleting orphan survey table: %s
hu: Árva kérdőívtáblázatok törlése: %s

en: Deleting orphaned default values: %u default values deleted.
hu: Árva alapértelmezett értekek törlése: %u alapértelmezett értéket töröltünk

en: Deleting orphaned quota languages: %u quota languages deleted
hu: Árva kvótanyelvek törlése: %u kvótanyelvet töröltünk

en: Deleting orphaned quota members: %u quota members deleted
hu: Árva kvótatagok törlése: %u kvótatagot töröltünk

en: Deleting orphaned quotas: %u quotas deleted
hu: Árva kvóták törlése: %u kvótát töröltünk

en: Deleting orphaned user group assignments: %u assignments deleted
hu: Árva felhasználó-csoport összerendelések törlése: %u összerendelést töröltünk

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
hu: Kérdés-attribútumok törlése: %u attribútumot sikeresen törölt

en: Deleting questions: %u questions deleted
hu: Kérdés törlése: %u kérdést sikeresen törölt

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
hu: Kérdőív nyelvi beállításainak törlése: kérdőív %u nyelvi beállítását sikeresen törölte

en: Deleting survey participants table: %s
hu: Kérdőív-résztvevőktáblázat törlése: %s

en: Deleting survey table: %s
hu: Kérdőívtábla törlése: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
hu: Kérdőív törlése: %u kérdőívet sikeresen törölt

en: Deleting these questions will also delete their corresponding answer options and subquestions. Are you sure you want to continue??
hu: Ezeknek a kérdéseknek a törlésével az ehhez kapcsolódó válaszlehetőségeket és alkérdéseket is törli. Biztos, hogy törli ezeket a kérdéseket?

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
hu: A csoport törlése a hozzá tartozó kérdések törlését vonja maga után. Biztos benne hogy folytatni akarja?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
hu: A kérdés törlésével eltávolítja annak válaszlehetőségeit és alkérdéseit is. Biztos, hogy folyatja?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
hu: Bemutató üzemmód: A fájlfeltöltés ebben a rendszerben ki van kapcsolva.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
hu: Demó mód: Bejelentkezési adatok kitöltve - csak kattintson a Bejelenkezés gombra.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
hu: Demó mód: Sablonfájlok feltöltése tiltott.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
hu: Bemutató üzemmód: A sablonok feltöltése ki van kapcsolva.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
hu: A feltöltött fájlok számától függően ez hosszabb ideig is eltarthat.

en: Deprecated survey themes:
hu: Elavult kérdőívtémák:

en: Describe your survey, but do not ask any question yet.
hu: Készítsen leírást kérdőívéről, de itt még ne tegyen fel kérdést.

en: Description
hu: Leírás

en: Description of the survey
hu: Kérdőív leírása

en: Description:
hu: Leírás:

en: Descriptive statistics
hu: Leíró statisztika

en: Destination URL:
hu: Cél URL:

en: Destination question group:
hu: Cél kérdéscsoport:

en: Detailed Error
hu: Hiba részletezése

en: Detailed admin notification
hu: Részletes üzemeltetőértesítés

en: Detailed admin notification body
hu: Részletes kezelőértesítő szövege

en: Detailed admin notification email body:
hu: Részletes kezelőértesítő e-mail szövege:

en: Detailed admin notification subject
hu: Részletes kezelőértesítő tárgya

en: Detailed admin notification subject:
hu: Részletes e-mail értesítés tárgya (témája), benne a válaszkódokkal

en: Detailed email notification with response data is sent to:
hu: Kitöltés adatait is tartalmazó, részletes e-mail értesítés címzettje:

en: Detailed notification attachments:
hu: Részletes értesítő csatolmányai:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
hu: Megvizsgálja, hogy a változó lehet-e üres

en: Did Not Save
hu: Nem mentette el

en: Dim answered array rows
hu: Válaszolt tömbsorok mérete

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
hu: A `%s` mappa már létezik, kérem, válasszon másik nevet!

en: Disable chart
hu: Diagram tiltása

en: Disable map display
hu: Térkép megjelenítésének tiltása

en: Disable only
hu: Csak letiltás

en: Disable the next button until time limit expires
hu: Következő gomb kikapcsolása a határidő eléréséig

en: Disable the prev button until the time limit expires
hu: Előző gomb kikapcsolása a határidő eléréséig

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disabled by configuration. Set 'showpopups' option in config.php file to enable this option.
hu: A konfigurációban ki van kapcsolva. Bekapcsolásához állítsa be a 'showpopups' lehetőséget a config.php fájlban.

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display CPDB participants
hu: KRAB résztvevők megjelenítése

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
hu: 'Határidő figyelmeztető' megjelenítése, amikor ennyi másodperc maradt a visszaszámlálásból (ha üresen marad, nem jelenik meg a figyelmeztetés)

en: Display a chart in the statistics?
hu: Megjelenítsük a grafikont a statisztikában?

en: Display as bar chart
hu: Megjelenítés oszlopdiagramként

en: Display as pie chart
hu: Megjelenítés kördiagramként

en: Display attribute warnings:
hu: Attribútum-figyelmeztetések megjelenítése:

en: Display chart
hu: Diagram megjelenítése

en: Display chart:
hu: Diagram megjelenítése:

en: Display columns
hu: Megjelenítendő oszlopok száma

en: Display dropdown boxes
hu: Legördülő lista megjelenítése

en: Display logo:
hu: Logo megjelenítése:

en: Display map
hu: Térkép megjelenítése

en: Display min and max value under the slider
hu: Minimális és maximális érték megjelenítése a csúszka alatt

en: Display mode:
hu: Megjelenítés módja:

en: Display my CPDB participants
hu: KRAB résztvevőim megjelenítése

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
hu: A számok tizedesjegyének megjelenítése vesszővel, ha szükséges

en: Display participants
hu: Résztvevők megjelenítése

en: Display responses
hu: Kitöltések megjelenítése

en: Display rows
hu: Megjelenítendő sorok száma

en: Display slider min and max value
hu: Csúszka minimális és maximális értéke

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
hu: A 'határidő lejártáról üzenet' megjelenítése ennyi másodpercig a 'határidő művelet' végrehajtása előtt (alapértelmezetten 1 másodperc, ha üresen marad)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
hu: Második 'Határidő figyelmeztető' megjelenítése, amikor ennyi másodperc maradt a visszaszámlálásból (ha üresen marad, nem jelenik meg a figyelmeztetés)

en: Display this box to:
hu: Ez a doboz kinek jelenjen meg:

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Display/Export
hu: Megjelenítés/Exportálás

en: Display:
hu: Megjelenítés:

en: Displaying {count} survey(s).
hu: {count} kérdőív megjelenítése.

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
hu: {start} - {end}, összesen {count}.

en: Do you really want to continue?
hu: Biztos, hogy folytatja?

en: Do you really want to delete all marked responses?
hu: Biztosan törölni akarja az összes megjelölt választ?

en: Do you really want to delete this asessment rule?
hu: Biztos, hogy törli ezt az értékelési szabályt?

en: Do you really want to delete this label set?
hu: Biztosan törölni akarja ezt a címkekészletet?

en: Do you really want to delete this response?
hu: Biztos, hogy törli ezt a választ?

en: Do you want to continue?
hu: Biztos, hogy folytatja?

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
hu: Létrehozz egy kérdőív-résztvevőktáblázatot ehhez a kérdőívhez?

en: Do you want to delete this user?
hu: Biztos, hogy törli ezt a felhasználót?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
hu: Feltölti most az adatbázist a szükséges táblák létrehozásával?

en: Don't import if label set already exists:
hu: Ne importálja, ha a címkekészlet már létezik:

en: Don't show
hu: Ne jelenjen meg

en: Don't touch the values below unless you know what you're doing.
hu: Ne módosítsa az alábbi értékeket, csak akkor, ha biztosan tudja, mit csinál.

en: Done. Test your survey using the %s icon.
hu: Kész is. %s ikonra kattintva próbálja ki a kérdőívet.

en: Dot (.)
hu: Pont (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
hu: Dupla kattintással vagy fogd-és-vidd módszerrel mozgassa a bal oldali lista elemeit a jobb oldalra - a legfontosabb elem legyen legfelül, a legkevésbé fontos legalul.

en: Doughnut
hu: Perec

en: Doughnut chart
hu: Perecdiagram

en: Download
hu: Letöltés

en: Download all files in this response as a zip file
hu: A válaszban levő fájlok letöltése zip fájl formájában

en: Download archive
hu: Archívum letöltése

en: Download error!
hu: Letöltési hiba!

en: Download files
hu: Fájlok letöltése

en: Download marked files
hu: Megjelölt fájlok letöltése

en: Download the data and the syntax file.
hu: Töltse le az adat- és szintaxis fájlt.

en: Download this file
hu: Fájl letöltése

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
hu: Húzza és helyezze el a tűt a kívánt helyre. A tű elhelyezéséhez a jobb gombbal is kattinthat a térképre.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
hu: Vigye ezt az attribútumot egy másik oszlopra, hogy leképezze azt a központi résztvevő-adatbázisba.

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
hu: Adatok importálásához a felsorolt létező résztvevőattribútumba vigye rá a kívánt CSV mezőt.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
hu: Új résztvevőattribútum létrehozásához és abba adatok importálásához vigyen egy CSV mezőt erre a területre.

en: Drop-down list
hu: Legördülő lista

en: Dropdown fields
hu: Legördülő mezők

en: Dropdown prefix/suffix
hu: Legördülő elő-/utótag

en: Dropdown separator
hu: Legördülő elválasztó

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
hu: Duplázott válaszkódot találtunk, ezeket az elemeket nem frissítjük.

en: Duplicate label set name
hu: Duplikált címkekészlet nevek

en: Duplicate records removed
hu: Duplikált rekordokat töröltük

en: Duplicates are determined by:
hu: Duplikált rekordok meghatározói:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
hu: Duplikátumokat a családnév, a keresztnév és az e-mail cím mezők kombinációja alapján detektáljuk ebben a CSV fájlba.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
hu: Duplikátumokat a résztvevő ID mező alapján detektáljuk ebben a CSV fájlba.

en: Duration
hu: Időtartam

en: Dutch
hu: Holland

en: Dutch (informal)
hu: Holland (közvetlen)

en: E-mail:
hu: E-mail cím:

en: EM value
hu: EM érték

en: ERROR MESSAGE
hu: Hibaüzenet

en: EUC-JP Japanese
hu: EUC-JP japán

en: EUC-KR Korean
hu: EUC-KR koreai

en: Each answer may only be a number.
hu: Minden válasz csak szám lehet.

en: Each answer must be %s
hu: Minden válasz %s kell legyen

en: Each answer must be at least %s
hu: Minden válasz legalább %s kell legyen

en: Each answer must be at most %s
hu: Minden válasz legfeljebb %s kell legyen

en: Each answer must be between %s and %s
hu: Mindegyik válasznak %s és %s között kell lennie

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
hu: Minden kérdésnek saját grafikonstílust adtak meg annak további beállításaiban.

en: Earlier than:
hu: Korábban mint:

en: Easy navigation with the "breadcrumbs"
hu: Egyszerű navigálás a 'zsemlemorzsa' segítségével

en: Edge detection format:
hu: Szélérzékelés formátuma:

en: Edit
hu: Szerkeszt

en: Edit Group
hu: Csoport módosítása

en: Edit URL parameter
hu: URL paraméter módosítása

en: Edit and look at the assessements for this survey.
hu: Ezen kérdőív értékeléseinek megtekintése és módosítása

en: Edit answer options
hu: Válaszlehetőség módosítása

en: Edit answer options for this question
hu: Kérdés válaszlehetőségeinek beállítása

en: Edit assessments
hu: Kiértékelések módosítása

en: Edit attribute
hu: Attribútum módosítása

en: Edit condition
hu: Feltétel módosítása

en: Edit current user group
hu: Jelenlegi felhasználócsoport módosítása

en: Edit data policy settings
hu: Adatkezelési nyilatkozat beállításainak módosítása

en: Edit default answer values
hu: Alapértelmezett válaszértékek módosítása

en: Edit default answers
hu: Alapértelmezett válaszok módosítása

en: Edit email templates
hu: E-mail sablonok módosítása

en: Edit global settings
hu: Globális beállítások módosítása

en: Edit group
hu: Csoport módosítása

en: Edit label set
hu: Címkekészlet módosítása

en: Edit label sets
hu: Címkekészlet módosítása

en: Edit participant
hu: Résztvevő módosítása

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok módosítása

en: Edit permissions for this survey
hu: Ezen kérdőív jogosultságainak módosítása

en: Edit presentation and navigation settings
hu: Megjelenítési és navigációs beállítások módosítása

en: Edit publication and access settings
hu: Közzététel és hozzáférési beállítások módosítása

en: Edit question
hu: Kérdés módosítása

en: Edit quota
hu: Kvóta módosítása

en: Edit quotas
hu: Kvóták módosítása

en: Edit quotas for this survey.
hu: Kérdőív kvótáinak módosítása

en: Edit response
hu: Kitöltés módosítása

en: Edit response URL
hu: Kitöltés URL módosítása

en: Edit settings for notification and data management
hu: Értesítés- és adatkezelés beállításainak módosítása

en: Edit settings for publication and access control
hu: Közzététel- és hozzáféréskezelés beállításainak módosítása

en: Edit simple plugin settings
hu: Egyszerű bővítmények beállításainak módosítása

en: Edit subquestions
hu: Alkérdések módosítása

en: Edit subquestions for this question
hu: Kérdés alkérdéseinek beállítása

en: Edit survey group
hu: Kérdőívcsoport módosítása

en: Edit survey menu
hu: Kérdőívmenü módosítása

en: Edit survey menu entry
hu: Kérdőívmenü-bejegyzése módosítása

en: Edit survey panel integration
hu: Kérdőív panelintegrációjának módosítása

en: Edit survey participant
hu: Kérdőív résztvevőinek módosítása

en: Edit survey permissions
hu: Kérdőív-jogosultások módosítása

en: Edit survey permissions for group %s
hu: %s csoport kérdőív-jogosultságainak módosítása

en: Edit survey permissions for user %s
hu: %s felhasználó kérdőív-jogosultságainak módosítása

en: Edit survey settings
hu: Kérdőív beállításainak módosítása

en: Edit text elements and general settings
hu: Szöveges elemek és általános beállítások módosítása

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
hu: %s sor módosítása és a fájlnév kiegészítése a letöltött adatfájl teljes útvonalával.

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
hu: Meghívó, emlékeztető és regisztrációs levélminták módosítása

en: Edit theme options for this survey
hu: Kérdőív témalehetőségeinek módosítása

en: Edit theme permissions for user %s
hu: %s felhasználó témaszerkesztő jogosultságainak módosítása

en: Edit this assessment rule
hu: Értékelési szabály szerkesztése

en: Edit this attribute
hu: Attribútum módosítása

en: Edit this entry
hu: Bejegyzés módosítása

en: Edit this participant
hu: Résztvevő módosítása

en: Edit this response
hu: Kitöltés módosítása

en: Edit this survey menu
hu: Kérdőívmenü módosítása

en: Edit this survey menu entry
hu: Kérdőívmenü-bejegyzése módosítása

en: Edit this survey participant
hu: Kérdőívrésztvevők módosítása

en: Edit this user
hu: Felhasználó módosítása

en: Edit user group
hu: Felhasználócsoport módosítása

en: Edit user permissions for user %s
hu: %s felhasználó jogosultságainak módosítása

en: Edit user roles
hu: Felhasználó szerepek módosítása

en: Edit value
hu: Érték módosítása

en: Editing
hu: Szerkesztés

en: Editing %s
hu: %s módosítása

en: Editing response (ID %s)
hu: Kitöltés módosítása (ID %s)

en: Editing user
hu: Felhasználó módosítása

en: Editing user group (Owner: %s)
hu: Felhasználócsoport módosítása (tulajdonos: %s)

en: Either admin login name, password or email is empty
hu: Üzemeltető felhasználóneve, jelszava vagy e-mail címe üres

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
hu: Vagy túl sokáig volt tétlen, vagy kikapcsolta a sütikezelést a böngészőjében, vagy az internetkapcsolattal problémák léptek fel.

en: Email
hu: E-mail

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Email address is not valid.
hu: Az e-mail cím érvénytelen

en: Email address of the survey administrator
hu: Kérdőívkezelő e-mail címe

en: Email address to use
hu: Használandó e-mail cím

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Email batch size:
hu: E-mail köteg mérete:

en: Email failed
hu: E-mail küldése nem sikerült

en: Email method:
hu: Email módszer:

en: Email settings
hu: E-mail beállítások

en: Email status
hu: E-mail állapot

en: Email status:
hu: E-mail állapota:

en: Email templates
hu: E-mail sablonok

en: Email templates successfully saved.
hu: Felhasználói e-mail sablonokat sikeresen mentette.

en: Email user group
hu: Felhasználócsoportnak e-mail küldése

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
hu: Az e-mailt nem küldtük el, mert bemutató üzemmódban vagyunk.

en: Email:
hu: E-mail cím:

en: Enable assessment mode:
hu: Kiértékelési mód engedélyezése:

en: Enable chart
hu: Diagram engedélyezése

en: Enable map display
hu: Térkép megjelenítésének engedélyezése

en: Encryption type:
hu: Titkosítás típusa:

en: End
hu: Vége

en: End URL:
hu: Záró URL:

en: End message:
hu: Záró üzenet:

en: End tour
hu: Túra befejezése

en: End url
hu: Záró URL

en: End: %s
hu: Záró időpont: %s

en: English
hu: Angol

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
hu: Minimális lehetséges válaszok biztosítása (0=Korlátlan)

en: Enter a boolean equation to validate each subquestion.
hu: Adjon meg logikai egyenlőséget minden alkérdés validálásához.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
hu: Adjon meg egy logikai egyenlőséget az egész kérdés validálásához.

en: Enter a header text for the first scale
hu: Adja meg a fejléc szövegét az első skálához

en: Enter a header text for the second scale
hu: Adja meg a fejléc szövegét a második skálához

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
hu: Adja meg vesszővel elválasztva a törlendő kitöltések ID-jét.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
hu: Írjon be egy nevet és egy jelszót ehhez a kérdőívhez, majd alul mentse.

en: Enter a new key
hu: Adjon meg egy új kulcsot

en: Enter a title for your first question group
hu: Adja címet első kérdéscsoportjának

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
hu: Egy címkét adjon meg soronként. A kódot és a címke szövegét pontosvesszővel vagy tabulátorral válassza el. Többnyelvű kérdőívek esetén a fordítás(oka)t ugyanabba a sorba, szintén pontosvesszővel vagy tabulátorral elválasztva adja meg.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
hu: Adja meg a kérdés ID-jét, hogy egy korábbi kérdésből átvehessük az alkérdések sorrendjét

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
hu: Adja meg a többválaszos kérdés(ek) kódját (pontosvesszővel elválasztva) a kérdésben megadható válaszlehetőségek nélkül.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
hu: Adja meg a többválaszos kérdés(ek) kódját (pontosvesszővel elválasztva) csak a kérdésben megadható válaszlehetőségeket megjelenítéséhez.

en: Enter your answers:
hu: Adja meg válaszát:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
hu: Írja be az adatait, és azonnal kap egy e-mailt azzal a linkkel, amellyel be tud lépni.

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
hu: Adja meg a kiszolgálót és a portot, például: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
hu: Írja be a kiszolgálónevet és -portot, pl.: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
hu: Adja meg a címkéit:

en: Enter your update key:
hu: Adja meg frissítési kulcsát:

en: Entity
hu: Entitás

en: Equals
hu: Egyenlő

en: Equals sum value
hu: Összeg egyenlő

en: Equals:
hu: Egyenlő:

en: Equation
hu: Egyenlőség

en: Error
hu: Hiba

en: Error %s
hu: %s hiba

en: Error : %s
hu: Hiba: %s

en: Error Files List
hu: Hibás fáljok listája

en: Error code:
hu: Hibakód:

en: Error creating LDAP connection
hu: Hiba az LDAP kapcsolat létrhozásakor

en: Error files list
hu: Hiba fájlok listája

en: Error in default value : %s
hu: Hiba az alapértelmezett értékben: %s

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Error message returned by IMAP:
hu: IMAP visszaadott hibaüzenete:

en: Error on %s for subquestion %s: %s
hu: Hiba %s %s alkérdésben: %s

en: Error on response update
hu: Hiba a válasz frissítésekor

en: Error saving results
hu: Hiba az eredmények mentése közben

en: Error when saving %s for plugin %s
hu: Hiba %s mentésekor (%s plugin)

en: Error while creating zip file
hu: Hiba a zip fájl létrehozásakor

en: Error while updating template permissions.
hu: Hiba a sablonjogosultságok módosítása közben.

en: Error!
hu: Hiba!

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
hu: Hiba. %s attribútumot sikeresen törölt. Hibaüzenet: %s

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
hu: Hiba:  'other' egy lefoglalt kulcsszó.

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
hu: Hiba: Nem törölt kérdőív fájljai nem törölhetőek. Törölje a kérdőívet normálisan kérdőívnézetben.

en: Error: Could not delete some files:
hu: Hiba: Néhány fájl nem törölhető:

en: Error: Could not delete survey files.
hu: Hiba: kérdőív fájlokat nem sikerült törölni.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
hu: Hiba: E-mail küldésekor hiba, amit lehet, hogy a szerver PHP levelezési beállítása okozott. Kérdőívének adatait mentettük, de nem kap e-mailt annak részleteiről. Jegyezze fel az éppen használt 'nevet' és a 'jelszót' esetleges jövőbeni hivatkozás érdekében.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
hu: Hiba: A válaszoktáblázat nem létezik. A kérdőív nem deaktiválható.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
hu: Hiba: '%s' téma nincs telepítve.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
hu: Hiba: Nincsenek válasz-opciók ehhez a kérdéshez és/vagy nem léteznek ezen a nyelven.

en: Error: There are no answers defined for this question.
hu: Hiba: Nem adott meg válaszokat ehhez a kérdéshez.

en: Error: This question has no answers.
hu: Hiba: Ehhez a kérdéshez nincsenek válaszok.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
hu: Hiba: nem lehet kettő vagy több válaszkód azonos.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
hu: Hiba: nem lehet kettő vagy több címkekód azonos.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
hu: Hiba: nem lehet kettő vagy több alkérdéskód azonos.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
hu: Hiba: Adjon meg egy csoportcímet minden nyelvhez.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
hu: Hiba:Nevet kell adnia ennek a címkekészletnek.

en: Estonian
hu: Észt

en: Every row is one subquestion. We recommend the usage of logical or numerical codes for subquestions. Your participants cannot see the subquestion code, only the subquestion text itself.
hu: Mindegyik sor egy alkérdés. Javasoljuk, hogy az alkérdéseknél használjon logikai vagy számozási kódot. A résztvevők nem fogják látni az alkérdések kódját, csak magát az alkérdés szövegét.

en: Everybody
hu: Mindenki

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
hu: Úgy tűnik, hogy minden rendben van. Kérem, haladjon tovább a következő lépésre.

en: Example data
hu: Példa adat

en: Exclude answers?
hu: Ki akarja zárni a válaszokat?

en: Exclude quotas?
hu: Ki akarja tiltani a kvótákat?

en: Exclude record IDs?
hu: Kizárjam a rekord ID-ket?

en: Exclude survey permissions?
hu: Kérdőív-jogosultságok kizárása?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semicolon.
hu: Egy konkrét válasz kijelölésekor zárja ki az összes többi lehetőséget - csak adja meg a válasz(ok) kódját pontosvesszővel elválasztva.

en: Exclusive option
hu: Kizárólagos opció

en: Execute survey
hu: Kérdőív indítása

en: Existing attribute
hu: Létező attribútum

en: Existing participant attributes
hu: Már létező résztvevő-attribútumok

en: Existing survey participant attributes
hu: Már létező kérdőívrésztvevő-attribútumok

en: Exit and clear survey
hu: Kilépés és kérdőív ürítése

en: Expand all
hu: Összes kinyitása

en: Expand/Collapse
hu: Kibontás/Becsukás

en: Expected expressions separated by commas
hu: Várt kifejezések vesszővel elválasztva

en: Expected left parentheses after function name
hu: Funkciónév után bal zárójelnek kell lennie

en: Expected right parentheses
hu: Várt jobb zárójel

en: Expert mode
hu: Haladó mód

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Expiration date/time:
hu: Lejárat dátuma/időpontja:

en: Expire survey
hu: Kérdőív lejárttá tétele

en: Expired
hu: Lejárt

en: Expired: %s
hu: Lejárat: %s

en: Expiry date/time:
hu: Lejárati dátum/idő:

en: Exponential expression
hu: Exponenciális kifejezés

en: Export
hu: Exportálás

en: Export
hu: Exportálás

en: Export %s participants to CSV
hu: %s résztvevő exportálása CSV fájlba:

en: Export VV file
hu: Exportálás VV fájlba

en: Export a VV survey file
hu: VV-kérdőívfájl exportálása

en: Export all participants
hu: Összes résztvevő exportálása

en: Export as...
hu: Exportálás, mint...

en: Export current group
hu: Jelenlegi csoport exportálása

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Export format:
hu: Exportálás formátuma:

en: Export images
hu: Képek exportálása

en: Export label set
hu: Címkekészlet exportálása

en: Export language:
hu: Nyelv exportálása:

en: Export multiple label sets
hu: Címkekészlet(ek) exportálása

en: Export participant to CSV
hu: Résztvevő exportálása CSV fájlba

en: Export participants
hu: Résztvevők exportálása

en: Export printable survey
hu: Nyomtatható kérdőív exportálása

en: Export questions as:
hu: Kérdések exportálása, mint:

en: Export resources as ZIP archive
hu: Erőforrás ZIP archívumok exportálása

en: Export response data to SPSS
hu: Kitöltési adatok exportálása SPSS-be

en: Export responses
hu: Kitöltések exportálása

en: Export responses as:
hu: Kitöltések exportálása, mint:

en: Export responses to SPSS
hu: Kitörlések exportálása SPSS-be

en: Export results
hu: Eredmények exportálása

en: Export selected label sets
hu: Kiválasztott címkekészletek exportálása

en: Export survey
hu: Kérdőív exportálása

en: Export survey archive
hu: Kérdőív archívum exportálása

en: Export survey results
hu: A kérdőív eredményeinek exportálása

en: Export survey structure
hu: Kérdőívstruktúra exportálása

en: Export syntax
hu: Szintaxis exportálása

en: Export these responses as PDF:
hu: Ezen kérdőívkitöltések exportálása PDF fájlba:

en: Export these responses as queXML PDF:
hu: Ezen kérdőívkitöltések exportálása queXML PDF fájlba:

en: Export this label set
hu: Címkekészlet exportálása

en: Export this question group
hu: Kérdéscsoport exportálása

en: Export this question to PDF.
hu: Kérdés exportálása PDF-be.

en: Export this response
hu: Ezen kitöltés exportálása

en: Export type
hu: Exportálás típusa

en: Exported
hu: Exportált

en: Exporting a questionnaire to queXML allows you to create PDF documents that can be printed, filled then scanned and processed using queXF software.
hu: Egy kérdőív exportálása queXML-be lehetővé teszi PDF dokumentum létrehozását, ami kinyomtatható, kitölthető és utána beszkennelve queXF szoftverrel feldolgozható.

en: Extend
hu: Kiterjesztés

en: Extend theme
hu: Téma kiterjesztése

en: Extended
hu: Kiterjesztett

en: Extends
hu: Kiterjeszti

en: External Link
hu: Külső link

en: Extra comma found in function
hu: Extra vesszőt találtunk a függvényben

en: Extra right parentheses detected
hu: Extra jobb zárójel található

en: Extra token found after expressions
hu: Extra kitöltésjelszó találtunk a kifejezések után.

en: Extra tokens found
hu: Extra kitöltésjelszavakat találtunk

en: Extracted files not found - maybe a permission problem?
hu: A kicsomagolt fájlok nem találhatóak - talán jogosultsági probléma?

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed to activate the plugin.
hu: Hiba a bővítmény aktiválásakor

en: Failed to add group! Group already exists.
hu: Hiba a csoport létrehozásakor! A csoport már létezik.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
hu: Hiba a csoport létrehozásakor! A csoport neve nem lehet több, mint 20 karakter.

en: Failed to add user
hu: Felhasználó létrehozása sikertelen

en: Failed to add user group.
hu: Nem sikerült a felhasználócsoportot hozzáadni

en: Failed to add user.
hu: Felhasználó létrehozása sikertelen.

en: Failed to deactivate the plugin.
hu: Hiba bővítmény deaktiválásakor.

en: Failed to delete answer
hu: A kérdés törlése sikertelen

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
hu: Visszapattanó e-mail fiók beérkező mappájának megnyitása sikertelen.

en: Failed to open the uploaded file!
hu: Feltöltött fájl megnyitása sikertelen!

en: Failed to remove user.
hu: Felhasználó eltávolítása nem sikerült.

en: Failed to update answer:
hu: Válasz frissítése nem sikerült:

en: Failed to update answers
hu: A válaszok frissítése sikertelen

en: Failed to update survey permissions!
hu: Kérdőív-jogosultságok frissítése nem sikerült!

en: Fax to:
hu: Fax címzettje:

en: February
hu: Február

en: Female
hu: Nő

en: Field caption
hu: Mezőfelirat

en: Field description
hu: Mező leírása

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
hu: Csillaggal megjelölt mezők (%s) a kötelező mezők.

en: Fields marked with an asterisk are mandatory.
hu: A csillaggal megjelölt kérdések kötelezőek.

en: Fields with %s are required.
hu: %s mezők kötelezőek.

en: Fields with %s*%s are required.
hu: %s*%s mezők kötelezőek.

en: File
hu: Fájl

en: File %s
hu: %s fájl

en: File %s cannot be deleted for security reasons.
hu: %s fájl biztonsági okok miatt nem törölhető.

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/themes folder
hu: %s fájl nem törölhető. Kérem, ellenőrizze a /upload/themes mappához való hozzáférési jogosultságot!

en: File %s deleted
hu: %s fájlt sikeresen törölte

en: File %s uploaded
hu: %s fájl feltöltve

en: File %s, line %s.
hu: %s fájl, %s sor.

en: File backup created: %s
hu: Fájl biztonsági mentését létrehoztuk: %s

en: File count
hu: Fájl számlálás

en: File extension:
hu: Fájlkiterjesztés:

en: File manager
hu: Fájlkezelő

en: File metadata
hu: Fájl metaadatok

en: File name
hu: Fájl neve

en: File seems empty or has only one line
hu: A fájl üresnek tűnik, vagy csak egy sora van.

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for most spreadsheet tools). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
hu: A fájlnak szabványos CSV (vesszővel elválasztott) fájlnak kell lennie, dupla idézőjelekkel a válaszok körül (ez az alapértelmezett OpenOffice-ban és Excel-ben). Az első sornak a mezők nevét kell tartalmaznia. A mezők akármilyen sorrendben lehetnek.

en: File size
hu: Fájlméret

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: File upload
hu: Fájl feltöltése

en: File upload succeeded.
hu: Fájl feltöltése sikeres

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: File: %s (%s)
hu: Fájl: %s (%s)

en: Files
hu: Fájlok

en: Files Css
hu: Css-fájl

en: Files Js
hu: Js-fájl

en: Files Print Css
hu: Nyomtatási Css-fájlok

en: Files imported:
hu: Importált fájlok:

en: Files skipped:
hu: Figyelmen kívül hagyott fájlok:

en: Files successfully moved
hu: A fájlt sikeresen áthelyezte

en: Filipino
hu: Filippínó

en: Filter HTML for XSS:
hu: XSS kiszűrése HTML-ből

en: Filter blank email addresses:
hu: Szűrje ki az üres e-mail címeket:

en: Filter by email address:
hu: Szűrés e-mail cím alaján:

en: Filter by language:
hu: Szűrés nyelv alaján:

en: Filter duplicate records:
hu: Duplikált rekordok kiszűrése:

en: Filter the available answers by this value
hu: A létező válaszok szűrése ennek alapján

en: Filtered from statistics script
hu: Statisztikai szkriptből szűrve

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
hu: Adatbázisban beállítandó végső egyenlőség, kérdésszövegek alapértelmezett értékei.

en: Finalize response submission
hu: Véglegesíti a válaszok leadását

en: Finally, activate your survey
hu: Végezetül aktiválja kérdőívét

en: Find first occurrence of a string
hu: Karakterlánc első előfordulásának visszaadása

en: Find highest value
hu: Legnagyobb érték keresése

en: Find lowest value
hu: Legkisebb érték keresése

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
hu: Visszaadja egy kis- és nagybetűket azonosnak tekintő karakterláncban az első előfordulást helyét

en: Find position of first occurrence of a string
hu: Visszaadja egy karakterláncban az első előfordulást helyét

en: Find whether the type of a variable is string
hu: Megállapítja, hogy egy változó szöveg típusú-e

en: Finds whether a value is not a number
hu: Megállapítja, hogy érték nem numerikus-e

en: Finds whether a variable is NULL
hu: Megállapítja, hogy a változó NULL-e

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
hu: Megállapítja, hogy a változó numerikus vagy numerikus karakterlánc-e

en: Finds whether the type of a variable is float
hu: Megállapítja, hogy a változó lebegőpont típusú-e

en: Finish
hu: Befejezés

en: Finish & save
hu: Befejezés és mentés

en: Finnish
hu: Finn

en: First choice
hu: Első választás

en: First line contains the code of questions:
hu: Első sor a kérdés kódját tartalmazza:

en: First name
hu: Keresztnév

en: First name:
hu: Keresztnév:

en: Fix automatically numeric value
hu: Automatikusan numerikus számmá alakítás

en: Folder
hu: Mappa

en: Folder: %s
hu: Mappa: %s

en: Follow the following link to update it
hu: Kövesse az alábbi linket a frissítéshez

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
hu: Alábbi kérdőív(ek) nem aktív(ak) még, de regisztrálhat rá(juk).

en: Font color
hu: Betűszín

en: Font size of PDFs:
hu: PDF-ek betűmérete:

en: Fontawesome icon
hu: Fontawesome ikon

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
hu: Excelben való könnyű megjelenítéshez cserélje a végződést `tab`-ra vagy `txt`-re

en: For expression
hu: Kifejezéshez

en: For further information please contact %s:
hu: További információkért kérem, lépjen kapcsolatba %s munkatársunkkal:

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
hu: Legördülő dobozok felsorolásához ennyi sort használjon

en: For more information consult our manual, or our forums.
hu: További információkért olvasgassa kézikönyvünket vagy fórumunkat.

en: For more information please consult our manual or our forum.
hu: További információkért olvasgassa kézikönyvünket vagy fórumunkat.

en: For now it's best to leave these additional settings as they are. If you want to know more about randomization and relevance settings, have a look at our manual.
hu: A további beállításokat innentől kezdve a legjobb béké hagyni. Amennyiben többet kíván megtudni a véletlenszerűségről és az ahhoz kapcsolódó beállításokról, tekintsen bele kézikönyvünkbe.

en: For our simple survey it is better to start in open access mode.
hu: Egyszerű kérdőívünknél jobb, ha nyílt hozzáférési módban indítjuk.

en: For this simple survey the default settings are ok, but read the disclaimer carefully when you activate your own surveys.
hu: Ehhez az egyszerű kérdőívhez az alapértelmezett beállítások megfelelőek, de olvass el figyelmesen a felelősséget kizáró nyilatkozatot, mielőtt aktiválja kérdőívét.

en: Forbidden Extension
hu: Tiltott kiterjesztés

en: Force HTTPS:
hu: HTTPS kényszerítése:

en: Force each answer option to have the same height.
hu: Összes válaszlehetőség azonos magasságúra kényszerítése.

en: Force import:
hu: Import erőltetése:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height.
hu: A választási lista és a rangsor lista ugyanolyan magasságúra kényszerítése.

en: Forgot your password?
hu: Elfelejtette a jelszavát?

en: Format
hu: Formátum

en: Format a GMT date/time
hu: GMT dátum/idő formátum

en: Format a local date/time
hu: Helyi dátum/idő formátum

en: Format a local time/date as integer
hu: Helyi idő/dátum egész számként formázása

en: Format a number with grouped thousands
hu: Szám ezres csoportosításúra formázása

en: Format:
hu: Formátum:

en: Format: %s
hu: Formátum: %s

en: Found & writable
hu: Létezik & írható

en: Found no participant share
hu: Egy ilyen résztvevő-megosztás sincs

en: Found no response with ID %d
hu: %d id-jű válaszadás nem található.

en: Four
hu: Négy

en: French
hu: Francia

en: From left to right it should be 'Create survey', 'List surveys' and 'Global settings'. Best we start by creating a survey.
hu: Balról jobbra haladva a 'Kérdőív létrehozása', 'Kérdőívek felsorolása' és a 'Globális beállítások' lehetőségeket találja. Leghasznosabb a kérdőív létrehozásával kezdeni.

en: From survey participants table
hu: Kérdőív-résztvevőktáblázatból

en: From:
hu: Feladó:

en: Fruity fonts
hu: Fruity betűk

en: Fruity variations
hu: Fruity változatok

en: Full
hu: Teljes

en: Full answers
hu: Teljes válaszok

en: Full name
hu: Teljes név

en: Full name:
hu: Teljes név:

en: Full names
hu: Teljes nevek

en: Full question text
hu: A teljes kérdés szövege

en: Full responses
hu: Teljes kitöltések

en: Full selector
hu: Összetett választó

en: Full template editor
hu: Teljes sablonszerkesztő

en: Function does not support %s arguments
hu: Függvény nem támogat %s argumentumot

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
hu: Függvény támogatja ezt a sok argumentumot, ahol -1=korlátlan: %s

en: Further settings for application administrator
hu: Alkalmazásüzemeltetéshez további beállítások

en: GB2312 Simplified Chinese
hu: GB2312 egyszerűsített kínai

en: GBK Simplified Chinese
hu: GBK egyszerűsített kínai

en: GEOSTD8 Georgian
hu: GEOSTD8 grúz

en: GET data method
hu: GET adatviteli módszer

en: Galician
hu: Gall

en: Gender
hu: Neme

en: General
hu: Általános

en: General filters
hu: Általános szűrők

en: General options
hu: Általános beállítások

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: General settings & texts
hu: Általános beállítások és szövegek

en: General survey settings
hu: Kérdőív általános beállításai

en: Generate a random integer
hu: Véletlen egész szám generálása

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: German (informal)
hu: Német (közvetlen)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
hu: Dátumhoz UNIX időbélyeg (mind a 6 lehetőség választható)

en: Get float value of a variable
hu: Lebegőpontos számérték visszaadása egy változóból

en: Get order from previous question
hu: Rendezés ugyanúgy, mint az előző kérdésnél

en: Get string length
hu: Karakterlánc hosszának visszaadása

en: Get system information
hu: Rendszerinformáció lekérése

en: Get the default location using the user's IP address?
hu: Alapértelmezett hely meghatározása a felhasználó IP címe alapján?

en: Get the integer value of a variable
hu: Az egész számérték visszaadása egy változóból

en: Get value of pi
hu: PI érték visszaadása

en: Global
hu: Globális

en: Global settings
hu: Globális beállítások

en: Global settings were saved.
hu: Globális beállításokat sikeresen mentette.

en: Go to question
hu: Ugrás a kérdéshez

en: Go to question group
hu: Továbblépés a kérdéscsoporthoz

en: Go to survey
hu: A kérdőív betöltése

en: Go to survey participant and token settings
hu: Ugrás a kérdőív résztvevők és kitöltésjelszó beállításaihoz

en: Go to today
hu: Ugrás a mai napra

en: Google Analytics Tracking ID:
hu: Google Analytics követési azonosító:

en: Google Analytics settings:
hu: Google Analytics beállításai:

en: Google Analytics style:
hu: Google Analytics stílusa:

en: Google Maps
hu: Google Térképek

en: Google Maps API key:
hu: Google Maps API kulcs:

en: Google Translate API key:
hu: Google Fordító API kulcs:

en: Grand total
hu: Teljes összeg

en: Graph labels:
hu: Grafikon címkéi:

en: Greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Greater than (Strings)
hu: Nagyobb, mint (Karakterláncok)

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb vagy egyenlő, mint

en: Greater than or equal to (Strings)
hu: Nagyobb vagy egyenlő, mint (Karakterláncok)

en: Greater than:
hu: Nagyobb, mint:

en: Greek
hu: Görög

en: Gross percentage
hu: Bruttó százalék

en: Group
hu: Csoport

en: Group / Question order
hu: Csoport / kérdés rendezése

en: Group 1: The first lot of questions
hu: 1. csoport: Első adag kérdés

en: Group ID
hu: Csoport ID

en: Group by Group
hu: Csoportonként

en: Group by group
hu: Csoportonként

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
hu: A csoport függő feltételek miatt nem törölhető

en: Group could not be deleted
hu: A csoportot nem sikerült törölni

en: Group description
hu: Csoport leírása

en: Group description:
hu: Csoport leírása:

en: Group member can only see own group:
hu: Csoporttag csak a saját csoportját tekintheti meg:

en: Group members
hu: Csoporttagok

en: Group name
hu: Csoport neve

en: Group name can contain only alphanumeric character, underscore or dot.
hu: A csoport neve csak alfanumerikus karaktereket, alulvonást, illetve pontot tartalmazhat.

en: Group not found
hu: Csoport nem található

en: Group not found.
hu: Egy ilyen csoport sincs.

en: Group of checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek csoportja

en: Group order
hu: Csoportsorrend

en: Group quick actions
hu: Csoport gyorsműveletek

en: Group relevance:
hu: Csoport relevancia:

en: Group summary
hu: Csoport összegzése

en: Group time
hu: Csoport idő

en: Group:
hu: Csoport:

en: Group:
hu: Csoport:

en: Groups to which I belong
hu: Csoportok, melyekhez tartozom

en: Gujarati
hu: Gudzsaráti

en: HP West European
hu: HP Nyugat-európai

en: HTML editor
hu: HTML szerkesztő

en: HTML editor mode:
hu: HTML szerkesztés módja:

en: Handle shape
hu: Kezelés alakja

en: Header for first scale
hu: Első skála fejléce

en: Header for second scale
hu: Második skála fejléc

en: Heading
hu: Fejléc

en: Headings
hu: Fejlécek

en: Hebrew
hu: Héber

en: Height of dropdown
hu: Legördülő magassága

en: Hello
hu: Helló

en: Hello %s,
hu: Üdv %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
hu: Üdv,
    
    Új kitöltés érkezett '{SURVEYNAME}' kérdőívéhez.
    
    A kérdőív újratöltéséhez kattintson a következő linkre:
    {RELOADURL}
    
    Az egyéni válasz megtekintéséhez kattintson a következő linkre:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Az egyéni válasz módosításához kattintson a következő linkre:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    A statisztikák megtekintéséhez kattintson a következő linkre:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
hu: Üdv,
    
    Új kitöltés érkezett '{SURVEYNAME}' kérdőívéhez.
    
    A kérdőív újratöltéséhez kattintson a következő linkre:
    {RELOADURL}
    
    Az egyéni válasz megtekintéséhez kattintson a következő linkre:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Az egyéni válasz módosításához kattintson a következő linkre:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    A statisztikák megtekintéséhez kattintson a következő linkre:
    {STATISTICSURL}
    
    
    A résztvevők a következő válaszokat adták:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
hu: Súgó

en: Help about this question
hu: Súgó ehhez a kérdéshez

en: Help:
hu: Súgó:

en: Here you can select to start your survey in closed access mode.
hu: Itt választhatja ki, hogy kérdőíve zárt elérésű módban induljon.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hidden:
hu: Rejtett:

en: Hide advanced settings
hu: További beállítások elrejtése

en: Hide blacklisted participants:
hu: Tiltólistán lévő résztvevők elrejtése:

en: Hide both
hu: Mindkettő elrejtése

en: Hide privacy info
hu: Adatvédelmi információk elrejtése

en: Hide the tip that is normally shown with a question
hu: Kérdéshez kapcsolódó tipp elrejtése

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
hu: Rejtse el ezt a kérdést bármikor. Ez adat befoglalásához hasznos válasz előkitöltését használva.

en: Hide tip
hu: Tipp elrejtése

en: Hint when response is not valid
hu: Súgó, amikor a kitöltés nem érvényes

en: Hint when response is valid
hu: Súgó, amikor a kitöltés érvényes

en: Home page settings
hu: Honlap beállításai

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Hour
hu: Óra

en: How many roads must a man walk down?
hu: Hány utat kell bejárnia az embernek?

en: How many rows to display
hu: Megjelenítendő sorok száma

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
hu: Fontos, hogy böngésző gyorsítótárát ürítse. Utána kattintson az alul lévő gombra.

en: Hungarian
hu: Magyar

en: I accept
hu: Elfogadom

en: I confirm
hu: Megerősítem

en: IFrame embedding allowed:
hu: IFrame beépítése engedélyezett:

en: IP Addresses will be logged
hu: Az IP-címeket naplózni fogjuk

en: IP Info DB API Key:
hu: IP Info DB API kulcs:

en: IP address
hu: IP cím

en: IP as default location
hu: IP alapértelmezett helyként

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
hu: ISO 8859-1 Nyugat-európai (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
hu: ISO 8859-13 Balti (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
hu: ISO 8859-2 Közép-európai (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
hu: ISO 8859-7 görög

en: ISO 8859-8 Hebrew
hu: ISO 8859-8 héber

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
hu: ISO 8859-9 Török (latin5)

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Icon
hu: Ikon

en: Icon name must be a simple class name (alphanumeric, space, minus and underscore).
hu: Az ikon nevének egyszerű osztálynévnek kell lennie (alfanumerikus, szóköz, mínusz és alulvonás).

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Identifier:
hu: Azonosító:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
hu: Ha hibák jelentkeznek, ezt a szkriptet újra le kell futtatni.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
hu: Amennyiben szükséges, adatbázisát az utolsó lépésnél frissítjük.

en: If necessary the database will be updated.
hu: Ha szükséges, adatbázisát frissítjük.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
hu: Ha az alkérdések egyikét megjelölte, akkor minden megjelölt alkérdésre ez az értek kiértékelésként adjuk hozzá.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
hu: Ha az adatbázis még nem létezik, azt létrehozzuk (adatbázis felhasználójának megfelelő jogosultság szükséges). Ha már létező LimeSurvey-táblák vannak az adatbázisban, automatikusan frissítjük azokat a telepítés után.

en: If the external-option is not set, this will be appended to the current admin url.
hu: Ha a külső-lehetőség nincs beállítva, ezt fűzzük hozzá a jelenlegi admin url-hez.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
hu: Ha a link nem működik és Ön bekapcsolja a HTTPS-t, akkor a LimeSurvey leáll és Ön nem fog tudni hozzáférni.

en: If the link should have any extra classes, please insert them here.
hu: Ahhoz, hogy a link bármilyen extra osztályokat tartalmazzon, azokat ide illessze be.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
hu: Ha az 'Anonimizált kitöltések' aktiválva van, a résztvevő anonimitásnak biztosítása érdekében az összes kitöltéshez csak a színlelt dátumbélyegzőt (1980-01-01) használjuk.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
hu: Ha a résztvevő az összes választ bejelöli, az összes törlődik és a  'Kizárólagos opció' beállítás által beállított opció lesz megjelölve

en: If the username and email address is valid and you are allowed to use the internal database authentication a new password has been sent to you.
hu: Új jelszavát elküldtük Önnek, amennyiben felhasználóneve és e-mail címe valós és a belsőadatbázis-hitelesítést használja.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
hu: Amennyiben Ön tiltólistán van, de részt kíván venni ebben a kérdőívben és meghívókat szeretne kapni, kattintson ide: 
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
hu: Ha kitöltésjelszó-funkciókat vagy e-mail értesítéseket használ, állítson be üzemeltetői e-mail címet.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
hu: Ha a(z) '%s' lehetőséget választja, kérjük töltse ki a szövegmezőt is.

en: If you click on this tab, the survey settings menu will be displayed. The most important settings of your survey are accessible from this menu.
hu: Erre a fülre kattintva a kérdőív beállítások menüje jelenik meg. A kérdőív legfontosabb beállításai ebből a menüből érhetőek el.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
hu: Amennyiben a nem kíván résztvenni ebben a kérdőívben és nem szeretne több meghívást kapni, kattintson ide:
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
hu: Ha még nincs fiókja a limesurvey.org oldalon, kérjük, %sregisztráljon%s.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
hu: Amennyiben kézzel írta be az URL-t, kérem, ellenőrizze és próbálja újra.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
hu: Ha megad egy e-mail címet, megküldjük a későbbi hozzáféréshez szükséges adatokat.

en: If you have a lot of items and use a filter you can disable this to improve browser speed.
hu: Amikor sok eleme van és szűrőt használ, kikapcsolhatja ezt, hogy növelje böngészője teljesítményét.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
hu: Egy probléma bejelentése előtt, kérjük, egy modern böngésző használatával is próbálkozzon.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
hu: Ha bármi kérdése van ezzel az e-maillel kapcsolatban, kérjük, ne habozzon a rendszergazdát felkeresni itt: %s. Köszönjük!

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
hu: Ezen attribútum eltávolításkor az összes információ elveszik.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
hu: A címkekészletek lecserélésekor a már létező kiértékelések elvesznek.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
hu: A címkekészletek lecserélésekor ezek a fordítások elvesznek.

en: If you think this is a server error, please contact %s.
hu: Amennyiben úgy gondolja, hogy ez egy szerverhiba, kérem, keresse: %s.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
hu: Ha bekapcsolja a 'Névtelen válaszok' opciót ehhez a kérdőívhez és létrehoz egy kitöltésjelszó-táblázatot, LimeSurvey a befejezett kitöltésjelszavakat csak egy 'Y'-al jelöli meg a dátum/idő helyett a résztvevők anonimításának biztosításáért.

en: If you want to activate it click here:
hu: Aktiváláshoz kattintson ide:

en: If you want to apply original theme options, click here:
hu: Az eredeti témalehetőségek alkalmazásához kattintson ide:

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
hu: Ha tiltólistán lévő résztvevőket kíván exportálni, állítsa be a KRAB-ban a 'Tiltólistán lévő résztvevők' értékét 'Nem'-re.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
hu: Ha egy régi telepítésbe kívánja importálni a kérdőívet vagy ha kérdőívéve probléma adódott: használja a régi verziót (ha néhány kód duplikált, automatikusan ezt választjuk).

en: If you want to know more about them, check our manual.
hu: Amennyiben többet kíván megtudni ezekről, keresse meg a leírásban.

en: If you want to modify it %s you can extend it%s.
hu: Ha módosítani szeretné %s kiterjesztheti %s.

en: If you want to specify a link to the survey data policy, set "Show survey policy text with mandatory checkbox" to "Collapsible text" and use the placeholders {STARTPOLICYLINK} and {ENDPOLICYLINK} in the "Survey data policy checkbox label" field to define the link that opens the policy popup. If there is no placeholder given, there will be an appendix.
hu: Amennyiben linket szeretne a kérdőív adatkezelési nyilatkozatára, állítsa be a "A kérdőív adatvédelmi szövegének megjelenítése kötelező jelölőnégyzettel" értékét "Összecsukható szöveg"-re és használja a {STARTPOLICYLINK} és a {ENDPOLICYLINK} helyőrzőt a "A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának jelölőnégyzet-címkéje"mezőben a link megadásához, amire kattintva a nyilatkozatára új ablakban jelenik meg. Amennyiben nem ad meg helyőrzőt, a függelék jelenik meg.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
hu: Feltölthet még %s fájlt, vagy visszatérhet a kérdőívhez.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
hu: Ha az Ön adatbázisa meg van osztva, akkor az ajánlott előtag 'lime_' más esetben hagyja üresen ezt a mezőt.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
hu: Amennyiben adatbázis egyén portot használ, használjon kettőspontot. Például: db.host.com:5431

en: Ignore
hu: Figyelmen kívül hagyás

en: Ignored columns
hu: Figyelmen kívül hagyott oszlopok

en: Image
hu: Kép

en: Images
hu: Képek

en: Import
hu: Importálás

en: Import (CSV)
hu: Importálás (CSV)

en: Import (XML)
hu: Importálás (XML)

en: Import Label Set
hu: Címkekészlet importálása

en: Import VV file
hu: VV fájl importálása

en: Import a VV response data file
hu: VV-felmérésválasz-fájl importálása

en: Import a VV survey file
hu: VV-kérdőívfile importálása

en: Import a group
hu: Csoport importálása

en: Import a question
hu: Kérdés importálása

en: Import as not finalized answers?
hu: Importáljuk mint nem befejezett válaszokat?

en: Import failed because of page reload.
hu: Az oldal újratöltés miatt az importálás sikertelen.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
hu: Sikertelen importálás. Rossz fájl típust '%s' választott.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
hu: Importálás sikertelen: Erőltetett importálás kért, de az import fájl a kérdőív feltöltéséhez nem tartalmaz elegendő oszlopot.

en: Import failed: No answers could be mapped.
hu: Importálás sikertelen: Egy választ sem sikerült leképezni.

en: Import group
hu: Csoport importálása

en: Import label set resources
hu: Címkekészlet-erőforrás importálása

en: Import label set(s)
hu: Címkekészlet(ek) importálása

en: Import of label set(s) is completed.
hu: Címkekészletek importálása befejeződött.

en: Import of survey is completed.
hu: Kérdőív importálása sikeresen befejeződött.

en: Import participants from:
hu: Résztvevők importálása innen:

en: Import question
hu: Kérdés importálása

en: Import question group
hu: Kérdéscsoport importálása

en: Import resources ZIP archive
hu: Erőforrás ZIP archívumok importálása

en: Import responses
hu: Kitöltések importálása

en: Import responses from a deactivated survey table
hu: Kitöltések importálása egy deaktivált kérdőívtáblázatból

en: Import role
hu: Szerep importálása

en: Import survey
hu: Kérdőív importálása

en: Import survey data
hu: Kérdőívadatok impotálása

en: Import survey participants from CSV file
hu: Kérdőív résztvevőinek importálása CSV fájlból

en: Import survey participants from LDAP
hu: Résztvevők importálása LDAP-ból

en: Import survey resources
hu: Kérdőív-erőforrások importálása

en: Import theme result:
hu: Témaimportálás eredménye:

en: Import timings (if exist)
hu: Időzítések importálása (ha létezik)

en: Importance
hu: Fontosság

en: Important instructions
hu: Fontos utasítások

en: Important: Quote all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections.
hu: Fontos: Az összes egyenlőségjellel kezdődő tartalom idézése a CSV injekció megakadályozása érdekében.

en: Imported Files List
hu: Imporált fájlok listája

en: Imported files list
hu: Importált fájlok listája

en: Imported files:
hu: Importált fájlok:

en: Imported resources for
hu: Importált erőforrások ehhez:

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
hu: Nem lehet törölni ezt a kérdéscsoportot, mert legalább egy kérdés ugrási feltétele hivatkozik a tartalmára.

en: In this field you may type a short description of your survey.
hu: Ebben a mezőben kérdőívének rövid leírását adhatja meg.

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Include:
hu: Beleértve:

en: Incomplete only
hu: Csak befejezetlen

en: Incomplete responses
hu: Befejezetlen kitöltések

en: Incomplete responses only
hu: Csak befejezetlen kitöltések

en: Incorrect permissions in your %s folder.
hu: Nem megfelelőek a jogosultságai a %s mappában.

en: Incorrect username and/or password!
hu: Hibás felhasználónév és/vagy jelszó!

en: Increase
hu: Növel

en: Incremental
hu: Inkrementális

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Inherit everything
hu: Mindent belefoglalva.

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
hu: A belső szuperüzemeltető nem törölhető.

en: Initialise participant table
hu: Résztvevők táblázatának létrehozása

en: Inline HTML editor
hu: Belső HTML-szerkesztő

en: Inline text
hu: Sorban lévő szöveg

en: Input
hu: Bemenet

en: Insert a new subquestion after this one
hu: Új alkérdés beszúrása ez után

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
hu: A beállítást Igen-re állítva, a nyomtatható nézetben a kérdés elé egy oldaltörés kerül

en: Insert page break in printable view
hu: Oldaltörés beillesztése a nyomtatható nézetben

en: Insert/edit placeholder field
hu: Helyőrző mező beillesztése/módosítása

en: Inserting the label set failed.
hu: A címkekészlet beszúra nem sikerült.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
hu: HTML sortörések beillesztése az összes sortörés elő a karakterláncban

en: Install
hu: Telepítés

en: Installed survey themes:
hu: Telepített kérdőív-témák:

en: Instructions for the impatient
hu: Tudnivalók türelmetlen egyének számára

en: Integer only
hu: Csak egész számok

en: Interface language:
hu: Felület nyelve:

en: Interfaces
hu: Kezelőfelületek

en: Internal database authentication
hu: Belső adatbázis-hitelesítés

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
hu: Belső adatbázis-hitelesítés nincs engedélyezve ennek a felhasználónak

en: Interview time
hu: Interjú idő

en: Invalid ID
hu: Érvénytelen azonosító (id)

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
hu: Nem érvényes PERL reguláris kifejezés: %s

en: Invalid action
hu: Érvénytelen művelet

en: Invalid datetime %s value for %s
hu: Érvénytelen dátumidő %s érték %s

en: Invalid email address.
hu: Érvénytelen e-mail cím:

en: Invalid group id
hu: Érvénytelen csoportazonosító

en: Invalid group number for this survey:
hu: Érvénytelen csoport szám ehhez az kérdőívhez:

en: Invalid label set.
hu: Érvénytelen címkekészlet.

en: Invalid language
hu: Érvénytelen nyelv

en: Invalid notification id
hu: Érvénytelen értesítő azonosító

en: Invalid numeric value for %s
hu: %s értéke érvénytelen szám

en: Invalid parameter %s (%s already set)
hu: Érvénytelen %s paraméter (már van értéke: %s)

en: Invalid question - probably missing subquestions or language-specific settings for language %s
hu: Érvénytelen kérdés - talán alkérdések hiányoznak, vagy nyelv-specifikus beállítások a %s nyelvhez

en: Invalid question id
hu: Érvénytelen kérdésazonosító

en: Invalid screen name
hu: Érvénytelen képernyőnév

en: Invalid survey ID
hu: Hibás kérdőív ID

en: Invalid survey id
hu: Érvénytelen kérdőívazonosító

en: Invalid theme name
hu: Téma érvénytelen megnevezése

en: Invalid type.
hu: Érvénytelen típus.

en: Invalid value(s) on the stack
hu: Érvénytelen érték(ek) a veremben

en: Invitation
hu: Meghívó

en: Invitation %s skipped, already sent.
hu: %s meghívót figyelmen kívül hagyjuk, már elküldtük.

en: Invitation attachments:
hu: Meghívó csatolmányai:

en: Invitation email
hu: Meghívó e-mail

en: Invitation email body
hu: Meghívó e-mail szövege

en: Invitation email body:
hu: Meghívó e-mail szövege:

en: Invitation email subject
hu: Meghívó e-mail tárgya

en: Invitation email subject:
hu: Meghívó e-mail tárgya:

en: Invitation email:
hu: Meghívó e-mail:

en: Invitation sent date
hu: Meghívó elküldési dátuma

en: Invitation sent to:
hu: Meghívó elküldve ide:

en: Invitation sent?
hu: Meghívó elküldve?

en: Invitation status:
hu: Meghívó állapota:

en: Invitation to participate in a survey
hu: Meghívó egy kérdőívben való résztvételre

en: Invitations & reminders
hu: Meghívók és emlékeztetők

en: Invited
hu: Meghívva

en: Irish
hu: Ír

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
hu: Nincs válasz (hiányzik) megengedett, amikor az 'Összérték egyenlő' vagy az 'Összérték minimuma' be van állítva?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
hu: Köteles a résztvevő megjegyzést írni a feltöltött fájlhoz?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
hu: Adjon-e a felhasználó címet a feltöltött fájlnak?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
hu: ComfortUpdate-je naprakész?

en: It also makes it easy to do bulk editing of your survey, such as find-replace, bulk-reordering, looping (repeating groups), and testing (such as temporarily disabling mandatory or validation criteria).
hu: Ez könnyűvé teszi kérdőíve tömeges módosítását, mint például a keresés-csere, tömeges újrarendezés, hurkok (csoportok ismétlődése) és tesztelés (mint a kötelezőség vagy feltételek ellenőrzésének ideiglenes kikapcsolása).

en: It completely eliminates the dependence upon SGQA codes.
hu: Ez teljesen megszünteti az SGQA kódoktól való függést.

en: It is missing a quota message for the following languages:
hu: A következő nyelvekhez hiányzik kvótaüzenet:

en: It is not suitable for backing up a LimeSurvey survey as it cannot export conditions, and isn't able to export all question types.
hu: Ez nem alkalmas egy LimeSurvey kérdőív biztonsági mentésére, mert nem tudja exportálni a feltételeket és nem tudja exportálni az összes kérdéstípust sem.

en: It is presented group by group.
hu: Csoportonként jelenik meg.

en: It is presented on one single page.
hu: Egy oldalon jelenik meg.

en: It is presented question by question.
hu: Kérdésenként jelenik meg.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
hu: Úgy tűnik, hogy a ComfortUpdate nem ismeri a verziót, amire frissíteni szeretne. Kérjük, kezdje újra a folyamatot.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
hu: Úgy néz ki, hogy ComfortUpdate szerver nem válaszol. Kérem, próbálja meg újra néhány perc múlva, vagy lépjen kapcsolatba a LimeSurvey csapatával.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
hu: Telepítése nem támogatja a PHP CURL modult. Telepítse a ComfortUpdate használatához.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
hu: Ha jól látjuk, a GiHub repository-ból telepítette a LimeSurvey-t, ezért a ComfortUpdate nem használható.

en: It uses cookies for access control.
hu: Sütiket használ a hozzáféréshez.

en: It will also contain the necessary stylesheets to put it up on any HTML-ready devices or browsers.
hu: Ez tartalmazni fogja a szükséges stíluslapot is, így bármely HTML-képes eszközre vagy böngészőre feltehető.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
hu: A kérdőívhez tartozó adatforrások/fájlok is törlődni fognak.

en: It will include the following data in a ZIP file ending with '.lsa'.
hu: A következő adatokat tartalmazza egy '.lsa' kiterjesztésű ZIP fájlban.

en: It will not affect your update key.
hu: Ez nem lesz hatással frissítési kulcsára.

en: It will not contain any logic or EM-functionality, you'll have to take that into account yourself.
hu: Ez nem tartalmaz semmilyen logikát, illetve EM-funkcionalitást, ezt majd saját maga kell, hogy rögzítse a felhasználói fiókjában.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
hu: Még mindig lehet a kitöltésekről statisztikákat készíteni a LimeSurvey használatával.

en: Italian
hu: Olasz

en: Italian (informal)
hu: Olasz (közvetlen)

en: Iterate survey
hu: Kérdőív készítés

en: JS-Debug mode [Backend]:
hu: JS hibakereső mód [Háttér]:

en: JS-Debug mode [Frontend]:
hu: JS hibakereső mód [Kezelőfelület]:

en: January
hu: Január

en: Japanese
hu: Japán

en: JavaScript files:
hu: JavaScript fájlok:

en: Join array elements with a string
hu: Tömb elemeinek összefűzése karakterlánccal

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
hu: Karakterláncokat fűz össze, az összefűzött karakterláncot adja vissza. Ez a függvény gyakorlatilag az implode("",argN).

en: Jul
hu: Júl

en: July
hu: Július

en: Jun
hu: Jún

en: June
hu: Június

en: Just click on this button and a new window will open, where you can test run your survey.
hu: Kattintson erre a gombra. Ekkor egy új ablak nyílik meg, ahol kipróbálhatja kérdőívét.

en: Just share this link with some of your friends and of course, test it yourself.
hu: Csak ossza meg ezt linket barátai vagy kurzusa valamelyikével, tesztelje saját maga.

en: KOI8-R Relcom Russian
hu: KOI8-R Relcom orosz

en: KOI8-U Ukrainian
hu: KOI8-U ukrán

en: Keep old value
hu: Korábbi érték megtartása

en: Key can't be null!
hu: Kulcs nem lehet üres!

en: Key update
hu: Kulcsfrissítés

en: Korean
hu: Koreai

en: Kurdish (Kurmanji)
hu: Kurd

en: Kurdish (Sorani)
hu: Kurd ( Sorani )

en: Kyrgyz
hu: Kirgiz

en: LDAP authentication
hu: LDAP hitelesítés

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
hu: LDAP hitelesítés sikertelen: LDAP PHP modul nem érhető el.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
hu: LDAP letiltva vagy nincs megadva LDAP lekérdezés.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
hu: Az üzemeltető által meghatározott LDAP lekérdezések a /application/config/ldap.php konfigurációs fájlban találhatóak meg.

en: LDAP query
hu: LDAP lekérdezés

en: Label
hu: Címke

en: Label %s
hu: %s címke

en: Label for 'Other:' option
hu: Címke az 'Egyéb:' lehetőséghez

en: Label set ID
hu: Címkekészlet ID

en: Label set browser
hu: Címkekészlet tallózó

en: Label set import summary
hu: Címkekészlet-importálási összefoglaló

en: Label set name
hu: Címkekészlet neve

en: Label set storage
hu: Címkegyűjtemény tárterülete

en: Label set sucessfully deleted.
hu: Címkelkészletet sikeresen törölte.

en: Label set “%s” was successfully deleted.
hu: %s címkekészletet sikeresen törölte.

en: Label sets
hu: Címkekészletek

en: Label sets list
hu: Címkekészletek listája

en: Label:
hu: Címke:

en: Labels
hu: Címkék

en: Labels sucessfully updated
hu: Címkéket sikeresen frissítette

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Language
hu: Nyelv

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Language selection
hu: Nyelv kiválasztása

en: Language successfully deleted
hu: Nyelvet sikeresen törölte

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Language?
hu: Nyelv?

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Languages:
hu: Nyelvek:

en: Last VV version
hu: Utolsó VV verzió

en: Last invited
hu: Utoljára meghívva

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Last name
hu: Családnév

en: Last name:
hu: Családnév:

en: Last page
hu: Utolsó lap

en: Last reminder sent date
hu: Az utolsó emlékeztető küldésének dátuma

en: Last visited question:
hu: Utoljára látogatott kérdés:

en: Last visited survey:
hu: Utoljára látogatott kérdőív:

en: Later than:
hu: Később, mint:

en: Latvian
hu: Lett

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Less than
hu: Kisebb, mint

en: Less than (Strings)
hu: Kisebb, mint (Karakterláncok)

en: Less than or equal to
hu: Kisebb vagy egyenlő, mint

en: Less than or equal to (Strings)
hu: Kisebb vagy egyenlő, mint (Karakterláncok)

en: Less than:
hu: Kisebb, mint:

en: Let's add a question group
hu: Adjon hozzá egy kérdéscsoportot

en: Let's have a look at your first survey.
hu: Vessünk egy pillantást első kérdőívére.

en: Let's start with subquestions.
hu: Kezdjük az alkérdésekkel.

en: Level
hu: Szint

en: License
hu: Licensz

en: License:
hu: Licenc:

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
hu: A LimeSurvey 3.x vagy újabb verziók üzemeltetési felülete nem támogatja az Internet Explorer használatát, jóllehet, a funkciók többsége működik vele.

en: LimeSurvey Forums
hu: LimeSurvey fórumok

en: LimeSurvey Fruity Theme
hu: LimeSurvey Fruity Téma

en: LimeSurvey build
hu: LimeSurvey buildszáma

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
hu: LimeSurvey megpróbálhatja ezt az adatbázist létrehozni Önnek.

en: LimeSurvey extension marketplace
hu: LimeSurvey kiegészítők áruháza

en: LimeSurvey has been installed successfully.
hu: LimeSurvey-t sikeresen telepítette.

en: LimeSurvey installer
hu: LimeSurvey telepítő

en: LimeSurvey offers you a lot of different question types.
hu: A LimeSurvey sok különböző kérdéstípust kínál fel Önnek.

en: LimeSurvey online manual
hu: LimeSurvey online kézikönyv

en: LimeSurvey version
hu: LimeSurvey verzió

en: Limesurvey online manual
hu: LimeSurvey online kézikönyv

en: Limit
hu: Korlát

en: Limit the number of possible answers
hu: A lehetséges válaszok számának korlátozása

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
hu: A lehetséges válaszok számát az adatbázis oszlopainak száma határozza meg.

en: Limit time to answer question (in seconds)
hu: Határidő megadása (másodpercekben)

en: Limit:
hu: Korlát:

en: Line
hu: Vonal

en: Line %s
hu: %s. sor

en: Line %s : %s
hu: %s. sor: %s

en: Line %s : %s %s
hu: %s. sor : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
hu: %s. sor : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
hu: %s. sor : %s %s (%s) - kitöltésjelszó : %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
hu: %s. sor: Talált mezők: %s Elvártak: %s

en: Line chart
hu: Vonaldiagram

en: List
hu: Lista

en: List (Dropdown)
hu: Legördülő lista

en: List (Radio)
hu: Lista (Rádió jelölő)

en: List active surveys
hu: Aktív kérdőívek listája

en: List all
hu: Összes felsorolása

en: List available surveys
hu: Elérhető kérdőívek listája

en: List menu entries
hu: Menübejegyzések felsorolása

en: List question groups
hu: Kérdéscsoportok listája

en: List questions
hu: Kérdések listája

en: List survey publicly:
hu: Kérdőív nyilvánosság listája:

en: List surveys
hu: Kérdőívek listája

en: List with comment
hu: Lista megjegyzéssel

en: Listed publicly:
hu: Nyilvánosan felsorolva:

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Load
hu: Töltés

en: Load error. Please contact the plugin author.
hu: Betöltési hiba. Kérem, lépjen kapcsolatba a bővítmény készítőjével.

en: Load now
hu: Betöltés most

en: Load unfinished survey
hu: Félbehagyott kérdőív visszatöltése

en: Load with pjax
hu: Betöltés pjax-al

en: Loading translations
hu: Fordítások betöltése

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Local Server
hu: Helyi szerver

en: Location
hu: Hely

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Logic
hu: Logika

en: Logic File for Survey #
hu: Kérdőív Logikai fájlja #

en: Logo file
hu: Logo fájl

en: Logout
hu: Kilépés

en: Logout successful.
hu: Sikeresen kilépett.

en: Lowercase characters and digits, starting with a character - length from 6 to 60 characters
hu: Kartakterrel kezdődő kisbetűs karakterek és számok - 6 és 60 karakter hosszú

en: Luxembourgish
hu: Luxemburgi

en: MYSQL version is only %s
hu: MySQL verzió csak %s

en: MYSQL version required:
hu: Szükséges MySQL verzió:

en: Mac Central European
hu: Mac Közép-európai

en: Mac West European
hu: Mac Nyugat-európai

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Mail to all Members
hu: E-mail küldése az összes tagnak

en: Main Admin Screen
hu: Üzemeltetés főmenü

en: Main survey menu
hu: Fő kérdőívmenü

en: Maintenance mode:
hu: Karbantartási mód:

en: Maintenance!
hu: Karbantartás!

en: Make a comment on your choice here:
hu: Válaszát indokolja:

en: Make a string lowercase
hu: Karakterlánc kisbetűssé alakítása

en: Make a string uppercase
hu: Karakterlánc nagybetűssé alakítása

en: Make sure all images on this screen are loaded before clicking on the button.
hu: A gombra kattintás előtt várja meg, hogy az oldal összes képe betöltődjön.

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
hu: Ha az 'Egyéb:' hozzászólásmező aktív, kitöltése legyen kötelező

en: Make these mappings automatic in future
hu: Ezek a leképezések automatikusak legyenek a jövőben

en: Malay
hu: Maláj

en: Malayalam
hu: Malajálam

en: Male
hu: Férfi

en: Maltese
hu: Máltai

en: Manage attribute fields
hu: Attribútummezők kezelése

en: Manage attributes
hu: Attribútumok kezelése

en: Manage label sets
hu: Címkekészletek kezelése

en: Manage menu entries
hu: Menübejegyezések kezelése

en: Manage survey administrators
hu: Kérdőívkezelők kezelése

en: Manage your key
hu: Kulcs kezelése

en: Mandatory
hu: Kötelező

en: Mandatory Question
hu: Kötelező kérdés

en: Mandatory attribute
hu: Kötelező attribútum

en: Mandatory field:
hu: Kötelező mező:

en: Mandatory fields:
hu: Kötelező mezők:

en: Mandatory:
hu: Kötelező:

en: Mandatory?
hu: Kötelező?

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Map height in pixel
hu: Térkép magassága pixelben

en: Map participant attributes
hu: Résztvevő-attribútumok leképezése

en: Map survey participant attributes
hu: Kérdőívrésztvevő-attribútumok elképzése

en: Map width
hu: Térkép szélessége

en: Map width in pixel
hu: Térkép szélessége pixelben

en: Map your survey participant attributes to an existing participant attribute or create a new one
hu: Kérdőívrésztvevő-attribútumok leképezése létező résztvevőattribútumba, vagy egy új létrehozása

en: Map zoom level
hu: Nagyítási szint

en: Mar
hu: Márc

en: March
hu: Március

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
hu: KérdőívInfo előtti margó (mm)

en: Mask questions
hu: Maszkkérdések

en: Max number of files
hu: Fájlok maximális száma

en: Max reminders:
hu: Maximális emlékeztetők száma:

en: Maximum
hu: Maximális

en: Maximum answers
hu: Legfeljebb ennyi válasz adható meg

en: Maximum characters
hu: Maximális karakterek

en: Maximum characters allowed
hu: Megengedett karakterek száma

en: Maximum columns for answers
hu: Válaszok maximális oszlopszáma

en: Maximum date
hu: Maximális dátum

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
hu: Maximális dátum, bármilyen angol szöveges dátumidő leírásban (például ÉÉÉÉ-HH-NN). Használhatja a Kifejezéskezelő értékét (csak ÉÉÉÉ-HH-NN formátummal). Legördülőhöz: csak az éve tiltott, ha dátum változója nem ugyanarra az oldalra esik.

en: Maximum file size allowed (in KB)
hu: Megengedett maximális fájlméret (KB-ban)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
hu: Ehhez a kérdéshez feltölthető fájlok maximális száma válaszadónként

en: Maximum sum value
hu: Maximális összeg

en: Maximum sum value of multiple numeric input
hu: Többszörös számmező maximális összértéke

en: Maximum value
hu: Maximális érték

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
hu: Maximális érték a sor(multi-rugalmas) kérdéstípushoz

en: Maximum value of the numeric input
hu: Numerikus bemenet maximális értéke

en: Maximum:
hu: Maximális:

en: May
hu: Május

en: Maybe you don't have permission.
hu: Talán nincs jogosultsága.

en: Median:
hu: Medián:

en: Members
hu: Tagok

en: Menu
hu: Menü

en: Menu class
hu: Menüosztály

en: Menu class?
hu: Menüosztály?

en: Menu configuration
hu: Menükonfigurció

en: Menu entries
hu: Menübejegyzések

en: Menu entries configuration
hu: Menübejegyzések konfigurációja

en: Menu icon
hu: Menüikon

en: Menu icon type
hu: Menüikon típusa

en: Menu link
hu: Menü linkje

en: Menu name
hu: Menü neve

en: Menu title
hu: Menü címe

en: Message
hu: Üzenet

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Millisecond
hu: ezredmásodperc

en: Min days between reminders:
hu: Minimális napok száma az emlékeztetők között:

en: Min number of files
hu: Fájlok minimális száma

en: Minimum answers
hu: Legalább ennyi választ kell megadni

en: Minimum date
hu: Minimális dátum

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
hu: Minimális dátum, ÉÉÉÉ-HH-NN formátumban vagy bármilyen angol szöveges dátumidő leírásban.Használhatja a Kifejezéskezelő értékét (csak ÉÉÉÉ-HH-NN formátummal). Legördülőhöz: csak az éve tiltott, ha dátum változója nem ugyanarra az oldalra esik.

en: Minimum height of single choice answer boxes
hu: Egyválaszos válaszdobozok minimális magassága

en: Minimum height of subquestion items
hu: Alkérdés elemeinek minimális magassága

en: Minimum memory available
hu: Minimális szabad memória

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
hu: Minimális fájlok száma, amelyeket a felhasználónak fel kell tölteni ehhez a kérdéshez

en: Minimum requirements
hu: Minimális követelmények

en: Minimum section height (mm)
hu: Szakasz minimális magassága (mm)

en: Minimum sum value
hu: Minimális összeg

en: Minimum value
hu: Minimum

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
hu: Minimális érték a sor(multi-rugalmas) kérdéstípushoz

en: Minimum value of the numeric input
hu: Numerikus bevitel minimális értéke

en: Minimum:
hu: Minimális:

en: Minute
hu: perc

en: Minute step interval
hu: Lépésköz (perc)

en: Miscellaneous files
hu: Egyéb fájlok

en: Missing %s closing right parentheses
hu: Hiányzó %s jobb záró zárójel

en: Missing columns
hu: Hiányzó oszlopok

en: Missing configuration file.
hu: Hiányzik a konfigurációs fájl.

en: Mobile
hu: Mobil

en: Modified by
hu: Módosította

en: Modified on
hu: Módosult

en: Modify
hu: Módosítás

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Montenegrin
hu: Montenegrói

en: Month
hu: hónap

en: Month display style
hu: Hónap megjelenítési stílusa

en: More languages
hu: További nyelvek

en: Move all fields to create column
hu: Összes mező mozgatása, hogy oszlopot hozzon létre

en: Move file
hu: Fájl mozgatása

en: Move on without warning
hu: Lépj tovább figyelmeztetés nélkül

en: Move to question:
hu: Ugrás a kérdéshez:

en: Moving user templates to new location at %s...
hu: A felhasználósablonok mozgatása ide: %s...

en: Multiple choice
hu: Többválaszos

en: Multiple choice questions
hu: Többválaszos kérdés

en: Multiple choice with comments
hu: Többválaszos indoklással/megjegyzéssel

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
hu: Többszörös számértékek összegének megkövetelt értéke

en: My account
hu: Fiókom

en: My first question group
hu: Első kérdéscsoport megjelenítése

en: My personal menu entries
hu: Személyes menübejegyzéseim

en: My personal menus
hu: Személyes menüim

en: My personal settings
hu: Személyes beállításaim

en: My profile
hu: Profilom

en: My user groups
hu: Felhasználói csoportjaim

en: MySQL database engine type
hu: MySQL adatbázismotor-típus

en: Myanmar (Burmese)
hu: Mianmar (Burma)

en: Name
hu: Név

en: Name [ID]
hu: Név [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
hu: Oldal neve, ahol a doboz megjelenjen

en: Name of the survey
hu: Kérdőív neve

en: Name of the survey administrator
hu: Kérdőív-kezelő neve

en: Name:
hu: Név:

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Navigation delay (seconds):
hu: Navigációs késleltetés (mp)

en: New
hu: Új

en: New UNSTABLE update available:
hu: Új, NEM stabil verzió érhető el:

en: New answer for quota '%s'
hu: '%s' kvóta válaszának új neve

en: New answer option
hu: Új válaszlehetőség

en: New box
hu: Új doboz

en: New box created
hu: Új dobozt sikeren létrehozta

en: New dummy participants were added.
hu: Új színlelt résztvevőket sikeresen létrehozta.

en: New entry was added.
hu: Új bejegyzést sikeresen létrehozta.

en: New files were successfully installed.
hu: Az új fájlok telepítése sikerült.

en: New files will be downloaded and installed.
hu: Új fájlokat letöltjük és telepítjük.

en: New key
hu: Új kulcs

en: New label set
hu: Új címkekészelet

en: New password:
hu: Új jelszó:

en: New password: %s
hu: Új jelszó: %s

en: New question group was saved.
hu: Új kérdéscsoportot sikeresen mentette.

en: New quota
hu: Új kvóta

en: New quota saved
hu: Új kvótát sikeresen mentette

en: New scenario number:
hu: Új forgatókönyvszám:

en: New survey
hu: Új kérdőív

en: New survey id:
hu: Új kérdőív ID:

en: New survey title:
hu: Új kérdőív címe:

en: New update available:
hu: Új frissítés érhető el:

en: Next
hu: Következő

en: Next century
hu: Következő század

en: Next choice
hu: Következő választás

en: Next decade
hu: Következő időszak

en: Next month
hu: Következő hónap

en: Next year
hu: Következő év

en: Next, we will create subquestions and answer options.
hu: Következő lépésben alkérdéseket és válaszlehetőségeket fogunk létrehozni.

en: No
hu: Nem

en: No (but optional)
hu: Nincs (de nem is kötelező)

en: No CFIELDNAME field set!
hu: Nincs CFIELDNAME mezőnek érték beállítva!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
hu: Nincs GID (kérdéscsoport ID) megadva. Nem lehet a kérdést importálni.

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
hu: Nincs SID (kérdőív ID) megadva. Nem lehet a kérdést importálni.

en: No Username selected.
hu: Nincs kijelölve felhasználónév.

en: No answer
hu: Nincs válasz

en: No answer:
hu: Nincs válasz:

en: No answers have been set for this quota.
hu: Egy választ sem állítottak be ehhez a kvótához.

en: No attributes found.
hu: Egy attribútumot sem találtunk.

en: No available surveys
hu: Egy elérhető kérdőív sincs

en: No build version found!
hu: Build verzió nem található!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
hu: Nem lehetett a feltételeket másolni (duplikátumok miatt)

en: No control on checkbox
hu: Nincs ellenőrzés a jelölőnégyzeten

en: No customizable entries found.
hu: Egy személyre szabható bejegyzés sincs.

en: No database action required!
hu: Nincs szükség adabázis-műveletre!

en: No file selected
hu: Egy fájlt sem választott ki

en: No file was uploaded.
hu: Egy fájlt sem töltött fel.

en: No group found!
hu: Egy csoport sem található!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
hu: Nem szükséges meghívókód a kérdőív befejezéséhez.

en: No issues with question group order found.
hu: Nincs a csoportrendezéssel kapcsolatos hiba.

en: No issues with question order found.
hu: Nincs a kérdésrendezéssel kapcsolatos hiba.

en: No label sets available
hu: Egy címkekészlet sincs.

en: No label sets found.
hu: Egy címkekészlet sincs.

en: No matching CFIELDNAME group!
hu: Nem megegyező CFIELDNAME csoport!

en: No matching CQID
hu: Nem egyező CQID

en: No matching group
hu: Nincs kapcsolódó kérdéscsoport.

en: No matching question
hu: Nincs kapcsolódó kérdés

en: No matching survey
hu: Nincs kapcsolódó kérdőív.

en: No new participants were created
hu: Egy új résztvevőt sem hoztunk létre

en: No notifications found
hu: Egy megjegyzés sincs

en: No of surveys
hu: Kérdőívek száma

en: No old responses found.
hu: Egy ilyen régi kitöltés sincs.

en: No old survey or survey participants table selected.
hu: Egy régi kérdőívet, illetve kérdőív-résztvevőktáblázatot sem választott ki.

en: No parent menu
hu: Nincs szülőmenü

en: No participant information lost.
hu: Nem veszett el résztvevői információ

en: No participant shares were deleted
hu: Egy résztvevő-megosztást sem törölt

en: No participant table found for this survey!
hu: Ehhez a kérdőívhez nincs résztvevőtáblázat.

en: No participants deleted
hu: Egy résztvevőt sem törölt

en: No participants found.
hu: Egy ilyen résztvevő sincs.

en: No permission
hu: Nincs jogosultság

en: No preview available
hu: Nincs elérhető előnézet

en: No question group found.
hu: Egy ilyen kérdéscsoport sincs.

en: No question group in this survey
hu: Egy kérdéscsoport sincs ebben a kérdőívben

en: No question index will be shown with this format.
hu: Ebben a formátumban a kérdés indexe nem lesz megjelenítve.

en: No questions found.
hu: Egy ilyen kérdés sincs

en: No quotas
hu: Nincsenek kvóták

en: No quotas have been set for this survey
hu: Ehhez a kérdőívhez nincs kvóta megadva

en: No reminder(s) sent
hu: Nem volt elküldve egy emlékeztető sem

en: No replacement variable available for this field
hu: Nincs helyettesítő érték ehhez a mezőhöz

en: No response lines in your file.
hu: Nincsenek kitöltési sorok a fájljában.

en: No responses are lost.
hu: Nincs elvesztett válasz.

en: No server answer
hu: Szerver nem válaszol

en: No server answer!
hu: Szerver nem válaszol!

en: No shared participants found
hu: Egy megosztott résztvevő sincs

en: No simple graph for this question type
hu: Nincs egyszerű grafikon ehhez a kérdéstípushoz

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
hu: Hiányzik a kérdőív ID. Kérdőív nem másolható

en: No survey participants found.
hu: Egy ilyen résztvevője sincs a kérdőívnek.

en: No survey participants table.
hu: Egy kérdőív-résztvevőktáblázat sincs.

en: No surveys found.
hu: Egy ilyen kérdőív sincs.

en: No syntax errors detected in this survey.
hu: Egy szintaxis hibát sem találtunk ebben a kérdőívben.

en: No update available for your version.
hu: Verziójához nem érhető el frissítés.

en: No user groups found.
hu: Egy ilyen felhasználócsoport sincs.

en: No, cancel
hu: Nem, mégsem

en: No, thanks.
hu: Köszönöm, nem.

en: Nobody
hu: Senki

en: Nominal
hu: Névleges

en: Non-existing survey participants table
hu: Nemlétező kérdőív-résztvevőktáblázat

en: None
hu: Nincs

en: None found
hu: Nem találtuk meg

en: None selected
hu: Egyik sincs kijelölve

en: Norwegian (Bokmal)
hu: Norvég (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
hu: Norvég (Nynorsk)

en: Not Selected
hu: Nincs kiválasztva

en: Not a broken theme!
hu: Ez nem egy sérült téma!

en: Not a valid expression
hu: Nem érvényes kifejezés

en: Not active.
hu: Nem aktív.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
hu: Nem sikerült az összes címkét menteni. Ez általában a szerver korlátjai miatt történik (PHP max_input_vars beállítása) - kérem, keresse a rendszergazdát.

en: Not all emails were sent:
hu: Nem az összes e-mailt küldtük el:

en: Not all labels were updated successfully.
hu: Nem sikerült az összes címkét módosítani.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
hu: Nem sikerült az összes alkérdést menteni. Ez általában a szerver korlátjai miatt történik (PHP max_input_vars beállítása) - kérem, keresse a rendszergazdát.

en: Not completed
hu: Befejezetlen

en: Not completed or Not displayed
hu: Befejezetlen vagy megjelenítetlen

en: Not displayed
hu: Nem jelenik meg

en: Not enough response data
hu: Nincs elég kitöltési adat

en: Not enough space
hu: Nincs elegendő hely

en: Not enough values for calculation
hu: A számoláshoz nincs elég érték

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Not found
hu: Nem találtuk meg

en: Not found!
hu: Nem található!

en: Not imported label sets
hu: Nem importált címkekészletek

en: Not invited
hu: Nincs meghívva

en: Not relevant for this question type
hu: Nem releváns ehhez a kérdéstípushoz

en: Not started
hu: Nincs elkezdve

en: Not updatable!
hu: Nem frissíthető!

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
hu: Megjegyzés: Néhány hosztingolási esetén, mint például a megosztott hoszting, előfordulhat, hogy az elérhető szabad helyet nem tudjuk jól kiszámolni. Amennyiben manuális ellenőrizte, hogy elég szabad hely áll rendelkezésére, hagyja figyelmen kívül ezt a hibaüzenetet.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
hu: Figyeljen arra, hogy ez az értékelő rész csak akkor jelenik meg, ha a kiértékelési szabályokat beállította és a kiértékelési mód aktiv.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
hu: Felhívjuk a figyelmét, hogy a törlési műveletet nem lehet visszavonni. A törölt adatok végleg elvesznek.

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Note: All fields marked with (*) are required.
hu: Megjegyzés: A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező.

en: Note: Automatically loading the end URL works only if the survey is activated.
hu: Megjegyzés: a befejező URL automatikus betöltése csak aktív kérdőív esetén működik.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
hu: Figyelem: Mivel egy stabil verzióról frissít egy nem stabilra, vagy fordítva, ezért a változás-napló nem lesz elérhető, vagy hiányos lesz.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
hu: Megjegyzés: Bemutató üzemmód be van kapcsolva. (*)-al jelölt beállítások nem módosíthatók.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
hu: Megjegyzés: Ha hibából kikapcsolta a kérdőívet, könnyen visszanyerhetők az adatok, ha nem módosítja a kérdőív struktúráját. Forduljon a LimeSurvey dokumentációjához további részletekért.

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
hu: Megjegyzés: Ha bekapcsolja az 'Anonimizált válaszadás'-t ehhez a kérdőívhez, akkor a LimeSurvey dátum/idő helyett 'Y'-nal megjelöli meg azokat a résztvevőket, aki már kitöltötték kérdőívet, így biztosítva a kitöltők anonimitását.

en: Note: Print will not include items on this page
hu: Megjegyzés: Nyomtatáskor elemek nem jelennek meg ezen az oldalon

en: Note: This is a standard theme.
hu: Megjegyzés: Ez egy standard téma.

en: Note: This link only works if the survey is activated.
hu: Megjegyzés: Ez a link csak aktív kérdőív esetén működik.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
hu: Megjegyzés: XSS szűrő mindig ki van kapcsolva az szuperüzemeltetőknél.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
hu: Megjegyzés: Csak korlátozott jogosultságokat adhat más felhasználóknak, mert az Ön jogosultsága is korlátozott.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
hu: Megjegyzés: Ehhez a kérdéshez jelenleg feltételek vannak beállítva, ezért a relevanciaegyezőség nem módosítható.

en: Nothing to translate on this page
hu: Semmi lefordítani való nincs ezen az oldalon

en: Nothing to update
hu: Nincs mit frissíteni.

en: Notice: Field '%s' was left empty, even though it is a mandatory attribute.
hu: Értesítés: '%s' mező üresen hagyta, de ezt kötelező kitölteni.

en: Notification %s not found
hu: %s értesítés nem található

en: Notification & data management
hu: Értesítés és adatkezelés

en: Notification and data management settings
hu: Navigáció és adatkezelés beállításai

en: Notifications
hu: Megjegyzések

en: Notifications & data
hu: Értesítés és adat

en: Now click on "Save & activate survey"
hu: Most kattintson a 'Mentés és kérdőív aktiválása' lehetőségre

en: Now click on 'Save and add question'.
hu: Most kattintson a 'Mentés és kérdés hozzáadása' lehetőségre.

en: Now save the answer options
hu: Most mentse a válaszlehetőségeket

en: Now save the created question
hu: Most mentse a létrehozott kérdést

en: Now save the subquestions
hu: Most mentse az elkérdéseket

en: Now save your survey
hu: Most mentse kérdőívét.

en: Now that we've got some subquestions, we have to add answer options as well.
hu: Most már vannak alkérdéseink, jöhet a kérdéslehetőségek hozzáadása.

en: Now when you are finished click on 'Save and add question'.
hu: Amikor befejezte, kattintson a 'Mentés és új kérdés hozzáadása' lehetőségre

en: Now, activate your survey.
hu: Aktiválja kérdőívét most.

en: Null values are ignored in calculations
hu: A számolásnál az üres értékek nem lesznek figyelembe véve

en: Number greater than
hu: Szám nagyobb, mint

en: Number less than
hu: Szám kisebb mint

en: Number of attribute fields to add:
hu: Hozzáadandó tulajdonságmezők száma:

en: Number of cases
hu: Esetek (rekordok) száma

en: Number of characters:
hu: Karakterek száma:

en: Number of columns:
hu: Oszlopok száma:

en: Number of files greater than
hu: Fájlok száma, melyek nagyobbak mint

en: Number of files less than
hu: Fájlok száma, melyek kisebbek mint

en: Number of participants:
hu: Résztvevők száma:

en: Number of questions/groups:
hu: Kérdések/csoportok száma:

en: Number of records in this query:
hu: A kérdőívben lévő bejegyzések száma:

en: Numbers
hu: Számok

en: Numbers only
hu: Csak számok

en: Numbers only for 'Other'
hu: Csak számok az 'Egyéb'-hez

en: OR
hu: VAGY

en: Occitan
hu: Okszitán

en: Oct
hu: Okt

en: October
hu: Október

en: Off
hu: Kikapcsolás

en: Offset:
hu: Keret:

en: Old VV version
hu: Régi VV verzió

en: On
hu: Be

en: On errors
hu: Hibák esetén

en: On page
hu: Oldalon

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
hu: A frissítés információjának kérése közben limesurvey.org-tól, egy hiba történt:

en: On the following page you will be able to create a pdf that can be printed filled out and scanned again.
hu: A következő oldalon létre tud majd hozni egy pdf fájlt, ami kinyomtatható, kitölthető és beszkennelhető.

en: Once a survey is activated you can no longer:
hu: Ha a kérdőív aktiválva van, már nem lehet többé:

en: One
hu: egy

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
hu: Egy vagy több fájl vagy átlépte a fájlméretet, nincs a megfelelő formátumban vagy túl kevés fájl volt feltöltve. Nem léphet tovább amíg ez be nem fejeződik

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
hu: Egy vagy több kötelező kérdés nem volt megválaszolva. Nem léphet tovább, amíg be nem fejezi ezeket.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
hu: Egy vagy több kötelező kérdés nem volt megválaszolva érvényes módon. Nem léphet tovább amíg nem ad rá megfelelő választ.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
hu: Egy vagy több feltöltött fájlnak nincs megfelelő formátuma/mérete. Nem léphet tovább amíg ezek a fájlok nem érvényesek.

en: Online Manual
hu: Online kézikönyv

en: Online manual
hu: Online kézikönyv

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
hu: Csak %s színlelet résztvevőt sikerült hozzáadni %s próbálkozással.

en: Only CSV files are allowed.
hu: Csak CVS fájlok engedélyezettek.

en: Only Superadmin
hu: Csak szuperüzemeltetők

en: Only admin
hu: Csak rendszerüzemeltető

en: Only an integer value may be entered in this field.
hu: Csak egész szám írható ebbe a mezőbe.

en: Only answer the following question if:
hu: Csak akkor válaszolja meg az alábbi kérdést, ha:

en: Only answer this if the following conditions are met:
hu: Csak abban az esetben válaszoljon, ha az alábbi feltételek teljesülnek:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
hu: Csak azokra az elemekre válaszolja meg ezt a kérdést, melyeket nem jelölt meg %s. kérdésben ('%s').

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
hu: Csak azokra az elemekre válaszolja meg ezt a kérdést, melyeket megjelölt %s. kérdésben ('%s').

en: Only answer this question if the following conditions are met:
hu: Csak akkor válaszolj erre a kérdésre, ha az alábbi feltételek teljesülnek:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
hu: Csak azokat a bejegyzéseket importálja, melyek ezt a karakterláncot tartalmazzák az e-mail címben.

en: Only integer values may be entered in these fields.
hu: Csak egész szám írható ezekbe a mezőkbe.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
hu: '%s' kísérő szövegmezőbe csak számokat lehet beírni.

en: Only numbers may be entered in these fields.
hu: Csak számok írhatóak ezekbe a mezőkbe.

en: Only numbers may be entered in this field.
hu: Csak számok írhatóak ebbe a mezőbe.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
hu: Csak egy CSV attribútumot sikerült leképezni fel a központi attribútummal.

en: Only previous pages answers are available
hu: Csak az előző oldalak válaszait lehet elérni

en: Only show question
hu: Csak kérdés megjelenítése

en: Only variables can be assigned values
hu: Csak változókat lehet értékekhez rendelni

en: Oops, There was an error deleting the file
hu: Hiba a fájl törlésekor

en: Open date/time selector
hu: Dátum-/időválasztó megnyitása

en: Open general survey settings
hu: Kérdőív általános beállításainak megnyitása

en: Open imported theme
hu: Importált téma megnyitása

en: Open printable view
hu: Nyomtatható nézet megnyitása

en: Open the general survey overview
hu: A kérdőív általános áttekintésének megnyitása

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
hu: Szintaxis fájl megnyitása SPSS-ben Unicode módban.

en: Open-access mode:
hu: Nyílt-hozzáférési mód:

en: Operating system
hu: Operációs rendszer

en: Option
hu: Lehetőség

en: Option 'Other':
hu: 'Egyéb' opció:

en: Optional
hu: Választható

en: Optional Question
hu: Nem kötelező kérdés

en: Optional fields:
hu: Opcionális mezők:

en: Optional modules
hu: Nem kötelező modulok

en: Options
hu: Beállítások

en: Or, try out our interactive tutorial tour
hu: Vagy próbája ki interaktív bemutató túránkat

en: Order
hu: Rendezés

en: Order - like 3)
hu: Rendezés - mint 3)

en: Ordinal
hu: Sorrendi

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Original value
hu: Eredeti érték

en: Other
hu: Egyéb

en: Other comment
hu: Egyéb megjegyzés

en: Other files:
hu: További fájlok:

en: Other users may edit this participant
hu: Többi felhasználó módosíthatja ezt a felhasználót

en: Other:
hu: Egyéb:

en: Outdated
hu: Elavult

en: Output format
hu: Kimenet formátuma:

en: Output options
hu: Kimenet opciói

en: Overall assessment score
hu: Teljes kiértékelési pontszám

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
hu: Felülírja a már meglévő attribútum-értekeket, ha a résztvevő már létezik?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
hu: Felülírja a már meglévő automatikusan leképezett attribútum-értekeket, ha a résztvevő már létezik?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
hu: Felülírja a már meglévő standard mező értekeket, ha a résztvevő már létezik?

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner ID
hu: Tulajdonos ID

en: Owner UID
hu: Tulajdonos UID

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Owner?
hu: Tulajdonos?

en: PDF export
hu: PDF exportálás

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
hu: PDF fejlécszöveg (ha üres, a webhely neve kerül oda):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
hu: PDF fejléccím (ha üres, a webhely neve kerül oda):

en: PDF questions in bold:
hu: Kérdések félkövérek PDF-ben:

en: PHP GD library
hu: PHP GD könyvtár

en: PHP LDAP library
hu: PHP LDAP könyvtár

en: PHP imap library
hu: PHP imap könyvtár

en: PHP version
hu: PHP verzió

en: PHP version is only %s
hu: PHP verziója csak %s

en: PHP version required:
hu: Szükséges PHP verzió:

en: PHP zip library
hu: PHP zip könyvtár

en: PHP zlib library
hu: PHP zlib könyvtár

en: PHP_CURL library not loaded
hu: PHP_CURL modul nincs betöltve

en: Packages To Load
hu: Betöltendő csomagok

en: Pad a string to a certain length with another string
hu: Egy karakterlánc feltöltése egy másik karakterlánccal meghatározott hosszúságúra

en: Page format:
hu: Oldalformátum:

en: Page orientation:
hu: Tájolás:

en: Panel integration
hu: Panelintegráció

en: Papiamento (Curaçao & Bonaire)
hu: Papiamento (Curaçao és Bonaire)

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Parent
hu: Szülő

en: Parent group
hu: Szülőcsoport

en: Parent menu?
hu: Szülőmenü?

en: Partial
hu: Részleges

en: Partial (saved) responses
hu: Részleges (mentett) válaszok

en: Partial:
hu: Részleges:

en: Participant
hu: Résztvevő

en: Participant ID
hu: Résztvevő ID

en: Participant attributes to create
hu: Létrehozandó felhasználóattribútumok

en: Participant deleted
hu: Résztvevőt sikeresen törölte

en: Participant may save and resume later:
hu: Résztvevők menthetnek és később folytathatják:

en: Participant removed from sharing
hu: Résztvevőt sikeresen eltávolította megosztásokból

en: Participant settings
hu: Résztvevők beállításai

en: Participant share deleted
hu: Résztvevő-megosztást sikeresen törölte

en: Participant shared.
hu: Résztevőt sikeresen megosztotta.

en: Participant successfully added
hu: Résztevőt sikeresen létrehozta

en: Participant successfully updated
hu: Résztevőt sikeresen frissítette

en: Participants can save partially finished surveys
hu: Résztvevők elmenthetik a részlegesen befejezett kérdőíveket

en: Participants may print answers:
hu: Résztvevők kinyomtathatják válaszaikat

en: Participants owned by you
hu: Résztvevők, akinek Ön a tulajdonosa

en: Participants shared with you
hu: Önnel megosztott résztvevők

en: Participants you have shared
hu: Ön által megosztott résztvevők

en: Pashto
hu: Pastu

en: Password
hu: Jelszó

en: Password warning
hu: Jelszófigyelmeztetés

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match!
hu: A jelszavak nem egyeznek!

en: Path
hu: Útvonal

en: Percentage
hu: Százalék

en: Percentage of total:
hu: Százalék a teljesből:

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Permission level
hu: Jogosultsági szint

en: Permission level?
hu: Jogosultsági szint?

en: Permission roles
hu: Jogosultsági szerepek

en: Permission to activate/deactivate a survey
hu: Jogosultság kérdőív aktiválásához/deaktiválásához

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
hu: Jogosultság résztvevő a központi résztvevő-adatbázisban történő létrehozásához  (melyekhez automatikusan az összes jogosultságot megkapja) és megtekintéséhez, más felhasználók módosítás és törlése

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
hu: Jogosultság kérdőívek létrehozásához (melyekhez automatikusan az összes jogosultságot megkapja) és megtekintéséhez, más felhasználók kérdőíveinek módosítás és törlése

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
hu: Jogosultság válaszok létrehozásához(adatbevitel)/megtekintéséhez/frissítéséhez/törléséhez/exportálásához

en: Permission to create, view, update and delete user groups
hu: Jogosultság felhasználócsoportok létrehozásához, megtekintéséhez, módosításához és törléséhez

en: Permission to create, view, update and delete users
hu: Jogosultság felhasználók létrehozásához, megtekintéséhez, módosításához és törléséhez

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
hu: Jogosultság címke/címkekészlet létrehozásához, megtekintéséhez, módosításához, törléséhez, exportálásához és importáláshoz

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
hu: Jogosultság sablonok létrehozásához, megtekintéséhez, módosításához, törléséhez, exportálásához és importáláshoz

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
hu: Jogosultság egy kérdőív kiértékelési szabályainak létrehozásához/megtekintéséhez/frissítéséhez/törléséhez

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
hu: Jogosultság egy kérdőív kvótaszabályainak létrehozásához/megtekintéséhez/frissítéséhez/törléséhez

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
hu: Jogosultság a kérdőív kérdéseinek, feleleteinek, feltételeinek létrehozásához/megtekintéséhez/törléséhez/importálásához/exportálásához

en: Permission to delete a survey
hu: Jogosultság kérdőív törléséhez

en: Permission to modify survey security settings
hu: Jogosultság a kérdőív biztonsági beállításainak módosításához

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
hu: Jogosultság a fordítások megtekintéséhez és frissítéséhez, felhasználva a gyorsfordítási funkciót

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
hu: Jogosultság globális beállítások és bővítmények megtekintéséhez és módosításához, bővítmények törléséhez és importáláshoz

en: Permission to view statistics
hu: Jogosultság statisztikák megtekintéséhez

en: Permission to view/update the survey settings including survey participants table creation
hu: Jogosultság kérdőív tulajdonságainak megtekintéséhez/módosításához, beleértve a kérdőív-résztvevőktáblázat létrehozását.

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
hu: Jogosultság kérdőív szöveges elemeinek megtekintéséhez/módosításához, mint kérdőív címe, leírása, üdvözlő és zárószöveg

en: Permission?
hu: Jogosultság?

en: Permissions were successfully updated.
hu: Jogosultságokat sikeresen módosította.

en: Persian
hu: Perzsa

en: Pie chart
hu: Kördiagram

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
hu: Egy meghatározott véletlenszerű csoportba kérdéseket helyezve, a meghatározott csoportban lévő kérdések véletlenszerű sorrendben fognak megjelenni

en: Placeholder fields
hu: Helyőrző mezők

en: Please %s check your settings %s.
hu: Kérem, %s ellenőrizze %s beállításait.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
hu: <a href="%s">Jelentkezzen be.</a>

en: Please add at least two answer options to proceed.
hu: A továbbhaladáshoz legalább kettő válaszlehetőséget adjon hozzá.

en: Please add at least two subquestions
hu: Kérem, adjon hozzá legalább kettő alkérdést

en: Please be aware that your answers will not be saved, because the survey isn't active yet.
hu: Figyeljen arra, hogy válaszait nem mentjük, mert a kérdőív még nem aktív.

en: Please be careful - if you delete default entries you may not be able access some parts of the application.
hu: Legyen óvatos - az alapértelmezett bejegyzések törlése után előfordulhat, hogy az alkalmazás néhány részét nem tudja majd elérni.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
hu: Kérem, legyen türelmes és próbálja újra kb. 5 perc múlva.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
hu: Kérjük, legyen türelemmel amíg átirányítjuk a végső linkre.

en: Please be very careful.
hu: Kérjük, legyen óvatos.

en: Please buy a new one!
hu: Kérem, vásároljon egy újat.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview themes.
hu: Kérem, változtassa meg a %s mappa engedélyeit a témák megtekintéséhez.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
hu: Kérem, ellenőrizze a fenti problémákat és haladjon tovább a befejező lépéshez.

en: Please check at least one box per row.
hu: Kérjük, soronként legalább egy dobozt jelöljön meg.

en: Please check at least one item.
hu: Kérem, jelöljön meg legalább egy tételt.

en: Please check the directory permissions.
hu: Kérjük, ellenőrizze a mappa jogosultságait.

en: Please check the format of your answer.
hu: Kérjük, ellenőrizze a válaszának formátumát.

en: Please check the matching combinations.
hu: Kérem, jelölje meg az összeillő kombinációkat.

en: Please check these settings now:
hu: Ellenőrizze ezeket a beállításokat:

en: Please choose
hu: Kérem, válasszon

en: Please choose *all* that apply:
hu: Kérem, válassza ki az *összes* ideillőt:

en: Please choose *only one* of the following:
hu: Kérem, csak *egyet* válasszon az alábbiak közül:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
hu: Kérem, válassza ki az összes ideillőt, és válaszát indokolja:

en: Please choose at least %s items.
hu: Kérem, válasszon legalább %s elemet.

en: Please choose no more than %s items.
hu: Kérem, válasszon legfeljebb %s elemet.

en: Please choose one option.
hu: Válasszon egy lehetőséget

en: Please choose the appropriate response for each item:
hu: Kérem, az összes felsorolt elemnél jelölje be a megfelelő választ:

en: Please choose the label sets you want to export:
hu: Kérem, válassza ki az oszlopokat amelyeket exportálni akar:

en: Please choose...
hu: Kérem, válasszon...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
hu: Kérem, kattintson a csúszka fogantyúira és mozgassa őket válaszához.

en: Please complete all parts of the date.
hu: A dátum minden részét adja meg.

en: Please complete all parts.
hu: Kérjük, töltse ki az összes részt.

en: Please confirm
hu: Kérem, erősítse meg

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
hu: Kérjük, az alábbi gombra kattintva erősítse meg, hogy kilép ebből a kérdőívből.

en: Please confirm you want to clear your response?
hu: Kérem, erősítse meg, hogy tényleg törli a kitöltését.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
hu: További információért kapcsolatba léphet vele: %s (%s).

en: Please contact %s to report this problem.
hu: Kérjük, a hiba jelentéséhez keresse: %s.

en: Please contact the LimeSurvey team.
hu: Lépjen kapcsolatba a LimeSurvey csapatával.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
hu: Kérjük, jelszaváért forduljon a LimeSurvey üzemeltetőjéhez.

en: Please continue with populating the database.
hu: Kérem, folytassa az adatbázis feltöltésével.

en: Please do a backup of the menu entries you want to keep.
hu: Készítsen biztonsági másolatot a megtartandó menübejegyzésekről.

en: Please do a backup of the menus you want to keep.
hu: Készítsen biztonsági másolatot azokról a menükről, melyeket meg kíván tartani.

en: Please do not repeat the request without modifications.
hu: Kérjük, módosítás nélkül ne ismételje meg a kérést.

en: Please enter a date:
hu: Kérem, írjon be dátumot:

en: Please enter only numbers.
hu: Csak számot adhat meg.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
hu: Kérem, adja meg a LimeSurvey-hez használandó adatbázis beállításait.

en: Please enter the name for the new theme:
hu: Kérem, adja meg az új téma nevét:

en: Please enter your comment here
hu: Kérjük, ide írja megjegyzését

en: Please explain something in detail:
hu: Magyarázzon el valamit részletesen:

en: Please fax your completed survey to:
hu: Kérem, erre a számra faxolja el kitöltött kérdőívet:

en: Please fill in %s answers
hu: Kérem, válaszoljon meg %s kérdést.

en: Please fill in at least %s answers
hu: Kérem, válaszoljon meg legalább %s kérdést.

en: Please fill in at least one answer
hu: Kérem, válaszoljon meg legalább egy kérdést.

en: Please fill in at most %s answers
hu: Kérem, válaszoljon meg legfeljebb %s kérdést.

en: Please fill in at most one answer
hu: Kérem, válaszoljon meg legfeljebb egy kérdést.

en: Please fill in from %s to %s answers.
hu: Kérem, válaszolja meg %s-%s-ig a kérdéseket.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
hu: 3.x-es verzióra frissítés előtt frissítsen a 2.6.4-es vagy bármely későbbi 2.x-es verzióra.

en: Please fix this error in your database and try again
hu: Kérem, javítsa a problémát az adatbázisában és próbálja újra

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
hu: Kérjük, várjon türelemmel és próbálkozzon újra 30 perc múlva. Megértését köszönjük.

en: Please log in first.
hu: Kérjük, előbb jelentkezzen be.

en: Please make sure that your CSV contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
hu: Gondoskodjon róla, hogy a CSV fájlban szerepeljenek a következő mezők: '%s', '%s', '%s', '%s', és '%s'

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
hu: Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha kitöltések készültek ehhez a kérdőívhez és hozzáadni vagy letávolítani szeretne csoportot/kérdést, vagy módosítani szeretné az alábbi beállítások egyikét, előtte deaktiválnia kell a kérdőívet, ami az összes rögzített adatot egy másik, különálló, archív táblába helyezi át.

en: Please note: This file does not contain any collected responses.
hu: Kérjük, vegye figyelembe: Ez a fájl nem tartalmaz egy összegyűjtött kitöltést sem.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
hu: Kérem, számozza be az összes dobozt a választási sorrendjének megfelelően 1-től eddig:

en: Please rank all items.
hu: Kérjük, rangsorolja az összes elemet.

en: Please remember that in order to have a valid code, it must contain only letters and numbers, also please check that it starts with a letter.
hu: Kérjük, figyeljen arra, hogy egy érvényes kód csak betűket és számokat tartalmazhat, továbbá ellenőrizze, hogy a kód betűvel kezdődik.

en: Please select %s answers
hu: Válasszon %s választ

en: Please select a file to import!
hu: Kérem, válasszon ki egy fájlt importálásra!

en: Please select a language:
hu: Kérem, válasszon nyelvet:

en: Please select a user first
hu: Kérem, előbb válasszon ki egy felhasználót

en: Please select a user group first
hu: Kérem, előbb válasszon ki egy felhasználócsoportot

en: Please select an answer for each combination.
hu: Kérem, jelöljön ki egy választ minden kombinációhoz.

en: Please select at least %s answers
hu: Válasszon legalább %s választ

en: Please select at least one answer
hu: Válasszon legalább egy választ

en: Please select at least one file for deletion
hu: Válasszon legalább egy fájlt a törléshez

en: Please select at least one file for download
hu: Válasszon legalább egy fájlt a letöltéshez

en: Please select at least one item
hu: Kérem, legalább egy elemet válasszon

en: Please select at most %s answers
hu: Kérem, legfeljebb %s választ jelöljön meg

en: Please select at most one answer
hu: Kérem, legfeljebb egy választ jelöljön meg

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
hu: Válasszon szűrőket és kattintson a 'Statisztikák megtekintése' gombra a statisztikák legenerálásához.

en: Please select from %s to %s answers.
hu: Jelöljön ki %s-tól %s-ig válaszokat.

en: Please select one answer
hu: Jelöljön meg egy választ

en: Please select the 'Array'-type.
hu: Válassza a 'Halmaz' típust.

en: Please select your preferred language:
hu: Válassza ki nyelvét:

en: Please solve the following equation:
hu: Kérem, oldja meg a következő egyenlőséget:

en: Please submit by %s
hu: Kérem, adja be %s szerint

en: Please type in a code that consists only of letters and numbers, and doesn't start with a number.
hu: Gépelje ide a betűvel kezdődő, betűket és számokat tartalmazó kódot.

en: Please type in the new theme name above.
hu: Kérem, adja meg az új téma nevét.

en: Please upload %s files
hu: Töltsön fel %s fájlt

en: Please upload %s more file(s).
hu: Töltsön fel még %s fájlt.

en: Please upload at least %s files
hu: Töltsön fel legalább %s fájlt

en: Please upload at least one file
hu: Töltsön fel legalább egy fájlt

en: Please upload at most %s files
hu: Legfeljebb %s fájlt töltsön fel

en: Please upload at most one file
hu: Legfeljebb egy fájlt töltsön fel

en: Please upload between %s and %s files
hu: Töltsön fel még fájlokat %s és %s  között

en: Please upload one file
hu: Töltsön fel egy fájlt

en: Please use the survey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
hu: Kérjük, használja a kérdőív navigációs gombjait vagy az indexét. Úgy tűnik, Ön a böngésző vissza gombjával akarta újra betölteni az oldalt.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
hu: Kérem, ellenőrizze a következő információt mielőtt folytatná az adatbázis frissítését:

en: Please wait, loading data...
hu: Kérem, várjon, az adatok töltődnek...

en: Please write your answer here:
hu: Kérem, ide írja a válaszát:

en: Please write your answer(s) here:
hu: Kérem, írja ide a válaszait:

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
hu: %s plugin nem létezik, beállításait így nem sikerült importálni

en: Plugin error
hu: Bővítmény hiba

en: Plugin is not active
hu: Bővítmény nem aktív

en: Plugin manager
hu: Bővítménykezelő

en: Plugin settings:
hu: Plugin beállításai:

en: Plugin uninstalled.
hu: A bővítményt sikeresen eltávolította.

en: Plugin was activated.
hu: Bővítményt sikeresen aktiválta.

en: Plugin was deactivated.
hu: Bővítményt sikeresen deaktiválta.

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Polar chart
hu: Polárdiagram

en: PolarArea
hu: Felület

en: Polish
hu: Lengyel

en: Polish (Informal)
hu: Lengyel (közvetlen)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
hu: Hibás kifejezés - konstans vagy változó a várt elem

en: Populate database
hu: Adatbázis feltöltése

en: Popup
hu: Felugró

en: Portrait
hu: Álló

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese (Brazilian)
hu: Portugál (Brazil)

en: Position
hu: Pozíció

en: Position:
hu: Pozíció:

en: Position?
hu: Pozíció?

en: Pre-installation check
hu: Telepítés  előtti ellenőrzés

en: Pre-installation check for LimeSurvey
hu: Telepítés előtti ellenőrzés a LimeSurvey-hez

en: Pre-mapped attributes
hu: Előzetesen leképezett attribútumok

en: Predefined
hu: Előre meghatározott

en: Predefined label sets...
hu: Előre definiált címkekészletek...

en: Prefix for list items
hu: Prefix a lista elemekhez

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
hu: Elő- és utótag legördülő listához

en: Present answer options in reverse order
hu: Válaszlehetőségek megjelenítése fordított sorrendben

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
hu: Megjelenítés szövegbeviteli mezőként legördülő listák helyett

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
hu: Legördülő megjelenítése rádiógombok listája helyett

en: Present subquestions/answer options in random order
hu: Alkérdések/válaszlehetőségek megjelenítése véletlen sorrendben

en: Presentation
hu: Megjelenítés

en: Presentation & navigation
hu: Megjelenítés és navigáció

en: Presentation & navigation settings
hu: Megjelenítési és navigációs beállítások

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview image
hu: Kép előnézete

en: Preview question
hu: Kérdés előnézete

en: Preview question group
hu: Kérdéscsoport előnézete

en: Preview question type
hu: Kérdéstípus előnézete

en: Preview survey
hu: Kérdőív előnézete

en: Preview:
hu: Előnézet:

en: Previous
hu: Előző

en: Previous answer fields
hu: Előző válaszmező

en: Previous century
hu: Előző század

en: Previous decade
hu: Előző időszak

en: Previous month
hu: Előző hónap

en: Previous questions
hu: Előző kérdések

en: Previous session is set to be finished.
hu: Az előző munkamenetet befejezettnek jelöltük meg.

en: Previous year
hu: Előző év

en: Print answers
hu: Válaszok nyomtatása

en: Print your answers.
hu: Válaszai nyomtatása.

en: Printable survey
hu: Nyomtatható kérdőív

en: Printable survey (*.html)
hu: Nyomtatható kérdőív (*.html)

en: Prior to 16
hu: 16 alatt

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
hu: Tipp haladóknak: az alkérdés HTML kódot is tartalmazhat.

en: Processing...
hu: Feldolgozás....

en: Progress
hu: Folyamat

en: Public statistics:
hu: Nyilvános statisztikák:

en: Publication & access
hu: Közzététel és hozzáférés

en: Publication & access control
hu: Közzététel- és hozzáférés-szabályozás

en: Publication & access control settings
hu: Közzététel- és hozzáféréskezelés beállításai

en: Publication and access settings
hu: Közzétételi és hozzáférési beállítások

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
hu: API közzététele /admin/remotecontrol helyen:

en: Punjabi
hu: Pandzsábi

en: Q1 and Q3 calculated using %s
hu: Az első és a 3. kvartilis számítása %s módszerrel

en: Question
hu: Kérdés

en: Question ID
hu: Kérdés ID

en: Question Type:
hu: Kérdésfajta:

en: Question animation
hu: Kérdés animációja

en: Question attribute
hu: Kérdés attribútum

en: Question attributes
hu: Kérdés tulajdonságok

en: Question attributes:
hu: Kérdés tulajdonságok:

en: Question background color
hu: Kérdésháttérszín

en: Question borders
hu: Kérdés kerete

en: Question by Question
hu: Kérdésenként

en: Question by question
hu: Kérdésenként

en: Question by question mode not yet supported.
hu: Kérdésenkénti mód még nem támogatott.

en: Question code
hu: Kérdéskód

en: Question code %s was updated to %s.
hu: %s kérdéskód módosult erre: %s

en: Question code & question text
hu: Kérdéskód és -szöveg

en: Question code / ID
hu: Kérdéskód / ID

en: Question code:
hu: Kérdés kódja:

en: Question codes must be unique.
hu: A kérdéskódoknak egyedinek kell lenniük.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
hu: A kérdéskódnak betűvel kell kezdődnie és csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhat.

en: Question codes were successfully regenerated.
hu: Kérdéskódok újragenerálása sikerült.

en: Question could not be created with error on %s: %s
hu: %s kérdés nem hozható létre, hiba: %s

en: Question could not be created.
hu: A kérdést nem lehetett létrehozni.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
hu: A kérdés nem törölhető, mert más kérdések feltételei hivatkoznak erre a kérdésre. A kérdést a feltétel eltávolítása után tudja törölni.

en: Question could not be saved
hu: A kérdést nem sikerült menteni

en: Question could not be updated
hu: A kérdést nem lehetett frissíteni.

en: Question could not be updated with error on %s: %s
hu: A kérdést nem lehet módosítani, mert hiba történt (%s): %s

en: Question could not be updated.
hu: A kérdést nem lehet módosítani,

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
hu: A kérdést nem lehet módosítani, mert más kérdések feltételei hivatkoznak erre a kérdésre és a kérdés típusnak módosítása problémákhoz vezethet.  A kérdés típusát a feltétel eltávolítása után tudja módosítani.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
hu: A kérdést nem lehetett frissíteni. Más kérdésekben olyan ugrási feltételek vannak, amelyek az itteni válasz-alternatívákon alapulnak, ezért ha megváltozna a kérdéstípus, problémák származnának belőle. Az ide hivatkozó feltételeket törölni kell, mielőtt ezt a kérdéstípust megváltoztatná.

en: Question explorer
hu: Kérdések kezelése

en: Question group
hu: Kérdéscsoport

en: Question group description
hu: Kérdéscsoport leírása

en: Question group import is complete.
hu: Kérdéscsoport importálása sikeresen befejeződött.

en: Question group import summary
hu: Kérdéscsoport importálásának összesítése

en: Question group name
hu: Kérdéscsoport neve

en: Question group successfully saved.
hu: Kérdéscsoport mentése sikerült.

en: Question group:
hu: Kérdéscsoport:

en: Question groups
hu: Kérdéscsoportok

en: Question groups in this survey
hu: Kérdőívben lévő kérdéscsoportok

en: Question help
hu: Segítség a kérdéshez

en: Question id
hu: Kérdés id

en: Question import is complete.
hu: Kérdések importálása sikeresen befejeződött.

en: Question import summary
hu: Kérdés-importálás összesítő

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
hu: %s nyelven a kérdés nem hozható létre, mert hiba következett be (%s): %s

en: Question in language %s could not be created.
hu: A kérdést a %s nyelvben nem lehetett létrehozni.

en: Question index
hu: Kérdés index

en: Question is added to target (result is set to database default value).
hu: Kérdést sikeresen hozzáadta a célhoz (az eredményt az adatbázis alapértelmezett értékére állítottuk be).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
hu: A kérdést másik csoportba sikeresen átmozgatta (az eredményt sikeresen importáltuk).

en: Question is removed from target (result is ignored).
hu: A kérdést sikeresen eltávolította a célból (eredményt figyelmen kívül hagyjuk).

en: Question not found
hu: Kérdés nem található

en: Question preview
hu: Kérdés előnézete

en: Question quick actions
hu: Kérdés gyorsműveletek

en: Question selection
hu: Kérdés vlasztása

en: Question shadow
hu: Kérdés árnyéka

en: Question summary
hu: Kérdés összesítő

en: Question text
hu: Kérdésszöveg

en: Question theme
hu: Kérdéstéma

en: Question theme:
hu: Kérdéstéma:

en: Question themes
hu: Kérdéstémák

en: Question themes:
hu: Kérdéstémák:

en: Question time
hu: Kérdés idő:

en: Question title
hu: Kérdés címe

en: Question type
hu: Kérdés típusa

en: Question type selector:
hu: Kérdéstípus-választó:

en: Question type:
hu: Kérdés típusa:

en: Question validation equation
hu: Kérdésvalidáló egyenlet

en: Question validation tip
hu: Kérdésvalidáló tipp

en: Question was successfully added.
hu: Kérdés létrehozása sikerült.

en: Question was successfully deleted.
hu: A kérdés törlése sikerült.

en: Question was successfully saved.
hu: A kérdés mentése sikerült.

en: Question:
hu: Kérdés:

en: Question:
hu: Kérdés:

en: Questions
hu: Kérdések

en: Questions in group:
hu: Csoportban lévő kérdések:

en: Questions in this survey
hu: Ebben a kérdőívben lévő kérdések

en: Questions with conditions to this group
hu: Ebben a csoportban lévő kérdések kondíciókkal együtt

en: Quick CSV report
hu: Gyors CSV jelentés

en: Quick actions
hu: Gyorsműveletek

en: Quick add...
hu: Gyors létrehozás...

en: Quick menu
hu: Gyorsmenü

en: Quick statistics
hu: Gyorsjelentés

en: Quick translation
hu: Gyorsfordítás

en: Quick-add answers
hu: Gyorsválaszok

en: Quick-add conditions
hu: Gyors-létrehozású feltételek

en: Quick-add subquestion or answer items
hu: Alkérdés vagy válasz elemeinek gyors-létrehozása

en: Quick-translation
hu: Gyorsfordítás

en: Quota action
hu: Kvótaművelet

en: Quota could not be added!
hu: Kvótát nem sikerült létrehozni.

en: Quota language settings:
hu: Kvóta nyelvi beállításai:

en: Quota members
hu: Kvótatagok

en: Quota members:
hu: Kvótatagok:

en: Quota message (%s)
hu: Kvótaüzenet (%s)

en: Quota message:
hu: Kvótaüzenet:

en: Quota name
hu: Kvóta neve

en: Quota name (%s)
hu: Kvótanév (%s)

en: Quota out
hu: Kvótát elérte

en: Quota saved
hu: Kvótát sikeresen mentette

en: Quota with ID %s was deleted
hu: %s ID-jú kvótát sikeresen törölte

en: Quotas
hu: Kvóták

en: Quotas exceeded
hu: A kvótát túllépték

en: Quote equations
hu: Egyenletek idézése

en: Quote equations for CSV export
hu: Egyenletek idézése CSV exportnál

en: Quote equations:
hu: Egyenletek idézése:

en: Quote meta characters
hu: Idézet meta karakter

en: R (data file)
hu: R (adatfájl)

en: R (syntax file)
hu: R (szintaxisfájl)

en: RANK
hu: HELYEZÉS

en: RPC interface enabled:
hu: RPC felület engedélyezése:

en: Radar chart
hu: Sugárdiagram

en: Radio button animation
hu: Rádiógomb animációja

en: Radio list
hu: Rádiólista

en: Random Group
hu: Véletlen csoport

en: Random order
hu: Véletlen rendezés

en: Random order:
hu: Véletlen rendezés:

en: Randomization group name
hu: Véletlenszerű csoport neve

en: Randomization group:
hu: Randomizáló csoport:

en: Randomize on each page load
hu: Minden oldalbetöltéskor véletlenszerűen

en: Range
hu: Tartomány

en: Rank %s
hu: %s. a rangsorban

en: Rank header
hu: Rangsor-fejléc

en: Ranking
hu: Rangsorkészítés

en: Read
hu: Olvasás

en: Really delete this survey menu entry?
hu: Biztos, hogy törli ezt a kérdőív-menübejegyzést?

en: Really delete this survey menu?
hu: Biztos, hogy törli ezt a kérdőív-menüt?

en: Really restore the default survey menu entries?
hu: Biztos, hogy visszaállítja az alapértelmezett a kérdőív-menübejegyzéseket?

en: Really restore the default survey menus?
hu: Biztos, hogy visszaállítja az alapértelmezett a kérdőív-menüket?

en: Reason:
hu: Ok:

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Record Deleted
hu: Rekordot sikeresen törölte

en: Records displayed:
hu: Bemutatott rekordok:

en: Records imported
hu: Rekordok importálva

en: Recover your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Referrer URL
hu: Ajánló URL

en: Referrer URL will be saved.
hu: Küldő  URL-cím el lesz mentve

en: RegExp
hu: Regexp

en: Regenerate question codes
hu: Kérdéskódok újragenerálása

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Registration attachments:
hu: Regisztrációs csatolmányai:

en: Registration email
hu: Regisztrációs e-mail

en: Registration email body
hu: Regisztrációs e-mail szövege

en: Registration email body:
hu: Regisztrációs e-mail szövege:

en: Registration email subject
hu: Regisztrációs e-mail tárgya

en: Registration email subject:
hu: Regisztrációs e-mail tárgya:

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Regular update
hu: Általános frissítés

en: Relative width of checkbox wrapper element
hu: Többsoros beviteli mező csomagoló elemének relatív szélessége

en: Relative width of the labels
hu: Címkék relatív szélessége

en: Relative width of the text input wrapper element
hu: Beviteli mező csomagoló elemének relatív szélessége

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Relevance equation:
hu: Relevancia egyezőség:

en: Relevance:
hu: Relevancia:

en: Reload URL
hu: URL újratöltése

en: Reload captcha
hu: Captcha újratöltése

en: Reload image
hu: Kép újratöltése

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
hu: Töltse be újra a kérdőívet erre a linkre kattintva (vagy másolja az alábbi linket az internetböngészőjébe):

en: Reloading screen. Please wait.
hu: A képernyő újratöltődik. Kérem, várjon.

en: Remaining
hu: Hátravan

en: Remaining updates:
hu: Fennmaradó frissítések száma:

en: Remember the plus button
hu: Emlékezzen a plusz gombra

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Reminder %s skipped, already sent.
hu: %s emlékeztetőt figyelmen kívül hagyjuk, már elküldtük.

en: Reminder Email:
hu: Emlékeztető e-mail:

en: Reminder attachments:
hu: Emlékeztető csatolmányai:

en: Reminder count
hu: Emlékeztetők száma

en: Reminder count:
hu: Emlékeztetők száma:

en: Reminder email
hu: Emlékeztető e-mail

en: Reminder email body
hu: Emlékeztető e-mail szövege

en: Reminder email body:
hu: Emlékeztető e-mail szövege:

en: Reminder email subject
hu: Emlékeztető e-mail tárgya

en: Reminder email subject:
hu: Emlékeztető e-mail témája:

en: Reminder sent to:
hu: Emlékeztető elküldve neki:

en: Reminder sent?
hu: Emlékeztetőt elküldtük?

en: Reminder status:
hu: Emlékeztető állapota:

en: Reminder to participate in a survey
hu: Emlékeztető a kérdőívben való részvételre

en: Reminder(s) sent
hu: Emlékeztető(k) elküldve

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
hu: RemoteControl elérhető %s használatával a következő funkcionalitás átviteléhez és kifejtéséhez:

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove attachment
hu: Csatolás eltávolítása

en: Remove filters
hu: Szűrők eltávolítása

en: Remove from blacklist?
hu: Leveszi a tiltólistáról?

en: Remove link
hu: Link eltávolítása

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
hu: Szöveg vagy nem bepipált jelölőnégyzet automatikus eltávolítása

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename this theme to:
hu: Téma átnevezése erre:

en: Renumber scenarios
hu: Forgatókönyvek újraszámorása

en: Renumber the new record.
hu: Új rekord újraszámozása.

en: Reorder
hu: Újrarendezés

en: Repeat a string
hu: Karakterlánc ismétlése

en: Repeat headers
hu: Fejléc ismétlése

en: Repeat new password:
hu: Új jelszó ismét:

en: Repeat password:
hu: Jelszó újra:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
hu: Fejlécek ismétlése tömbkérdésekben minden X. alkérdésnél:

en: Replace
hu: Meglévő cseréje

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
hu: Keresendő karakterlánc összes előfordulásának cseréje a csere karakterláncra

en: Replace answers in file in the existing record.
hu: Kérdések cseréje fájlban meglévő rekordokban.

en: Replace choice header (default: "%s")
hu: Választás-fejléc cseréje (alapértelmezett:  '%s')

en: Replace existing label set
hu: Meglévő címkekészlet cseréje

en: Replace label set?
hu: Cseréli a címkekészletet?

en: Replace rank header (default: "%s")
hu: Rangsor-fejléc cseréje (alapértelmezett: '%s')

en: Replace the existing record.
hu: Új rekord cseréje.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
hu: Az 'Egyéb:' válasz címkéjének cseréje egyéni értékre

en: Report and skip the new record.
hu: Új bejegyzés bejelentése és kihagyása.

en: Required
hu: Kötelező

en: Required PHP modules:
hu: Szükséges PHP modulok:

en: Resend access code
hu: Hozzáférési kód újraküldése

en: Resend login data
hu: Bejelentkezési adatok újraküldése

en: Reset
hu: Alapállapotba

en: Reset conditions
hu: Feltételek visszaállítása

en: Reset now
hu: Reszetelés most

en: Reset response start ID?
hu: Törli a kitöltés kezdő ID-jét?

en: Reset start/end date/time?
hu: Keződ/záró dátum/idő resetelése?

en: Reset this template
hu: Minta resetelése.

en: Reset this theme
hu: Téma tulajdonságainak alapértelmezettre állítása

en: Reset to default boxes
hu: Alapértelmezett dobozok visszaállítása

en: Reset to default settings:
hu: Beállítások alapértelmezettre állítása:

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Resources Import Summary
hu: Erőforrás-importálás utáni áttekintés

en: Resources import summary
hu: Erőforrások importálásának összesítője

en: Response
hu: Kitöltés

en: Response ID
hu: Kitöltés ID

en: Response data (Attention: Doesn't include files uploaded in a file upload question. These have to be exported separately.)
hu: Kitöltési adat (Figyelem: nem tartalmazza a feltöltéses kérdéshez feltöltött válaszfájlokat. Ezeket külön kell exportálni.)

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
hu: Kitöltési adatfájl (*.csv,*.vv,*.txt) (maximális méret: %d MB):

en: Response filters
hu: Kitöltés szűrők

en: Response import summary
hu: Kitöltések importálásának összesítője

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
hu: Kitöltés beküldés a {SURVEYNAME} kérdőívhez

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
hu: Benyújtott válasz a {SURVEYNAME} kérdőívhez eredményekkel

en: Response summary
hu: Kitöltés-összefoglaló

en: Response(s) deleted.
hu: Válaszadás(oka)t sikeresen törölte.

en: Responses
hu: Kitöltések

en: Responses & statistics
hu: Kitöltések és statisztikák

en: Responses and statistics
hu: Válaszadások és statisztikák.

en: Responses containing
hu: Ezt tartalmazó kitöltések

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
hu: Ennek a kérdőívnek a kitöltései NEM anonimizáltak.

en: Responses to this survey are anonymized.
hu: Ennek a kérdőívnek a kitöltései anonimizáltak.

en: Responses will be date stamped.
hu: A kitöltéseket dátumbélyegzővel fogjuk ellátni.

en: Responses will have their referring URL logged.
hu: A válaszok tartalmazni fogják a hivatkozási URL-t.

en: Responses will not be date stamped.
hu: Kitöltéseket nem látjuk el dátumbélyegzővel

en: Responses will not have the IP address anonymized.
hu: A válaszadók IP címe nem lesz anonimizálva.

en: Responses will not have the IP address logged.
hu: A válaszokban nem lesznek benne az IP-címek.

en: Responses will not have their referring URL logged.
hu: A válaszok nem fogják a hivatkozási URL-t tartalmazni.

en: Restart this survey
hu: A kérdőív újraindítása

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restore options
hu: Lehetőségek visszaállítása

en: Restrict input to integer values
hu: Bevitel korlátozása egész számokra

en: Result
hu: Eredmény

en: Results
hu: Eredmények

en: Results from LDAP Query.
hu: LDAP lekérdezés eredménye:

en: Resume later
hu: Később folytatom

en: Return a formatted string
hu: Formázott karakterlánc visszaadása

en: Return a list of retAttr from sgqa1...sgqaN which pass the criteria (cmpAttr op value)
hu: A retAttr listáját adja vissza sgqa1...sgqaN közül, melyek megfelelnek a feltételnek (cmpAttr op értéke)

en: Return comma-separated list of values
hu: Vesszővel elválasztott értéklista visszaadása

en: Return current UNIX timestamp
hu: Aktuális UNIX időbélyeg visszaadása

en: Return part of a string
hu: Karakterlánc részlet visszaadása

en: Return to admin home
hu: Vissza a kezdőoldalra

en: Return to label set administration
hu: Visszatérés címkekészlet kezeléséhez

en: Return to main view
hu: Vissza a főnézetbe

en: Return to survey
hu: Visszatérés a kérdőívhez

en: Return to survey administration
hu: Visszatérés a kérdőív kezeléséhez

en: Return to survey list
hu: Vissza a kérdőívek listájához

en: Return to theme list
hu: Vissza a témafelsoroláshoz

en: Returns true if all non-empty responses are unique
hu: Igaz a visszatérése, ha az összes nemüres kitöltés egyedi

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
hu: Igaz(1) a visszatérése, ha a gregorián naptár szerint valid a dátum

en: Reverse a string
hu: Karakterlánc megfordítása

en: Reverse answer order
hu: Fordított válasz sorrend

en: Reverse the slider direction
hu: Csúszka irányának megfordítása

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
hu: A csúszka irányát megfordítja és újrapozicionálja a min/max szöveget ennek megfelelően.

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: Romanian
hu: Román

en: Root URL:
hu: Gyökér URL:

en: Round fractions down
hu: Törtek kerekítése lefelé

en: Round fractions up
hu: Tört felfelé kerekítése

en: Rounds a number to an optional precision
hu: Szám kerekítése választható pontossággal

en: Rows
hu: Sorok

en: Rows & columns
hu: Sorok és oszlopok

en: Russian
hu: Orosz

en: SMTP debug mode:
hu: SMTP hibakereső mód:

en: SMTP debug output:
hu: SMTP hibakereső kimenet:

en: SMTP encryption:
hu: SMTP titkosítás:

en: SMTP host:
hu: SMTP kiszolgáló:

en: SMTP password:
hu: SMTP jelszó:

en: SMTP username:
hu: SMTP felhasználónév:

en: SPSS export scale type
hu: SPSS exportálási skála típusa

en: SPSS version:
hu: SPSS verzió:

en: SQL CODE THAT FAILED
hu: Hibás SQL kód

en: SQL command failed: %s
hu: SQL parancs hiba: %s

en: SSL not enforced
hu: SSL nincs kikényszerítve

en: Same
hu: Ugyanaz

en: Same height for all answer options
hu: Válaszlehetőség magassága megegyezzen

en: Same height for lists
hu: Ugyanazon magasság a listáknál

en: Same origin
hu: Ugyanonnan származik

en: Save
hu: Mentés

en: Save & activate survey
hu: Kérdőív mentés és aktiválása

en: Save IP address:
hu: IP címek mentése:

en: Save IP address?
hu: IP címek mentése?

en: Save Now
hu: Mentés most

en: Save and add a new question
hu: Mentés és új kérdés hozzáadása

en: Save and add question
hu: Mentés és kérdés hozzáadása

en: Save and close
hu: Mentés és bezárás

en: Save and close now and let's edit the answer options.
hu: Mentse és zárja be, majd módosítsuk a kérdéslehetőségeket.

en: Save and new
hu: Mentés és új

en: Save and new group
hu: Mentés és új csoport

en: Save as PDF
hu: Mentés PDF-ként

en: Save as label set
hu: Mentés címkekészletként

en: Save as label set:
hu: Mentés, mint címkekészlet:

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
hu: Mindkettő mentése az R működési mappába (használja getwd()-t és setwd()-t az R parancsablakon, hogy megkapja és beállítsa)

en: Save boxes settings
hu: Dobozbeállítások mentése

en: Save changes
hu: Módosítások mentése

en: Save city
hu: Város mentése

en: Save country
hu: Ország mentése

en: Save for further completion by survey user
hu: A kérdőívkitöltő számára későbbi kitöltésre elmenti a kérdőívet

en: Save postal code
hu: Irányítószám mentése

en: Save question group
hu: Kérdéscsoport mentése

en: Save referrer URL:
hu: Hivatkozott URL mentése:

en: Save referrer URL?
hu: Küldő  URL mentése?

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Save state
hu: Megye mentése

en: Save this, then create another:
hu: Mentsd le és hozz létre egy másikat:

en: Save timings:
hu: Időzítések mentése

en: Save timings?
hu: Akarja menteni az időzítéseket?

en: Save your unfinished survey
hu: Befejezetlen kérdőív mentése

en: Saved
hu: Mentve

en: Saved Survey Details
hu: Mentett kérdőív részletei

en: Saved name:
hu: Mentett név:

en: Saved response deleted.
hu: A mentett kitöltéseket sikeresen törölte.

en: Saved response not found
hu: Egy mentett kitöltés sem található

en: Saved responses
hu: Mentett kitöltések

en: Saving responses is disabled if survey is not activated.
hu: Csak aktív kérdőívek kitöltéseit lehet menteni.

en: Scale
hu: Skála

en: Scale 1
hu: 1-es skála

en: Scale 2
hu: 2-es skála

en: Scenario
hu: Forgatókönyv

en: Scope
hu: Hatáskör

en: Scope:
hu: Hatókör:

en: Screen part files:
hu: Képernyőrész-fájlok:

en: Screen:
hu: Képernyő:

en: Search
hu: Keresés

en: Search by group name:
hu: Keresés csoportnév alapján:

en: Search for something...
hu: Akármi keresése...

en: Search:
hu: Keresés:

en: Second
hu: másodperc

en: Second choice
hu: Második választás

en: Section
hu: Szakasz

en: Security
hu: Biztonság

en: Security question:
hu: Biztonsági kérdés:

en: Security update
hu: Biztonsági frissítés

en: Security update!
hu: Biztonsági frissítés!

en: Seed
hu: Mag

en: Select
hu: Válasszon

en: Select ZIP file:
hu: Válasszon ZIP fájl-t:

en: Select additional languages
hu: Válasszon további nyelveket

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select answer:
hu: Válasszon a lehetőségek közül:

en: Select columns
hu: Oszlop kiválasztása

en: Select columns:
hu: Válasszon oszlopokat:

en: Select decade
hu: Válasszon időszakot

en: Select file
hu: Válasszon fájlt

en: Select font:
hu: Válasszon betűt:

en: Select icon
hu: Válasszon ikont

en: Select label set
hu: Címkegyűjtemény kiválasztása

en: Select label set file (*.lsl):
hu: Válasszon címkekészlet fájlt (.lsl):

en: Select language to add
hu: Válassza ki a hozzáadandó nyelvet

en: Select language...
hu: Válasszon nyelvet...

en: Select languages
hu: Válasszon nyelveket

en: Select month
hu: Hónap kiválasztása

en: Select question
hu: Kérdés kiválasztása

en: Select question file (*.lsq):
hu: Válasszon kérdésfájlt (*.lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
hu: Válasszon kérdéscsoport fájlt (.lsg)

en: Select question type
hu: Válasszon kérdéstípust

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
hu: Válasszon kérdőívstruktúra fájl (*.lss, *.txt) vagy kérdőívarchívum fájlt (*.lsa) (maximális fájlméret: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
hu: Válasszon ki egy kérdőívet másoláshoz:

en: Select template ZIP file:
hu: Válasszon egy sablon ZIP fájlt:

en: Select the LDAP query you want to run:
hu: Kérem, válassza ki a futtatandó LDAP lekérdezést:

en: Select the type of chart to be displayed
hu: Válasszon grafikon típust a megjelenítéshez

en: Select this
hu: Legyen ez

en: Select time
hu: Válasszon időt

en: Select variation:
hu: Válasszon változatot:

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
hu: Válassza ki melyik mezőket importálja tulajdonságként a(z) {n} résztvevővel.|Válassza ki melyik mezőket importálja tulajdonságként a(z) {n} résztvevővel.

en: Select year
hu: Válasszon évet

en: Select your theme:
hu: Válassza ki témáját:

en: Select...
hu: Válasszon...

en: Selected
hu: Kijelölt

en: Selected answers
hu: Kijelölt válaszok

en: Selected attribute(s)...
hu: Kijelölt attribútum(ok)...

en: Selected menu entry/entries...
hu: Kijelölt menübejegyzés(ek)...

en: Selected menu(s)...
hu: Kijelölt menü(k)...

en: Selected participant share(s)...
hu: Kijelölt résztvevő-megosztás(ok)...

en: Selected participant(s)...
hu: Kijelölt résztvevő(k)...

en: Selected question(s)...
hu: Kiválasztott kérdés(ek)...

en: Selected quota(s)...
hu: Kijelölt kvóták...

en: Selected response(s)...
hu: Kiválasztott kitöltés(ek)...

en: Selected role(s)...
hu: Kiválasztott szerep(ek)...

en: Selected survey(s)...
hu: Kijelölt kérdőív(ek)...

en: Selected!
hu: Kiválasztva!

en: Selected:
hu: Kiválasztva:

en: Selection
hu: Választás

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Send
hu: Küldés

en: Send Invitations
hu: Meghívók küldése

en: Send Reminders
hu: Emlékeztetők küldése

en: Send basic admin notification email to:
hu: Alapvető üzemeltetői e-mail értesítések címzettei:

en: Send confirmation emails:
hu: Megerősítő e-mail küldése:

en: Send detailed admin notification email to:
hu: Részletes üzemeltető e-mail értesítés beállítása:

en: Send email invitation
hu: E-mail-meghívó küldése

en: Send email invitations
hu: Meghívó e-mailek küldése

en: Send email reminder
hu: Emlékeztető e-mail küldése

en: Send invitations
hu: Meghívók küldése

en: Send me a copy:
hu: Másolat küldése saját magamnak:

en: Send reminders
hu: Emlékeztetők küldése

en: Sending invitations...
hu: Meghívók küldése...

en: Sending reminders...
hu: Emlékeztetők küldése...

en: Sending successful
hu: Sikeresen elküldve

en: Sep
hu: Szept

en: Separator used:
hu: Elválasztó-szimbólum:

en: September
hu: Szeptember

en: Serbian (Cyrillic)
hu: Szerb (Cirill)

en: Serbian (Latin)
hu: Szerb (Latin)

en: Server error!
hu: Szerverhiba!

en: Server name & port:
hu: Szervernév és port:

en: Server time:
hu: Szerveridő:

en: Server type:
hu: Szervertípus:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
hu: Kérdőívek munkamenetideje (másodperc)

en: Session writable
hu: Session írható

en: Set "Mandatory" state
hu: 'Kötelező' állapot beállítása

en: Set "Other" state
hu: 'Egyéb' állapot beállítása

en: Set Access-Control-Allow-Origin header:
hu: Access-Control-Allow-Origin fejléc értéke:

en: Set CSS class
hu: CSS osztály beállítása

en: Set Survey Rights
hu: Kérdőív-jogosultságok beállítása

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
hu: Egy bizonyos SPSS exportálási skála-típus beállítása ehhez a kérdéshez

en: Set additional options for survey participants
hu: Kérdőív-résztvevők további beállításai

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
hu: Állítsa be lejjebb, hogy kérdései hogyan jelenjenek meg: egyszerre egy, csoportonként, vagy az összes egy oldalon.

en: Set conditions
hu: Feltételek beállítása

en: Set cookie to prevent repeated participation:
hu: Sütik használata az ismétlődő résztvételek kivédéséhez:

en: Set equation value
hu: Állítsa be az egyenlőség értékét

en: Set expiry date
hu: Lejárati dátum beállítása

en: Set global permissions for this user
hu: Felhasználó globális jogosultságainak beállítása

en: Set name:
hu: Címkekészlet neve:

en: Set question group
hu: Kérdéscsoport beállítása

en: Set question group and position
hu: Kérdéscsoport és pozíció beállítása

en: Set question group for those question
hu: Kérdéscsoport beállítása ezekhez a kérdésekhez

en: Set statistics options
hu: Statisztikai beállítások

en: Set survey permissions
hu: Kérdőív-jogosultságok beállítása

en: Set survey theme
hu: Kérdőívtéma beállítása

en: Set template permissions for this user
hu: Felhasználó sablon-jogosultságainak beállítása

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
hu: Állítsa be a kezelés alakját. Az 'Egyéni'-t az Awesome betűkészlet használatával CSS-ben határozzuk meg.

en: Set the orientation.
hu: Tájolás beállítása

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
hu: (Al)kérdés oszlopának szélessége százalékban (1-100)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
hu: Adj meg a válaszok oszlopának szélességét százalékban (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
hu: Adja meg a beviteli mező vagy a többsoros beviteli mező méretét. A beviteli mező körülbelül ekkora szélességgel jelenik majd meg.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
hu: Ez a beállítása adatbázisszerverének IP címe/hálózati helye. Legtöbb esetben a 'localhost' működik. Unix socket-et is megadhat annak teljes útvonalával.

en: Set user permissions
hu: Felhasználói jogosultságok beállítása

en: Set your question type.
hu: Állítsa be kérdéstípusát.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings & Plugins
hu: Beállítások és bővítmények

en: Settings for plugin %s
hu: %s bővítmény beállításai

en: Settings for this survey group
hu: Kérdőívcsoport beállításai

en: Share
hu: Megosztás

en: Share QR-code:
hu: QR-kód megosztása:

en: Share panel
hu: Megosztási panel

en: Share participant(s)
hu: Résztvevő(k) megosztása

en: Share this link
hu: Link megosztása

en: Share this participant
hu: Ezen résztvevő megosztása

en: Share with all users
hu: Megosztás az összes felhasználóval

en: Shared by
hu: Megosztotta

en: Shift-JIS Japanese
hu: Shift-JIS japán

en: Short names
hu: Rövid nevek

en: Should this attribute be visible on the panel?
hu: Ez az attribútum látható legyen a panelen?

en: Should we proceed with the delete?
hu: Tényleg töröljük?

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show "No answer":
hu: 'Nincs válasz' megjelenítése:

en: Show "There are X questions in this survey":
hu: 'X kérdést tartalmaz a kérdőív' megjelenítése

en: Show PHPInfo
hu: PHPInfo megjelenítése

en: Show Policy
hu: Szabályozás megtekintése

en: Show a map in the statistics?
hu: Térkép megjelenjen a statisztikákban?

en: Show advanced settings
hu: További beállítások megjelenítése

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
hu: Riasztás megjelenítése, amikor a válaszok száma eléri a maximális értéket

en: Show both
hu: Mindkettő megjelenítése

en: Show comment
hu: Megjegyzés megjelenítése

en: Show conditions for this question
hu: Kérdés ugrási feltételeinek megjelenítése

en: Show during registration?
hu: Regisztráció alatt megjelenjen?

en: Show grand total
hu: Végösszeg megjelenítése

en: Show grand total for either columns or rows
hu: Végösszeg megjelenítése oszlopokra vagy sorokra

en: Show graphs in public statistics:
hu: Grafikonok megjelenítése nyilvános statisztikákban:

en: Show graphs:
hu: Grafikonok megjelenítése:

en: Show group description only
hu: Csak a csoportleírás megjelenítése

en: Show group name and/or group description:
hu: Csoportnév, illetve -leírás megjelenítése:

en: Show group name only
hu: Csak a csoportnév megjelenítése

en: Show header in answers export PDFs:
hu: Kérdéseket exportált PDF-ekben fejléc megjelenítése:

en: Show in public statistics
hu: Megjelenítés a nyilvános statisztikákban

en: Show in public statistics:
hu: Nyilvános statisztikákban megjelenítés:

en: Show javascript alert
hu: JavaScript riasztás megjelenítése

en: Show last visited survey and question:
hu: Utoljára megtekintett kérdőív és kérdés megjelenítése:

en: Show last..
hu: Utolsó megjelenítése...

en: Show less
hu: Kevesebb

en: Show more
hu: Több

en: Show next..
hu: Következő megjelenítése...

en: Show next...
hu: Következő megjelenítése...

en: Show on-screen keyboard:
hu: Képernyő-billentyűzet megjelenítése:

en: Show policy
hu: Irányelv megjelenítése

en: Show popups
hu: Felugrók megjelenítése

en: Show previous..
hu: Előző megjelenítése...

en: Show previous...
hu: Előző megjelenítése...

en: Show progress bar:
hu: Folyamatjelző megjelenítése:

en: Show question code only
hu: Csak a kérdéskód megjelenítése

en: Show question index / allow jumping:
hu: Kérdésindex megjelenítése / ugrás engedélyezése:

en: Show question number and/or code:
hu: Kérdéssorszám, illetve -kód megjelenítése

en: Show question number only
hu: Csak a kérdéssorszám megjelenítése

en: Show search box on survey list:
hu: Keresődoboz megjelenítése a kérdőívben

en: Show start...
hu: Indítás megjelenítése...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
hu: Kérdés statisztikáinak megjelenítése a nyilvános statisztikák oldalán

en: Show survey list:
hu: Kérdőívlista megjelenítése:

en: Show survey logic file
hu: Kérdőív logikai fájl megjelenítése

en: Show survey title in export PDFs:
hu: A kérdőív címének megjelenítése az export PDF fájlokba:

en: Show text responses inline:
hu: Szöveges kitöltések soron belüli megjelenítése:

en: Show title
hu: Cím megjelenítése

en: Show totals for
hu: Összegek megjelenítése

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
hu: Összegek megjelenítése sorokban, oszlopokban vagy mindkettőben

en: Show welcome screen:
hu: Üdvözlőképernyő megjelenítése:

en: Showing filtered results
hu: Leszűrt eredmények kijelzése

en: Side-menu behaviour:
hu: Oldalmenü viselkedése:

en: Sidemenu
hu: Oldalmenü

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
hu: Egyszerű LDAP csatlakozás nem teszi lehetővé LDAP felhasználók létrehozását

en: Simple mode
hu: Egyszerű mód

en: Simple options
hu: Egyszerű lehetőségek

en: Simple plugin settings
hu: Egyszerű bővítmények beállításai

en: Simple plugins
hu: Egyszerű bővítmények

en: Simple selector
hu: Egyszerű választó

en: Simple template editor
hu: Egyszerű sablonszerkesztő

en: Sine
hu: Szinusz

en: Single checkbox
hu: Egyetlen jelölőnégyzet

en: Single choice questions
hu: Egyválaszos kérdések

en: Single response: ID %s
hu: Egyetlen kitöltés: ID %s

en: Sinhala
hu: Szingaléz

en: Site name
hu: Webhely neve

en: Site name:
hu: Webhely neve:

en: Size
hu: Méret

en: Skipped files:
hu: Figyelmen kívül hagyott fájlok:

en: Slider
hu: Csúszka

en: Slider accuracy
hu: Csúszka pontossága

en: Slider initial value
hu: Csúszka kezdő értéke

en: Slider initial value set at start
hu: A csúszka kezdeti értékét induláskor állítjuk be

en: Slider left/right text separator
hu: Csúszka bal/jobb szövegelválasztója

en: Slider maximum value
hu: Csúszka maximum értéke

en: Slider minimum value
hu: Csúszka minimum értéke

en: Slider start as this value. You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page. This setting has priority over slider starts at the middle position.
hu: Ez a csúszka kezdőérték. Használhatja a Kifejezéskezelőt, de ennek az értéknek még az oldal megjelenése előtt számnak kell lennie. Ez beállítás nagyobb prioritással bír, mint a csúszka a középső pozícióból indul.

en: Slider starts at the middle position
hu: A csúszka a középső pozícióból indul

en: Slider with emoticon
hu: Csúszka hagulatjellel

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Somali
hu: Szomálai

en: Some URL description
hu: Valamilyen leírás az URL-ről

en: Some automatic fixes were already applied.
hu: Néhány automatikus javítást már alkalmaztunk.

en: Some description text
hu: Rövid leírószöveg

en: Some directories are not writable. Please change the folder permissions for /tmp and /upload/themes in order to enable this option.
hu: Néhány mappa nem írható. Ezen opció bekapcsolásához módosítsa a /tmp és a /upload/themes mappa jogosultságait.

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
hu: Néhány e-mail nem sikerült elküldeni, mert a szerver nem fogadta az e-maileket vagy egyéb hiba történt.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
hu: Néhány bejegyzésére dátumvalidálás volt beállítva, ami még vagy már nem valid.

en: Some example answer option
hu: Néhány példa válasz lehetőség

en: Some example subquestion
hu: Egy példabeli alkérdés

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
hu: Néhány egyszerű kezdőlépés, hogy elkészíthesse első saját kérdőívét:

en: Some questions have been disabled
hu: Néhány kérdést letiltottunk

en: Some text in this answer
hu: Néhány szöveg ebben a válaszban

en: Something went wrong!
hu: Ajjajj, valami elromlott!

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
hu: Ajjajj, valami elromlott! A kérdőív-menüket megfelelően állította vissza?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
hu: Nincs támogatható kérdésfajta ebben a kérdőívben

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
hu: Sajnos a kitöltése már túllépte a kérdőívre megadott kvótában szereplő határértéket.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
hu: Sajnálom, de a PHP beállításaiból hiányzik az LDAP modul.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
hu: Erre a kérdésre még nem érkezett válasz, ezért nem lehet diagramot készíteni.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
hu: Sajnáljuk, de ennek a kérdésnek túl sok válaszlehetősége van ahhoz, hogy megfelelően ábrázolható legyen

en: Sorry, file type %s (extension : %s) is not allowed!
hu: %s típusú fájl (kiterjesztése: %s) nem megengedélyezett!

en: Sorry, no more files can be uploaded!
hu: Több fájl nem tölthető fel!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
hu: Csak %s kiterjesztés engedélyezett!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
hu: Sajnáljuk, csak %s fájl tölthető fel ehhez a kérdéshez!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
hu: Sajnáljuk, ilyen nevű címkekészlet már van az adatbázisban. Válasszon másik nevet.

en: Sorry, the request failed!
hu: Sajnáljuk, kérését nem tudtuk végrehajtani.

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
hu: A feltöltött fájl (%s) nagyobb mint a maximális megengedett - %s KB - fájlméret.

en: Sorry, there are no files for this response.
hu: Sajnáljuk, egy fájl sincs ehhez a kitöltéshez.

en: Sorry, there was an error uploading your file, error code : %s.
hu: A fájl feltöltésekor hiba lépett fel. A hibakód: %s.

en: Sorry, there was an error uploading your file.
hu: Hiba történt a fájl feltöltése közben.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
hu: '%s' fájlkiterjesztés nem engedélyezett!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
hu: Sajnáljuk, a fájl túl nagy. Maximálisan %01.2f MB méretű fájlt lehet feltölteni.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
hu: A fájl túl nagy. A maximális megengedett méret %s KB.

en: Sorry, this file was not found.
hu: Sajnáljuk, ezt a fájlt nem találjuk.

en: Sorry, this response was not found.
hu: Sajnáljuk, az a kitöltés nem található.

en: Sorry, unable to check extension of this file type %s.
hu: Sajnos %s fájltípus kiterjesztésének ellenőrzése sikertelen.

en: Sort answers alphabetically
hu: Válaszok abc sorrendbe rendezése

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Sort the answer options alphabetically
hu: Válaszok abc-sorrendbe sorolása

en: Source table
hu: Forrástábla

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Spanish (Argentina)
hu: Spanyol (Argentína)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
hu: Spanyol (Argentin) (közvetlen)

en: Spanish (Chile)
hu: Spanyol (Chile)

en: Spanish (Colombia)
hu: Spanyol (kolumbiai)

en: Spanish (Mexico)
hu: Spanyol (mexikói)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
hu: Egyéni dátum-/időformátum meghatározása (<i>n/nn h/hh éé/éééé Ó/ÓÓ P/PP</i> formátumok és a "-./: " karakterek lehetnek a nap/hónap/év/óra/perc meghatározói kezdő nullával vagy anélkül). Ez a kérdőív alapértelmezett dátumformátuma.

en: Specify how array-filtered subquestions should be displayed
hu: Tömbszűrt alkérdések megjelenítésének meghatározása

en: Square
hu: Négyzet

en: Square root
hu: Négyzetgyök

en: Standard deviation
hu: Szórás

en: Standard fields
hu: Standard mezők

en: Stars
hu: Csillagok

en: Start HTML editor in a popup window
hu: HTML szerkesztő indítása felugró ablakban

en: Start bounce processing
hu: Visszapattanó folyamat indítása

en: Start database upgrade
hu: Adatbázis-upgradelés indítása

en: Start date/time:
hu: Kezdés dátuma/ideje:

en: Start installation
hu: Telepítés indítása

en: Start language
hu: Kiindulási nyelv

en: Start language:
hu: Kezdő nyelv:

en: Start survey
hu: Kérdőív indítása

en: Start the tour
hu: Túra indítása

en: Start: %s
hu: Kezdő időpont: %s

en: Started but not yet completed
hu: Elkezdett, de nincs befejezett

en: Starting from:
hu: Innen indul:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
hu: A 2.05 verziótól kezdve a változók csak betűket és számokat tartalmazhatnak; és nem kezdődhetnek számmal. Ez a változónév elavult.

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Statistics URL
hu: Statisztika URL

en: Statistics report language:
hu: Statisztika jelentés nyelv

en: Statistics survey %s
hu: Statisztikai kérdőív %s

en: Status
hu: Állapot

en: Status:
hu: Állapot:

en: Stay safe and up to date
hu: Legyen biztonságban és használja a legújabb verziót

en: Step 1:
hu: Első lépés:

en: Step 2:
hu: Második lépés:

en: Step value
hu: Lépésköz

en: Sticky array headers
hu: Ragadós halmazfejlécek

en: Stop this survey
hu: Kérdőív leállítása

en: Storage
hu: Tárterület

en: Store the city?
hu: Várost tárolja?

en: Store the country?
hu: Országot tárolja?

en: Store the postal code?
hu: Irányítószám mentése?

en: Store the state?
hu: Állam tárolása?

en: Straight
hu: Folytonosan

en: Strip HTML and PHP tags from a string
hu: HTML és PHP címkék eltávolítása a karakterláncból

en: Strip HTML code:
hu: HTML kódok eldobása:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
hu: Nem látható karakterek (whitespace) eltávolítása a karakterlánc elejéről és végéről

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
hu: Nem látható karakterek (whitespace) eltávolítása a karakterlánc elejéről

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
hu: Nem látható karakterek (whitespace) eltávolítása a karakterlánc végéről

en: Structure
hu: Struktúra

en: Style:
hu: Stílus:

en: Subject
hu: Tárgy

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Submission date
hu: Beküldés dátuma

en: Submit
hu: Elküldöm

en: Submit Your Survey.
hu: Kérdőív elküldése.

en: Submit your answers
hu: Küldje be a feleleteit

en: Submit your survey.
hu: Küldje be kérdőívét.

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Subquestion
hu: Alkérdés

en: Subquestion ID
hu: Alkérdés ID

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
hu: Az alkérdés-kódok csak alfanumerikus karaktereket tartalmazhatnak.

en: Subquestion codes must be unique.
hu: Alkérdés-kódoknak egyedinek kell lenniük.

en: Subquestion validation equation
hu: Alkérdés-validáló egyenlet

en: Subquestion validation tip
hu: Alkérdés-validáló tipp

en: Subquestion:
hu: Alkérdés:

en: Subquestions
hu: Alkérdések

en: Subquestions %s could not be updated.
hu: %s alkérdés nem frissíthető.

en: Subquestions were successfully saved.
hu: Alkérdések mentése sikerült.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
hu: Iratkozzon fel a ComfortUpdate-re.

en: Subtotals based on displayed questions:
hu: Részösszeg a megjelenített kérdések alapján

en: Success
hu: Sikerrel járt

en: Success!
hu: Sikeres!

en: Successful login
hu: Sikeres bejelentkezés

en: Successfully created CPDB entries
hu: KRAB bejegyzéseket sikeresen létrehozta

en: Successfully deleted user group.
hu: A felhasználócsoportot sikeresen törölte.

en: Sum
hu: Összesen

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
hu: A felsorolásban lévő, a feltételnek (argumentum operátor érték) megfelelő, megválaszolt kérdések értékeinek összege.

en: Summary
hu: Összegzés

en: Summary for %s
hu: %s összegzése

en: Superadministrator
hu: Szuperüzemeltetők

en: Support this project - Donate to
hu: Támogassa ezt a projektet - adakozzon:

en: Support this project - Donate to %s!
hu: Támogassa ezt a projektet - adakozzon: %s!

en: Survey
hu: Kérdőív

en: Survey %s
hu: Kérdőív %s

en: Survey Has Been Deactivated
hu: Kérdőív deaktiválva

en: Survey ID
hu: Kérdőív ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
hu: Kérdőív ID %d mentve %s-re, tartalmaz %d bejegyzést.

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
hu: Kérdőív ID %d mentve %s-re, ami %d bejegyzést tartalmaz. (%s)

en: Survey ID (SID)
hu: Kérdőív ID (SID)

en: Survey ID:
hu: Kérdőív ID:

en: Survey activation
hu: Kérdőív aktiválása

en: Survey activation error
hu: Kérdőív aktiválási hiba

en: Survey administrator %s (%s)
hu: %s (%s) kérdőívkezelő

en: Survey archive (*.lsa)
hu: Kérdőívarchívum (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
hu: Kérdőívarchívum (.lsa)

en: Survey archive - only available for active surveys
hu: Kérdőívarchívum - csak aktív kérdőívekre érhető el

en: Survey bounce email address:
hu: Kérdőív visszapattandó e-mail címe:

en: Survey cannot be activated yet.
hu: A kérdőív még nem aktiválható

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
hu: A kérdőívet nem lehetett aktiválni. Vagy nincs hozzáférése, vagy nincsenek kérdések benne.

en: Survey container
hu: Kérdőívtároló

en: Survey content
hu: Kérdőív tartalma

en: Survey copy summary
hu: Kérdőív-másolás összesítése

en: Survey could not be created because it did not have a title
hu: A kérdőív nem hozható létre, mivel nincs egy címe

en: Survey could not be updated
hu: Kérdőívet nem lehetett frissíteni

en: Survey could not be updated, please fix the following error:
hu: A kérdőív nem módosítható, javítsa a következő hibákat:

en: Survey data policy
hu: Kérdőív adatkezelési nyilatkozata

en: Survey data policy checkbox label:
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának jelölőnégyzet-címkéje:

en: Survey data policy error message:
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának hibaüzenete:

en: Survey data policy error:
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának hibája:

en: Survey data policy label:
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának címkéje:

en: Survey data policy message:
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának üzenete:

en: Survey data policy notice:
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának figyelmeztetése:

en: Survey data policy:
hu: Kérdőív adatkezelési nyilatkozata:

en: Survey deleted.
hu: Kérdőívet sikeresen törölte.

en: Survey deletion
hu: Kérdőív törlése

en: Survey description
hu: Kérdőív leírása

en: Survey display mode is set to %s:
hu: Kérdőív megjelenítési módja beállítva a következőre: %s

en: Survey does not pass consistency check
hu: Ez a kérdőív nem felel meg a konzisztencia-követelményeknek

en: Survey expiration date
hu: A kérdőív lejárati dátuma (ÉÉÉÉ-HH-NN)

en: Survey files deleted.
hu: Kérdőív fájlokat sikeresen törölte.

en: Survey general settings
hu: Kérdőív általános beállításai

en: Survey group
hu: Kérdőívcsoport

en: Survey group ID
hu: Kérdőívcsoport ID

en: Survey group:
hu: Kérdőívcsoport

en: Survey groups
hu: Kérdőívcsoportok

en: Survey groups:
hu: Kérdőívcsoportok:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
hu: A kérdőív aktiválva! A válaszokat tároló tábla sikeresen elkészült.

en: Survey id
hu: Kérdőív id

en: Survey import summary
hu: Kérdőív-importálás összesítése

en: Survey language could not be created.
hu: Kérdőív nyelvét nem sikerült létrehozni.

en: Survey list
hu: Kérdővlista

en: Survey logic file
hu: Kérdőív logikai fájlja

en: Survey logic view
hu: Kérdőív logikai nézete

en: Survey menu
hu: Kérdőív-menü

en: Survey menu entry ID
hu: Kérdőív-menübejegyzés ID

en: Survey menus
hu: Kérdőív-menük

en: Survey name
hu: Kérdőív neve

en: Survey name (ID)
hu: Kérdőív neve (ID)

en: Survey name (ID):
hu: Kérdőív neve (ID):

en: Survey not found
hu: Kérdőív nem található

en: Survey options for theme %s
hu: %s téma kérdőív-lehetőségei

en: Survey overview
hu: Kérdőív áttekintése

en: Survey owner:
hu: Kérdőív tulajdonosa:

en: Survey participant attributes
hu: Kérdőívrésztvevők attribútumai

en: Survey participant attributes to create
hu: Létrehozandó kérdőívrésztvevő-attribútumok

en: Survey participant data (if available)
hu: Kérdőívrésztvevő-adat (ha elérhető)

en: Survey participant export options
hu: Kérdőív résztvevőinek exportálás lehetőségei

en: Survey participant settings
hu: Kérdőív-résztvevők beállításai

en: Survey participant summary
hu: Kérdőív résztvevőiről összesítő

en: Survey participants
hu: Kérdőív résztvevői

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
hu: Ehhez a kérdőívhez nincsenek beállítva résztvevők.

en: Survey permissions
hu: Kérdőív engedélyek

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
hu: A csoport összes felhasználójának a kérdőív-jogosultságait sikeresen frissítette.

en: Survey permissions were successfully updated.
hu: Kérdőív-jogosultságokat sikeresen frissítette.

en: Survey preview only for administration users:
hu: Kérdőív előnézete csak üzemeltetők számára:

en: Survey quick actions
hu: Kérdőív gyorsműveletek

en: Survey quota
hu: Kérdőív kvóta

en: Survey quotas
hu: Kérdőív kvóták

en: Survey registration confirmation
hu: Kérdőív regisztráció megerősítése

en: Survey response
hu: Kérőívkitöltés

en: Survey response %d
hu: %d kérőívkitöltés

en: Survey responses
hu: Kérdőív-kitöltések

en: Survey security
hu: Kérdőív biztonság

en: Survey settings
hu: Kérdőív beállítások

en: Survey settings were successfully saved.
hu: Kérdőív beállításainak mentése sikerült.

en: Survey status:
hu: Kérdőív állapota:

en: Survey storage
hu: Kérdőív tárterülete

en: Survey structure
hu: Kérdőívstruktúra

en: Survey structure (*.lss)
hu: Kérdőívstruktúra (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
hu: Kérdőívstruktúra (.lss)

en: Survey structure import summary
hu: A kérdőív-struktúra importjának összefoglalója

en: Survey summary
hu: Kérdőív összefoglaló

en: Survey text elements
hu: Kérdőív szöveges elemei

en: Survey theme
hu: Kérdőívtéma

en: Survey theme:
hu: Kérdőívtéma:

en: Survey themes
hu: Kérdőív-témák

en: Survey title
hu: Kérdőív címe

en: Survey title and description
hu: Kérdőív címe és leírása

en: Survey title:
hu: Kérdőív címe:

en: Survey-SID/Group
hu: Kérdőív-SID/Csoport

en: Survey?
hu: Kérdőív?

en: Surveys
hu: Kérdőívek

en: Surveys in this group
hu: Kérdőívek ebben a csoportban

en: Surveys in this group:
hu: Kérdőívek ebben a csoportban:

en: Swahili
hu: szuahéli

en: Swedish
hu: Svéd

en: Switch to closed-access mode
hu: Zártkörű elérési módra váltás

en: System information
hu: Rendszerinformáció

en: System overview
hu: Rendszer áttekintése

en: TIS620 Thai
hu: TIS620 thai

en: Tab
hu: Fül

en: Tab-separated-values format (*.txt)
hu: Tabulátorral elválasztott értékek (*.txt)

en: Table column usage
hu: Tábla oszlophasználata

en: Table prefix
hu: Táblaelőtag

en: Table prefix:
hu: Tábla előtag:

en: Table size usage
hu: Táblázat mérethasználata

en: Tajik
hu: Tádzsik

en: Take ownership
hu: Tulajdonosi jogkör átvétele

en: Tangent
hu: Tangens

en: Target database version:
hu: Céladatbázis verziója:

en: Target question
hu: Célkérdés

en: Template
hu: Sablon

en: Template '%s' could not be found.
hu: '%s' sablon nem található.

en: Template '%s' does already exist.
hu: '%s' sablon már létezik.

en: Template '%s' was successfully deleted.
hu: '%s' sablont sikeresen törölte.

en: Template Sample
hu: Példasablon

en: Template could not be renamed to '%s'.
hu: A sablont nem sikerült átnevezni erre: '%s'.

en: Template editor mode:
hu: Sablonszerkesztés módja:

en: Template editor:
hu: Sablonszerkesztő:

en: Template permissions were updated successfully.
hu: Sablon-jogosultságokat sikeresen frissítette.

en: Template:
hu: Sablon:

en: Templates
hu: Sablonok

en: Templates Name
hu: Sablonok neve

en: Terminate survey
hu: Kérdőív lezárása

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
hu: Tesztelje, erre a linkre kattintva, ha a szerveren az SSL támogatás aktiválva van.

en: Test navigation
hu: Tesztnavigáció

en: Text [Help] (Tip)
hu: Szöveg [Súgó] (Tipp)

en: Text abbreviated:
hu: Szöveg rövidítve:

en: Text box
hu: Szövegdoboz

en: Text display
hu: Szövegkijelzés

en: Text elements
hu: Szöveges elemek

en: Text input box size
hu: Szövegbeviteli-mező mérete

en: Text input box width
hu: Beviteli szövegmező szélessége

en: Text inputs
hu: Szöveges bevitelek

en: Text needs to be lowercase.
hu: A szöveg kisbetűs legyen.

en: Text needs to be uppercase.
hu: A szöveg nagybetűs legyen.

en: Text questions
hu: Szöveges kérdések

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
hu: Az összes alkérdés sorában lévő szöveg mindkét skála között legördülő módban jelenik meg.

en: Thank you for completing this survey.
hu: Köszönjük, hogy kitöltötte a kérdőívet.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
hu: Köszönjük, hogy elfogadta kérésünket, és részt vesz a kérdőívben.

en: Thank you for registering. You will receive an email shortly.
hu: Köszönjük, hogy regisztrált. Hamarosan e-mailt fog kapni.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
hu: Köszönjük, hogy befejezetlen kérdőívét elmentette. Az alábbi adatokat arra tudja használni, hogy később folytathassa a kitöltést. Kérjük, őrizze meg ezt az e-mailt.

en: Thank you for taking the tour!
hu: Köszönjük, hogy részt vett a túránkon.

en: Thank you!
hu: Köszönjük!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
hu: A 'határidő figyelmeztő' ennyi másodpercig lesz látható (nem fog kikapcsolódni, ha a beállítás üresen marad)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
hu: A második 'határidő figyelmeztő' ennyi másodpercig lesz látható (nem fog kikapcsolódni, ha a beállítás üresen marad)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
hu: Az második üzenet, amely 'határidő figyelmeztő'-ként fog megjelenni (egy alapértelmezett figyelmeztetés jelenik meg, ha ez üresen marad)

en: The CAPTCHA settings won't have any effect because you don't have the required GD library activated in your PHP configuration.
hu: A CAPTCHA beállításai nem lesznek semmilyen hatással, mert a szükséges GD könyvtárak nem aktívak a PHP beállításaiban.

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
hu: A ComfortUpdate szolgáltatás jelenleg karbantartás alatt áll.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
hu: A ComfortUpdate a LimeSurvey nagyszerű szolgáltatása, ami segítségével könnyedén frissíthet a legújabb LimeSurvey verzióra. Használatához frissítő kulcs szükséges.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
hu: A LimeSurvey CompfortUpdate egy könnyű művelet LimeSurvey utolsó verziójához való gyors frissítéshez.

en: The ZIP file contains wrong paths
hu: A ZIP-fájl hibás útvonalakat tartalmaz

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
hu: Az importálása jelenleg nem lehetséges, mert a PHP ZIP modulja nem aktív.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
hu: A fenti hiba történt, amikor a webszerver feldolgozta a kérelmet.

en: The actual question text
hu: Az aktuális kérdésszöveg

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
hu: Az Ön által megadott e-mail cím már regisztrálva van.  A kérdőívhez való hozzáférés linkjét tartalmazó e-mailt kiküldtünk erre a címre.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
hu: A válasz-opciók az itt megadott számú oszlopok között lesznek elosztva

en: The answer options will be shown for each subquestion.
hu: A válaszlehetőségek az összes alkérdésnél megjelennek.

en: The answer to the security question is incorrect.
hu: A válasz a biztonsági kérdésre hibás.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
hu: A következő tömb_szűrő feltételeknek kell megfelelnie a válasznak:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
hu: A következő validáló feltételnek kell megfelelnie a válasznak:

en: The array question is a type that creates a matrix for the participant.
hu: A halmaz típus mátrixot hoz létre a résztvevőknek.

en: The availability of options is related to the type of question you previously chose.
hu: A lehetőségek elérhetősége a korábban kiválasztott kérdéstípustól függ.

en: The basic functions
hu: Az alapvető funkciók

en: The closed access mode needs a participant list, which you may create by clicking on the menu entry 'Participants'.
hu: A zárt hozzáférési mód használatához szükséges egy résztvevői lista, amit a 'Résztvevők' lehetőségre kattintva hozhatunk létre.

en: The condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
hu: Ezt az feltételt nem tudtuk hozzáadni! Nincs benne az a kérdés, illetve az a válaszlehetőség, amelyre a feltétel épül. Kérem, győződjön meg arról, hogy kijelölt egy kérdést és egy választ.

en: The condition could not be updated! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
hu: A feltételeket nem sikerült módosítani! Nincs benne az a kérdés, illetve az a válaszlehetőség, amelyre a feltétel épül. Kérem, győződjön meg arról, hogy kijelölt egy kérdést és egy választ.

en: The content of this box is the actual question text shown to your participants. It may be empty, but that is not recommended. You may use all the power of our WYSIWYG editor to make your question shine.
hu: Ez a doboz a résztvevőknek megjelenő aktuális kérdés szövegét tartalmazza. Üres is lehet, de nem ez célszerű. WYSIWYG szerkesztője összes tulajdonságát kihasználhatja, hogy a kérdése a lehető legszebben jelenjen meg.

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
hu: Az adatbázis létezik és LimeSurvey-táblákat tartalmaz.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
hu: Adatbázisát frissítettük %s verzióról %s verzióra.

en: The database you specified does already exist.
hu: A megadott adatbázis már létezik.

en: The database you specified does not exist:
hu: Az Ön által megadott adatbázis nem létezik:

en: The email address is not valid.
hu: Az e-mail cím érvénytelen.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
hu: Az Ön által megadott e-mail cím már regisztrálva van és a kérdőív már lezárult.

en: The email you used is not valid. Please try again.
hu: Az e-mail cím, amit használ, érvénytelen. Próbálja újra!

en: The end message
hu: A záró üzenet

en: The entry was assigned the following record id:
hu: Ennek a bejegyzésnek az alábbi azonosítót adtuk:

en: The existing label set has assessment values assigned.
hu: A meglévő címkekészletet már értékelték.

en: The existing label set has different/more languages.
hu: A meglévő címkekészletnek eltérő/több nyelve van.

en: The file %s was deleted.
hu: %s fájlt sikeresen törölte.

en: The file has been successfully uploaded.
hu: Fájlt sikeresen feltöltötte.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
hu: %s mappa nem létezik és nem hozható létre.

en: The following LimeSurvey updates are available:
hu: A következő LimeSurvey frissítések érhetőek el:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
hu: CSV fájljában az alábbi további mezőket találtuk.

en: The following answers should be deleted:
hu: A következő válaszok törlése javasolt:

en: The following assessments should be deleted:
hu: A következő kiértékeléseket kellene törölni:

en: The following conditions should be deleted:
hu: A következő feltételeket törölni kell:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
hu: A következő fájlokat fogjuk módosítani vagy törölni, de valaki már módosította őket.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
hu: A következő fájlokat a frissítésnek kellett volna létrehoznia, de már léteztek. Ez szokatlan és talán egy korábbi frissítési próbálkozásból maradványa.

en: The following groups should be deleted:
hu: A következő csoportok törlése javasolt:

en: The following old survey participants tables could be restored:
hu: A következő régi kérdőív-résztvevőktáblázatokat kellene helyreállítani:

en: The following old survey participants tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
hu: A következő régi kérdőív-résztvevőktáblázatok törlését javasoljuk, mert egy bejegyzést sem tartalmaznak vagy a szülőkérdőívük már nem létezik:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
hu: A következő régi kérdőív-válaszoktáblázatok léteznek és ki lehet őket törölni, ha már nincs szükség rájuk:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
hu: A következő, régi kérdőív-táblázatok törlése javasolt, mert nem tartalmaznak rekordokat vagy a szülő kérdőívük már nem létezik:

en: The following problems have been found:
hu: Ezeket a problémákat találtuk:

en: The following questions should be deleted:
hu: A következő kérdések törlése javasolt:

en: The following steps will be done by this update:
hu: A következő lépéseket hajtja végre ez a frissítés:

en: The following survey language settings should be deleted:
hu: A következő kérdőív nyelvi beállításainak törlése javasolt:

en: The following surveys are available:
hu: A következő kérdőívek érhetők el:

en: The following surveys have an errorneous question group order. Please go to each survey respectively, check the group order and save it.
hu: A következő kérdőívek csoportrendezése hibás. Kérjük, kattintson az érintett csoportok rendezésére, majd mentsen.

en: The following surveys have an errorneous question order. Please go to each question and group respectively, check the question order and save it.
hu: A következő kérdőívek kérdésrendezése hibás. Kérjük, ellenőrizze és mentse az érintett kérdések rendezését.

en: The following surveys should be deleted:
hu: A következő kérdőívek törlése javasolt:

en: The following user group assignments should be deleted:
hu: A következő felhasználó-csoport összerendeléseket javasoljuk törölni:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
hu: %s betűkészlet fájl nem található a <limesurvey root folder>/fonts mappában. Diagramok generáláshoz olvassa el a fonts mappában található txt fájlt.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
hu: A csúszka közepén jelenik meg a fogantyú, kivéve ha csúszkának állítottak be kezdőértéket (evvel nem állít be kezdőértéket).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
hu: PHP impa modul nincs telepítve vagy nem aktív. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
hu: Az importált csoportfájl nyelvei kell, hogy tartalmazzák ennek a kérdőívnek legalább a fő nyelvét.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
hu: Az importált kérdésfájl nyelvei kell, hogy tartalmazzák ennek a kérdőívnek legalább a fő nyelvét.

en: The last column shows the total for the row.
hu: Az utolsó oszlop a sorösszegeket jeleníti meg.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
hu: Az utolsó sor az oszlopösszegeket, az utolsó oszlop a sorösszegeket jeleníti meg.

en: The last row shows the total for the column.
hu: Az utolsó sor az oszlopösszegeket jeleníti meg.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
hu: A megadott szám a logaritmus alapja, vagy ha nincs megadva, akkor a természetes alapú logaritmus.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
hu: Elérte a maximálisan feltölthető fájlok számát. Most visszatérhet a kérdőívhez.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
hu: Az üzenet, amely 'határidő figyelmeztő'-ként fog megjelenni (egy alapértelmezett figyelmeztetés jelenik meg, ha ez üresen marad)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
hu: A határidő lejártakor megjelenítendő üzenet (egy alapértelmezett üzenet fog megjelenni, ha ez a beállítás üresen marad)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
hu: Nem elegendő fájlt töltött fel.

en: The most important question-related options are displayed here.
hu: A legfontosabb kérdésfüggő lehetőséget itt jelennek meg.

en: The most important settings of your survey can be reached from this sidebar: the survey settings menu and the survey structure menu. You may resize it to fit your screen to easily navigate through the available options. If the size of the sidebar is too small, the options get collapsed and the quick-menu is displayed. If you wish to work from the quick-menu, either click on the arrow button or drag it to the left.
hu: A kérdőív legfontosabb beállításai erről az oldalsávról érhetőek el: a kérdőív beállítások menüpontját és a kérdőív struktúra menüjét. Átméretezheti, hogy könnyedén navigálhasson az elérhető lehetőségek segítségével. Amennyiben az oldalsáv túl kicsi, a lehetőségek összecsukódnak és a gyorsmenü jelenik meg. Amennyiben a gyorsmenüből kíván dolgozni, vagy kattintson a nyíl gombra vagy dobja azt a bal oldalra.

en: The name must be unique for all menu entries throughout the software.
hu: A névnek egyedinek kell lennie a szoftver összes menübejegyzésében.

en: The new question group/question order was successfully saved.
hu: A kérdéscsoportok/kérdések új sorrendját sikeresen mentette.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size. Server configuration allow a maximum file size of %s KB.
hu: A résztvevő nem tölthet fel ennél a méretnél nagyobb fájlt. A kiszolgáló konfigurációja alapján a maximális megengedett fájlméret %s KB.

en: The password will be generated and sent by email.
hu: Jelszavát elkészítjük és e-mailen elküldjük Önnek.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
hu: A jelszó, amit a beállítások választható lépésénél választott.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
hu: Ennek a szuperüzemeltetőnek a jogosultságai nem módosíthatóak.

en: The plugin settings were saved.
hu: A bővítmény beállításait sikeresen mentette.

en: The plugin was not found.
hu: A bővítmény nem található.

en: The question bar
hu: A kérdéssáv

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
hu: Kérdést nem sikerült létrehozni. Legalább a kérdéskódot meg kell adnia.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
hu: A kérdést nem lehetett hozzáadni. Meg kell adjon legalább egy kérdéskódot.

en: The question could not be imported for the following reasons:
hu: A kérdés importálása nem sikerült a következő hibák miatt:

en: The question group was deleted.
hu: Kérdéscsoport törlése sikerült.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
hu: A kérdőívre adott válaszokkal együtt nem rögzítünk semmilyen Önnel kapcsolatos azonosító információt, csak akkor, ha kimondottan ilyen adatra vonatkozó kérdésre válaszol a kérdőívben.

en: The records have been saved successfully!
hu: Bejegyzéseket sikeresen mentette.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
hu: A redundancia ellenőrzés olyan táblázatokat keres, melyek a kérdőív deaktiválása után megmaradnak. Ha már nincs szüksége rájuk, kitörölheti őket.

en: The related survey is missing.
hu: A kapcsolódó kérdőív hiányzik.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
hu: Hibás szintaxis miatt a kérést a kiszolgáló nem tudta értelmezni.

en: The requested URL was not found on this server.
hu: A keresett URL nem található a szerveren.

en: The requested files do not exist on the server.
hu: A keresett fájlok nem léteznek a szerveren.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
hu: Fájlok feltöltéshez szükséges mappát nem sikerült létrehozni. Ellenőrizze a /upload/surveys mappa jogosultságait.

en: The response record %s was updated.
hu: %s kitöltés rekordját sikeresen frissítette.

en: The response timings table has been renamed to:
hu: A válaszadásidőzítő-táblázatot sikeresen átnevezte erre:

en: The responses table has been renamed to:
hu: A válasz táblázatok átnevezve erre:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
hu: Ennek a kérdőívnek a válaszai már nem elérhetőek LimeSurvey alatt.

en: The selected attribute was invalid.
hu: A kijelölt attribútum nem valid.

en: The server tried to call an unknown view!
hu: A szerver egy ismeretlen nézetet próbált behívni!

en: The settings tab with the survey menu
hu: A beállítások fül a kérdőívmenüvel

en: The sidebar
hu: Az oldalsáv

en: The sum must be at least %s
hu: Az összeg legalább %s kell legyen

en: The sum must be at most %s
hu: Az összeg legfeljebb %s kell legyen

en: The sum must be between %s and %s
hu: Az összeg %s és %s között kell legyen

en: The sum must equal %s
hu: Az összeg pontosan %s kell legyen

en: The sum must equal %s.
hu: Az összeg pontosan %s kell, hogy legyen.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
hu: Több numerikus bemenet összege nagyobb kell legyen ennél az értéknél

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
hu: Ezt a kérdőívet nem lehet aktiválni addig, amíg nincsenek megoldva ezek a problémák.

en: The survey description
hu: A kérdőív leírása

en: The survey group '%s' was deleted.
hu: '%s' kérdőívcsoport sikeresen törölte.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
hu: Az a kérdőív, melyben részt kíván venni, úgy látszik, már nem létezik.

en: The survey participant was successfully updated.
hu: Kérdőív résztvevőit sikeresen frissítette.

en: The survey response table could not be created.
hu: A kérdőív-válaszoktáblázatot nem sikerült létrehozni.

en: The survey structure
hu: A kérdőív struktúrája

en: The survey title
hu: A kérdőív címe

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
hu: A kérdőív lejárt a kérdőív lejárati dátum beállításai miatt.

en: The survey you selected does not exist
hu: Nem létezik a választott kérdőív

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
hu: A mappa ahová a sablonokat fel lehet tölteni nem létezik vagy nem írható.

en: The text inserted here will be displayed on the welcome screen, which is the first thing that your respondents will see when they access your survey..
hu: Az ide beírt szöveg kerül az üdvözlőképernyőre, ez fogadja a válaszadót a kérdőív megnyitásakor.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
hu: Az üzenet, amelyik megjelenik a visszaszámlálón a visszaszámlálás alatt

en: The theme '%s' has been reset.
hu: '%s' témát tulajdonságait sikeresen alapértelmezettre állította.

en: The theme upload directory doesn't exist or is not writable.
hu: A téma feltöltési könyvtára nem írható vagy nem létezik.

en: The three top boxes are the most basic functions of LimeSurvey.
hu: A felső három doboz a LimeSurvey leggyakrabban használt alapfunkciói.

en: The title of the question group is visible to your survey participants (this setting can be changed later and it cannot be empty). Question groups are important because they allow the survey administrators to logically group the questions. By default, each question group (including its questions) is shown on its own page (this setting can be changed later).
hu: A kérdéscsoport címét láthatják a kitöltők (ez a beállítás később módosítható, a cím nem maradhat üresen).  A kérdéscsoportok a kérdések logikai csoportokba rendezése miatt fontos. Alapértelmezetten minden kérdéscsoport (beleértve annak kérdéseit) saját oldalán jelenik meg (ez a beállítás is később módosítható).

en: The title of your question
hu: Kérdésének a címe

en: The top bar
hu: A felső sáv

en: The type of your database management system
hu: Adatbázis-kezelő rendszerének típusa

en: The update is now complete!
hu: A frissítés befejeződött!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
hu: A frissítési szerver jelenleg  foglalt. Ez akkor történik, ha az új verzió frissítési fájljai készítés alatt vannak.

en: The user name cannot be changed.
hu: A felhasználónév nem módosítható.

en: The username already exists.
hu: A felhasználónév már foglalt.

en: The value of this variable can not be changed
hu: Ennek a változónak az értéke nem megváltoztatható

en: The welcome message
hu: Az üdvözlő üzenet

en: Theme
hu: Téma

en: Theme %s does not exist.
hu: %s téma nem létezik.

en: Theme '%s' does not exist.
hu: '%s' téma nem létezik.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
hu: '%s' sablont eltávolítottuk, mert nem kompatibilis a LimeSurvey ezen verziójával.

en: Theme '%s' was successfully deleted.
hu: '%s' témát sikeresen törölte.

en: Theme editor
hu: Témaszerkesztő

en: Theme editor:
hu: Témaszerkesztő:

en: Theme name
hu: Téma megnevezése

en: Theme options
hu: Témalehetőségek

en: Theme options differences
hu: Témalehetőségek különbségei

en: Theme options saved.
hu: Témalehetőségeket sikeresen mentette.

en: Theme:
hu: Téma:

en: Themes
hu: Témák

en: Themes options for this survey group
hu: A kérdőívcsoport témalehetőségei

en: Themes storage
hu: Tématároló

en: Themes:
hu: Téma:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
hu: %s árva alapértelmezett bejegyzés nem törölhető.

en: There are %s orphaned question attributes.
hu: %s árva kérdéstulajdonság létezik.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
hu: %s árva kvótabejegyzés nem törölhető.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
hu: %s árva kvótanyelvbeállítás nem törölhető.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
hu: %s árva kvótatag nem törölhető.

en: There are %s questions in this survey.
hu: %s kérdés található ebben a kérdőívben.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
hu: Kér üres kérdéscsoport van ebben a kérdőívben - legalább egyikbe hozzon létre egy kérdést.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below, or wait %s seconds.
hu: Több e-mail küldése van folyamatban, mint amennyi egy kötegben elküldhető. A levelek küldésének folytatásához kattintson a lentebb található gombra vagy várjon %s másodpercet.

en: There are no existing conditions in this survey.
hu: Ebben a kérdőívben nem létezik feltétel.

en: There are no groups available.
hu: Egy csoport sem érhető el.

en: There are no label sets which match the survey default language
hu: Nem található címkekészlet a kérdőív alapértelmezett nyelvéhez

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
hu: Nincs több kérdés. Kérem, kattintson a  [ Beküldés ] gombra a kérdőív befejezéséhez.

en: There are no participants to be exported.
hu: Egy exportálható résztvevő sincs.

en: There are no questions in this group.
hu: Egy kérdés sincs ebben a csoportban.

en: There are no questions in this survey
hu: Nincs kérdés ebben a kérdőívben

en: There are no questions in this survey.
hu: Egy kérdés sincs ebben a kérdőívben.

en: There are no simple options in this survey theme.
hu: Nincsenek egyszerű lehetőségek ebben a kérdőív-témában.

en: There are no unmapped attributes
hu: Egy le nem képzett attribútum sincs

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
hu: Két módon is leállíthatja a kérdőívet. Kérem, figyelmesen olvassa el az alábbi leírást mindkettőről, és válassza ki az Önnek megfelelőt.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
hu: Még {EMAILCOUNT} e-mailt kell elküldeni.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
hu: {NUMBEROFQUESTIONS} kérdés van ebben a kérdőívben.

en: There has to be at least one language.
hu: Legalább egy nyelvnek lennie kell.

en: There is 1 question in this survey
hu: 1 kérdés van ebben a kérdőívben

en: There is 1 question in this survey.
hu: 1 kérdés van ebben a kérdőívben.

en: There is no matching saved survey.
hu: Nincs ilyen elmentett kérdőív.

en: There is no matching survey.
hu: Nincs ilyen kérdőív.

en: There is no matching user %s in group %s.
hu: Nincs egyező %s felhasználó a(z) %s csoportban.

en: There is {n} user attribute field in this survey participants table.|There are {n} user attribute fields in this survey participants table.
hu: Jelenleg {n} felhasználói attribútummező található ebben kérdőív-résztvevőktáblázatban.|Jelenleg {n} felhasználói attribútummező található ebben kérdőív-résztvevőktáblázatban.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
hu: '%s' sablon törlése nem sikerült. Ellenőrizze a mappa-/fájljogosultságokat.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
hu: Frissítési fájl letöltése sikertelen. Kérem, próbálja újraindítani a frissítési folyamatot.

en: There was a problem updating the user permissions.
hu: Hiba történt a felhasználó jogosultságok módosítás közben.

en: There was an error using the Google API.
hu: Egy hiba akadt a Google API használata közben.

en: There was an error when saving your personal settings.
hu: Hiba a személyes beállítások mentése közben.

en: There were errors when trying to populate the database:
hu: Hiba történt az adatbázis feltöltés közben.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
hu: Nem léteztek megfelelő elküldhető e-mailek. Ez azért van mert a következő kritériumok nem voltak teljesítve:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
hu: Ezekről a fájlokról biztonsági másolatot készítünk, utána a frissítési folyamat lecseréli őket.

en: These settings cannot be changed once the survey is online.
hu: Ezek a beállítások nem módosíthatóak, miután a kérdőívet online-ra állította.

en: They represent an easy way to get back to any previous setting, and provide a general overview of where you are.
hu: Használatukkal visszatérhet bármelyik korábbi beállításhoz, illetve általános áttekintés nyújtanak, hogy Ön éppen hol van.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
hu: Ezeket találtuk duplikáltnak a családnév, keresztnév és az e-mail cím mezők kombinációja alapján

en: They were found to be duplicate using the participant id field
hu: Ezeket találtuk duplikáltnak a résztvevő ID mező alapján

en: Third choice
hu: Harmadik választás

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
hu: Ez a ZIP-fájl nem tartalmaz érvényes erőforrásokat. Importálás sikertelen.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
hu: Ez a ZIP-fájl nem tartalmaz érvényes sablonfájlokat. Importálás sikertelen.

en: This action need confirmation.
hu: Ehhez a művelethez jóváhagy szükséges.

en: This action need to be confirmed.
hu: Ezt a műveletet jóvá kell hagyni.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
hu: Ez az archívum tartalmazza a kérdőív egy PDF fájlját, a kérdőív queXML fájlját és egy queXF XML fájlt, amit a queXF (http://quexf.sourceforge.net/) tud felhasználni a beszkennelt kérdőívek feldolgozásához.

en: This attribute is automatically mapped
hu: Ezt az attribútumot automatikusan leképezzük

en: This bar will change as you move through the functionalities. The current bar corresponds to the "overview" tab. It contains the most important LimeSurvey functionalities such as preview and activate survey.
hu: Ez a sáv változik, ahogy lépked a funkciókon. A jelenlegi sáv az "Áttekintés" fülnek felel meg. Ez tartalmazza a legfontosabb LimeSurvey funkciókat, mint például az előnézet és a kérdőív aktívvá tétele.

en: This code is also the name of the variable that will be exported to SPSS or Excel.
hu: Ez a kód lesz az SPSS-be vagy Excel-ben exportálandó változó neve is.

en: This code is normally not shown to your participants, still it is necessary and has to be unique for the survey.
hu: A résztvevőknek ezt a kódot jelentjük meg, csak akkor, ha szükséges. Ennek a kódnak egyedinek kell lennie a kérdőívben.

en: This description is also visible to your participants.
hu: Ezt a leírást a résztvevők is láthatják.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
hu: Ez az e-mail cím nem használható, mert evvel a kitöltést már visszautasították.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
hu: Ez az e-mail cím már regisztrált, de innen visszapattantak a e-mailek.

en: This export is intended to create a complete backup of an active survey for archival purposes.
hu: Ezen exportálás célja egy aktív kérdőív teljes biztonsági mentése archiválási célokra.

en: This export will dump all the groups, questions, answers and conditions for your survey into a .LSS file (which is basically an XML file). This dump file can be used with the 'Import survey' feature when creating a new survey.
hu: Ez az exportálás a kérdőív összes csoportját, kérdését, válaszát és feltételét egy .LSS fájlba menti (ami gyakorlatilag egy XML fájl). Ezt a fájl használható új kérdőív létrehozására a 'Kérdőív importálása' lehetőségnél.

en: This expression uses a possibly invalid comparison. Are you sure you didn't mean to do a numerical comparison? See manual for more information.
hu: Ez a kifejezés érvénytelen összehasonlítást használ. Biztos, hogy nem a numerikus összehasonlításra gondolt? További információkért olvassa el a kézikönyvet.

en: This feature is designed to make it easy to use Excel to author and edit surveys.
hu: Ezt a tulajdonságot arra tervezték, hogy Excel használatával könnyedén szerkesszen, illetve módosítson kérdőíveket.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
hu: Az a tulajdonság csak MySQL adatbázisokon érhető el. Az Ön adatbázisának típusa: %s.

en: This file is not a supported image - please only upload JPG,PNG,GIF or SVG type images.
hu: Ez a képtípus nem támogatott - JPG,PNG, GIF vagy SVG típusú képeket töltsön fel.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
hu: Ez nem egy érvényes ZIP-fájl. Importálás sikertelen.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
hu: Ez nem egy érvényes ZIP-fájl. Importálás nem sikerült.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
hu: Ilyen fájltípus importálása nem engedélyezett.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
hu: Ilyen fájlnév nem tölthető fel.

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
hu: Ez a funkció nem futtatható, mert a demó mód aktív.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
hu: Ez a kérdéscsoport nem tartalmaz kérdéseket. Kérdéseket kell hozzáadnia, mielőtt megtekinthetné az előnézetét

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
hu: Ennek a csoportnak a leírása meglehetősen hiányos, de eléggé fontos

en: This group does not contain any question(s).
hu: Ez a csoport nem tartalmaz egy kérdést sem.

en: This group has an error
hu: Ez a csoport hibás

en: This group is empty
hu: Ez a csoport üres

en: This group is unanswered
hu: Ez a csoport megválaszolatlan

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
hu: Ez a csoport önmagában nem tartalmaz egy szintaxis hibát sem.

en: This invitation has already been used.
hu: Ezt a meghívást már felhasználták.

en: This invitation has no uses left.
hu: Ehhez a meghíváshoz már nem tartozik több felhasználó.

en: This invitation is not valid anymore.
hu: Ez a meghívó többé már nem érvényes.

en: This invitation is not valid yet.
hu: Ez a meghívó még nem érvényes.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
hu: Ez a résztvevőnek megjelenő súgó, ami a kérdésvalidáló egyenletet írja le.

en: This is a question help text.
hu: Ez egy kérdés súgószöveg.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
hu: Ez egy példakérdés szövege. A felhasználót megkértük, hogy adjon meg egy dátumot.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
hu: Ez egy példakérdés szövege. A felhasználót megkértük, hogy tegyen egy bejegyzést.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
hu: Ez egy példakérdőív leírása. Ez eléggé hosszú lehet.

en: This is a tip shown to the participant describing the subquestion validation equation.
hu: Ez a résztvevőnek megjelenő tipp, ami az alkérdés-validáló egyenletet írja le.

en: This is an anonymized survey. Participant attributes can only be used in non-anonymised surveys.
hu: Ez egy anonimizált kérdőív. A résztvevők tulajdonságai csak nem anonimizált kérdőívben használhatóak.

en: This is an error message example
hu: Ez egy hibaüzenet-példa.

en: This is an update to an unstable version
hu: Ez egy frissítés nem stabil verzióra

en: This is another sample question text - asking for number.
hu: Ez egy újabb példakérdés szövege, ami számot vár válaszul.

en: This is not a .csv file.
hu: Ez nem egy .csv fájl.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
hu: Ez nem egy érvényes LimeSurvey kérdőívstruktúra XML fájl. Az importálás sikertelen volt.

en: This is not a valid email address. Please provide a valid email address or leave it empty.
hu: Ez nem egy valódi e-mailcím. Létező e-mailcímet adjon meg vagy hagyja üresen.

en: This is not a valid response data XML file.
hu: Ez nem egy valós kitöltés adat XML fájl.

en: This is not a valid timings data XML file.
hu: Ez nem egy valós időzítő adat XML fájl.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
hu: Ez az utolsó példakérdés szövege, ami szabadszöveget vár válaszul.

en: This is some help text for this question.
hu: Ez egy kis segítő szöveg ehhez a kérdéshez.

en: This is some helpful text.
hu: Ez néhány hasznos segítő szó.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
hu: Ez a LimeSurvey üzemeltetői felülete. Innen indulva hozhat létre kérdőíveket.

en: This is the content of the menu link - leave blank to use the title.
hu: Ez a menülink tartalma - a cím használatához hagyja üresen.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
hu: Ezt az alapértelmezett e-mail címet használjuk az oldalüzemeltetési üzenetekhez és a rendszerüzenetekhez, a kapcsolattartói beállításoknál, tovább ez az alapértelmezett visszapattanó e-mail cím.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
hu: Ez az alapértelmezett neve az oldalüzemeltetőnek, továbbá ezt használjuk a rendszerüzeneteknél és a kapcsolattartói beállításoknál.

en: This is the question bar.
hu: Ez a kérdéssáv.

en: This is the sidebar.
hu: Ez az oldalsáv.

en: This is the survey end message.
hu: Ez a kérdőív záró üzenete.

en: This is the title of your survey.
hu: Ez kérdőívének a címe.

en: This is the top bar.
hu: Ez a felső sáv

en: This list cannot accept survey participant attributes.
hu: Ez a felsorolás nem fogad el kérdőívrésztvevő-attribútumokat.

en: This message is shown at the end of your survey to every participant. It's a great way to say thank you or give some links or hints where to go next.
hu: Ez azt üzenetet az összes résztvevőnek a kérdőív végén jelenítjük meg. A legjobb köszönetet mondani, illetve leírni, hogyan tovább.

en: This message is shown directly below the survey description on the welcome page. You may leave this blank for now but it is a good way to introduce your participants to the survey.
hu: Ez az üzenet közvetlenül a kérdőív leírása alatt jelenik meg az üdvözlő oldalon. Üresen is hagyhatja, de hasznos lehet itt bemutatnia kérőívét a résztvevőknek.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
hu: Ezt az elmentési azonosítónevet valaki már felhasználta, adjon meg egy másikat!

en: This name is reserved for standard template.
hu: Ez a név standard sablonnak van lefoglalva.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
hu: Ez a név jelenik meg a kérdőívlista áttekintésénél az üzemeltetési fejlécben.

en: This participant is not active in any survey
hu: Ez a résztvevő egy kérdőívben sem aktív

en: This plugin has no settings.
hu: Ennek a bővítménynek nincsenek beállításai.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
hu: Ez az eljárás törli a kérdőívet, a benne lévő kérdéscsoportokat és kérdéseket, illetve ugrási feltételeket.

en: This question does not have a question 'type' set.
hu: Ez a kérdőív egyelőre nem tartalmaz kérdéseket, ezért nem lehet kipróbálni vagy kitölteni.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
hu: Ez a kérdés ugrási feltételhez kötött, azonban az a kérdés, amely az ugrási feltételt tartalmazza, a jelen kérdés UTÁN szerepel.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
hu: Ennek a kérdésnek legalább {n} hibája van.|Ennek a kérdésnek legalább {n} hibája van.

en: This question has at least {n} warning.|This question has at least {n} warnings.
hu: Ez a kérdés legalább {n} figyelmeztetést tartalmaz.|Ez a kérdés legalább {n} figyelmeztetést tartalmaz.

en: This question has missing answer options.
hu: Ennél a kérdésnél hiányoznak a válaszlehetőségek.

en: This question has missing subquestions.
hu: Ennek a kérdésnek nincsenek alkérdései

en: This question is always shown.
hu: Ez a kérdés mindig megjelenik.

en: This question is mandatory
hu: Erre a kérdésre kötelező válaszolni

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
hu: A válasz csak 30 hosszúságú lehet, ebből 10 decimális.

en: This question requires a second answer set but none is set.
hu: Ez a kérdés egy második választ igényel, de egy sincs beállítva.

en: This question requires answers, but none are set.
hu: Ez a kérdés válaszokat igényel, de egy sincs beállítva.

en: This question type can't be selected.
hu: Ezt a kérdéstípust nem lehet kiválasztani

en: This question's SGQA code
hu: Ezen kérdésnek az SQDA kódja

en: This question's group ID number
hu: Ezen kérdésnek a csoport ID száma

en: This question's question ID number
hu: Ezen kérdésnek a kérdés ID száma

en: This question's survey ID number
hu: Ezen kérdésnek a kérdőív ID száma

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
hu: Ez a kérdés önmagában nem tartalmaz egy szintaxis hibát sem.

en: This response ID is invalid.
hu: Ez a kitöltés ID nem érvényes.

en: This response was already submitted.
hu: Ezt a választ már benyújtották.

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
hu: Ezek a beállítások nem módosíthatóak, mert a demo mód aktív.

en: This survey allows public registration. A survey participants table must also be created.
hu: Ehhez a kérdőívhez lehetséges a nyilvános regisztráció. Egy kérdőív-résztvevőktáblázatot létre kell hozni.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
hu: Ezt a kérdőívet nem lehet tesztelni vagy befejezni a következő hiba/hibák miatt:

en: This survey does not contain any question groups.
hu: Ez a kérdőív egy kérdéscsoportot sem tartalmaz.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
hu: Ez a kérdőív egyelőre nem aktív, ezért a válaszokat nem lehet megtekinteni.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
hu: Ez a kérdőív aktív és a kitöltésjelszó-táblázat létezik. Ha törli a kérdőívet, ezeket a kitöltéseket (és fájlokat) is törli. Javasoljuk, hogy exportálja a kitöltéseket a kérdőív törlése előtt.

en: This survey is active but expired.
hu: Ez a kérdőív aktív, de lejárt.

en: This survey is active but has a start date.
hu: Ez a kérdőív ugyan aktív, de van kezdeti dátuma.

en: This survey is already active.
hu: Ez a kérdőív már aktív

en: This survey is anonymous.
hu: Ez a kérdőív névtelen

en: This survey is currently active.
hu: Ez a kérdőív pillanatnyilag aktív.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
hu: Ez a kérdőív jelenleg inaktív. Válaszait nem tudni majd menteni.

en: This survey is not active - no responses are available.
hu: Ez a kérdőív nem aktív - nincsenek elérhető válaszok.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
hu: Ez a kérdőív nem aktív, VVexport-fájl importálása előtt aktívvá kell tennie.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
hu: Ez a kérdőív egyelőre nem aktív, ezért a résztvevők nem fogják tudni kitölteni.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
hu: Ez a kérdőív még nem aktív, ezért nem lehet a válaszokat elmenteni.

en: This survey is not yet started.
hu: Ez a kérdőív még nem indult el.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
hu: A kérdőív most már aktív, a válaszokat lehet rögzíteni.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
hu: Ezen kérdőív beállításait nem sikerült importálni: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
hu: Ez a kérdőív névtelen válaszokat használ, tehát nem frissítheti a válaszát.

en: This theme is out of date.
hu: Ez a téma elavult.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
hu: Ez a túra a LimeSurvey alapvető megértését segíti.

en: This type of question allows you to add multiple subquestions and a set of answers.
hu: Ez a kérdéstípus lehetővé teszi, hogy több alkérdést és válaszok gyűjteményét hozzon létre.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
hu: Ez a frissítés nem módosítja adatbázisát, ezért nem szükséges azt menteni.

en: This variable name has already been used.
hu: Ez a változónév már használatban van.

en: This will be shown when hovering over the menu.
hu: Az egér menüre húzásakor ez jelenik meg.

en: This will be the password of admin user.
hu: Ez lesz az üzemeltető jelszava.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
hu: Ez lesz az a felhasználónév, amivel a fedélzet ura fog bejelentkezni.

en: This will be your default language.
hu: Ez lesz az alapértelmezett nyelv

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
hu: Evvel törli a jelenlegi összes dobozt és visszaállíthassa az alapértelmezetteket. Biztos, hogy folytatja?

en: This will directly add a question to the current question group.
hu: Ez közvetlenül ad egy kérdést a jelenlegi kérdéscsoporthoz.

en: This will download a .zip file containing the survey in all languages.
hu: Ez letölt egy .zip fájlt, ami a kérdőívet az összes nyelven tartalmazza.

en: This will export a printable version of your survey.
hu: Ez kérdőíve nyomtatható változatát exportálja.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
hu: Ez az összes kijelölt aktív kérdőív archív fájlját (.lsa) egy ZIP-fájlban exportálja.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
hu: Ez az összes kijelölt aktív kérdőív struktúra fájlját (.lss) egy ZIP-fájlban exportálja.

en: This will open the survey as a printable page in new window.
hu: Ez új ablakban, nyomtatható oldalként megnyitja a kérdőívet.

en: This will open the survey in %s as a printable page in new window.
hu: Ez új ablakban, nyomtatható oldalként megnyitja a kérdőívet (%s).

en: This will reload the configuration file of this theme.
hu: Evvel újratölti a a téma konfigurációs fájlját.

en: This will replace the existing text. Continue?
hu: Ezzel felülírja a meglévő szöveget. Folytatni akarja?

en: This will reset all the specific configurations of this theme.
hu: Evvel törli ennek a témának az összes specifikus beállítását.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
hu: Evvel az összes kiválasztott aktív kérdőív kérdőívtémáját módosítani fogja.

en: Those files/directories are not writable:
hu: A következő fájlok/mappák nem írhatóak:

en: Three
hu: három

en: Time difference (in hours):
hu: Időkülönbség (órákban):

en: Time limit
hu: Határidő

en: Time limit action
hu: Határidő művelet

en: Time limit countdown message
hu: Határidő visszaszámlálási üzenet

en: Time limit disable next
hu: Következő kikapcsolása határidőig

en: Time limit disable prev
hu: Előző kikapcsolása határidőig

en: Time limit expiry message
hu: Határidő lejártáról üzenet

en: Time limit expiry message display time
hu: Határidő lejártáról üzenet megjelenítési ideje

en: Time limit message CSS style
hu: Határidő üzenet CSS stílusa

en: Time limit timer CSS style
hu: Határidőmérő CSS stílusa

en: Time remaining
hu: Hátralevő idő

en: Time statistics
hu: Idő-statisztikák

en: Timer
hu: Idő

en: Timing statistics
hu: Időzítési statisztikák

en: Timings (if activated)
hu: Időzítések (ha aktiválták)

en: Timings table could not be created.
hu: Időzítések-táblázatot nem lehet létrehozni

en: Timings will be saved.
hu: Az időzítéseket mentjük.

en: Timings will not be saved.
hu: Az időzítéseket nem mentjük.

en: Tip:
hu: Tipp:

en: Tip: How to display a picture in your theme?
hu: Tipp: Hogyan jelenjen meg egy kép a sablonban?

en: Tip: How to embed a picture in your theme?
hu: Tipp: Hogyan ágyazzunk be egy képet a témába?

en: Title
hu: Cím

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
hu: %s alkérdés címe módosult a erre: %s

en: Title:
hu: Cím:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
hu: Fénykép vagy egyéb tartalom feltöltése előtt mentenie kell a kérdőívét.

en: To continue please first accept our survey data policy.
hu: A továbbhaladáshoz fogadja el a kérdőív adatkezelési nyilatkozatát.

en: To find out more about queXML check out this page:
hu: További információkért a queXML-ről látogassa meg a következő oldalt:

en: To fully use it, you have to add subquestions as well as answer options.
hu: A teljes kihasználtság érdekében alkérdéseket és válaszlehetőségeket is létre kell hoznia.

en: To get to know more about queXML check this page:
hu: Hogy többet tudjon meg a queXML-ről, látogassa meg a következő oldalt:

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
hu: Adja meg felhasználónevét és eredeti e-mail címét, hogy új jelszavát e-mailben elküldhessük Önnek.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
hu: Ahhoz, hogy anonim maradjon, kérem, használjon egy álnevet felhasználónévként, viszont e-mail címet nem kötelező megadni.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
hu: Kérdések/kérdéscsoportok átrendezéséhez mozgassa egérrel a kérdést/kérdéscsoport a kívánt helyre.

en: To use a picture in a .twig file:
hu: Kép használata .twig fájlban:

en: Toggle advanced options
hu: További lehetőségek megjelenítése/elrejtése

en: Too low
hu: Túl kevés

en: Too many labels, can't generate chart
hu: Túl sok a címke, grafikon nem generálható

en: Tools
hu: Eszközök

en: Top 2, Middle, Bottom 2
hu: Felül 2, Középen, Alul 2

en: Top bar
hu: Felső tálca

en: Total
hu: Összesen

en: Total Errors
hu: Összes hiba

en: Total Imported files
hu: Összesen ennyi erőforrás importálva:

en: Total attributes in the central table
hu: Összes attribútum a központi adatbázisban

en: Total errors
hu: Összes hiba:

en: Total imported files
hu: Összes importált fájl

en: Total invitations sent
hu: Összes kiküldött meghívó

en: Total number of files
hu: Fájlok összáma

en: Total numbers of sent reminders
hu: Emlékeztetések száma

en: Total opted out
hu: Összes visszautasítás

en: Total participants in central table
hu: Összes felhasználó a központi táblázatban

en: Total records
hu: Összes rekord

en: Total records in survey
hu: Összes rekord ebben a kérdőívben

en: Total records in survey:
hu: Összes bejegyzés száma a kérdőívben:

en: Total responses
hu: Összes kitöltés

en: Total screened out
hu: Össze kiszűrt

en: Total size of files
hu: Fájlok összmérete

en: Total storage
hu: Összes tárterület

en: Total surveys completed
hu: Összes befejezett kérdőív

en: Total time
hu: Összes idő

en: Total:
hu: Összes:

en: Transfer the surveys of this user to:
hu: Ezen felhasználó kérdőíveinek átrakása ide:

en: Translate survey
hu: Kérdőív fordítása

en: Translate to
hu: Fordítás a következő nyelvre:

en: Triangle
hu: Hármoszög

en: Tried to pop value off of empty stack
hu: Ürese veremből próbált értéket kivenni

en: Try again
hu: Próbálja meg újra

en: Try again! Connection with database failed.
hu: Próbálja újra! Az adatbázishoz való kapcsolódás meghiúsult.

en: Try again! Creation of database failed.
hu: Próbálja újra! Adatbázis létrehozása nem sikerült.

en: Try to import even if question codes don't match
hu: Próbálja meg importálni, akkor is, ha a kérdéskód nem egyezik.

en: Try to submit again
hu: Próbálja meg újra elküldeni

en: Turkish
hu: Török

en: Tutorials
hu: Oktatóanyagok

en: Two
hu: kettő

en: Type
hu: Típus

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
hu: Írja be a 'nevet', amit a kérdőív mentésekor megadott, majd a jelszót.

en: Type in the new name to extend %s
hu: %s kiterjesztéséhez adja meg az új nevet

en: Type:
hu: Típus:

en: UJIS for Windows Japanese
hu: UJIS Windows japán

en: URL Description:
hu: URL leírása:

en: URL description (%s)
hu: URL leírása (%s)

en: URL description:
hu: URL leírása:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
hu: Kérdőívhez opt-in (tiltólistán lévő, de mégis kitölteni akaróknak) URL

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
hu: Kérdőívhez opt-out (meghívót kapott, de kitölteni mégsem akaróknak) URL

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
hu: URL meg kell adnia, ha az URL automatikus betöltése be van kapcsolva!

en: URL of the survey
hu: Kérdőív URL

en: Ukrainian
hu: Ukrajnai

en: Un-quotes a quoted string
hu: Idézőjelek eltávolítás az idézőjeles szövegből

en: Unable to backup your database for unknown reason.
hu: Adatbázis mentése ismeretlen hiba miatt nem sikerült.

en: Unable to create directory `%s`.
hu: '%s' mappát nem sikerült létrehozni.

en: Unable to create survey participants table
hu: Kérdőív-résztvevőktáblázat létrehozása sikertelen

en: Unable to delete answer %s, code %s
hu: %s válasz, %s kód nem törölhető

en: Unable to delete assessment %s
hu: %s kiértékelés nem törölhető

en: Unable to delete condition %s
hu: %s feltétel nem törölhető

en: Unable to delete label set %s.
hu: %s címkekészletet nem sikerült törölni.

en: Unable to delete question %s
hu: %s kérdés nem törölhető

en: Unable to delete question attributes for question %s
hu: %s kérdés kérdésattribútumai nem törölhető

en: Unable to delete question group %s
hu: %s kérdéscsoport nem törölhető

en: Unable to delete saved response.
hu: Nem sikerült törölni a mentett kitöltést.

en: Unable to delete survey %s
hu: %s kérdőív nem törölhető

en: Unable to delete survey languagesettings %s
hu: %s kérdőív nyelvi beállításai nem törölhető

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
hu: Nem lehet kiértékelni a bináris operátort - kevesebb, mint 2 bejegyzés van a veremben

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
hu: Nem lehet kiértékelni az egy egyváltozós operátort - egy bejegyzés sincs a veremben

en: Unable to import survey.
hu: Kérdőív importálása sikertelen.

en: Unable to insert record into survey table
hu: Nem sikerült rekordot beszúrni a kérdőív-táblázatába

en: Unable to use %s in anonymized survey.
hu: %s nem használható anonimizált kérdőívben.

en: Unbalanced equation - values left on stack
hu: Egyenlőtlenség - értékek a veremben maradtak

en: Uncertain
hu: Nem tudom

en: Unchanged
hu: Változatlan

en: Undefined function
hu: Ismeretlen funkció

en: Undefined variable
hu: Nem definiált változó

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Uninstall themes
hu: Témák eltávolítása

en: Uninstall this theme
hu: Téma eltávolítása

en: Unit tests of expressions within strings
hu: Kifejezések karakterláncaiban mértékegységek vizsgálata

en: Unknown action or no permission.
hu: Nem azonosítható művelet vagy hiányzó jogosultság.

en: Unknown box ID!
hu: Ismeretlen doboz ID!

en: Unknown destination build!
hu: Ismeretlen cél build!

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
hu: Ismeretlen hiba a fájl olvasása közben, nem jött létre kérdőív.

en: Unknown error!
hu: Ismeretlen hiba!

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unknown file extension
hu: Ismeretlen fájl kiterjesztés

en: Unknown session
hu: Ismeretlen munkamenet

en: Unknown update key!
hu: Ismeretlen frissítési kulcs!

en: Unknown view!
hu: Ismeretlen nézet!

en: Unkown
hu: Ismeretlen

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Unlimited administration permissions
hu: Korlátlan üzemeltetői jogosultások

en: Unmapped participant attributes
hu: Le nem képezett résztvevő attribútumok

en: Unmapped survey participant attributes
hu: Le nem képzett kérdőívrésztvevő-attribútumok

en: Unsupported syntax
hu: Nem támogatott szintakszis

en: Until:
hu: Eddig:

en: Unzip error!
hu: Unzip hiba!

en: Up to date!
hu: Naprakész!

en: Update
hu: Módosítás

en: Update complete!
hu: Frissítés befejeződött!

en: Update condition
hu: Ugrási feltételek módosítása:

en: Update scenario
hu: Forgatókönyv módosítása

en: Update server busy
hu: Frissítési szerver foglalt

en: Update survey group:
hu: Kérdőívcsoport frissítése:

en: Update type
hu: Frissítés típusa

en: Update user group
hu: Felhasználócsoport módosítása

en: Updated
hu: Frissült

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
hu: Fájl feltöltése (maximális méret: %d MB):

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
hu: Kép feltöltése (maximális méret: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
hu: Feltöltendő fájl nem található. Ellenőrizze a feltöltési mappa (%s) jogosultságait.

en: Upload file|Upload files
hu: Fájl feltöltése|Fájlok feltöltése

en: Upload summary
hu: Feltöltés összesítés

en: Upload template file
hu: Sablonfájl feltöltése

en: Upload your files
hu: Fájl feltöltése:

en: Uploaded CSV file successfully
hu: CSV fájl feltöltése sikerült

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
hu: A feltöltött címkekészlet fájlnak .lsl kiterjesztésűnek kell lennie

en: Uploaded resources management
hu: Feltöltött erőforrások kezelése

en: Uploading
hu: Feltöltés

en: Uploading LDAP Query
hu: LDAP lekérdezés feltöltése

en: Uppercase the first character of each word in a string
hu: Nagybetű a karakterláncban levő mindegyik szó első karaktere

en: Usage of + with numeric value, see manual about usage of sum.
hu: A + operátor számokkal történő használatához nézd meg a sum használatának leírását.

en: Usage of processString without a string in your template
hu: Sztring nélküli processString használata a sablonban

en: Use CAPTCHA for registration:
hu: CAPTCHA használata a regisztrációhoz:

en: Use CAPTCHA for save and load:
hu: CAPTCHA használata mentéshez és betöltéshez

en: Use CAPTCHA for survey access:
hu: CAPTCHA használata a kérdőív eléréséhez:

en: Use ComfortUpdate
hu: ComfortUpdate használata

en: Use LDAP authentication
hu: LDAP hitelesítés használatat

en: Use a customized question theme for this question
hu: Használjon személyre szabott kérdéstémát ehhez a kérdéshez

en: Use a fontawesome classname, or a link to the image.
hu: Egy fontawesome osztálynév használat vagy a kép linkelése.

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
hu: Legördülő lista használata felugró naptár helyett

en: Use button group or radio list
hu: Gombcsoport vagy rádiólista használata

en: Use checkbox layout
hu: Jelölőnégyzet elrendezés használata

en: Use dropdown presentation
hu: Legördülő megjelenítésének használata

en: Use global settings
hu: Globális beállítások alkalmazása

en: Use internal database authentication
hu: Belső adatbázis-hitelesítés használata

en: Use mapping service
hu: Térképezési szolgáltatás használata

en: Use same default value across languages:
hu: Azonos alapértelmezett érték használata több nyelvben:

en: Use settings below
hu: Alábbi beállítások használata

en: Use slider layout
hu: Csúszkaelrendezés használata

en: Use web server authentication
hu: Webszerver hitelesítés használata

en: Used bounce settings:
hu: Használatban lévő visszapattanó beállítások

en: Used/free space for file uploads
hu: Használt/szabad hely feltöltendő fájloknak

en: User
hu: Felhasználó

en: User '%s' was successfully deleted.
hu: '%s' felhasználót sikeresen törölte.

en: User ID
hu: Felhasználó ID

en: User added.
hu: Felhasználót sikeresen hozzáadta.

en: User administration
hu: Felhasználókezelés

en: User control
hu: Felhasználókezelés

en: User data
hu: Felhasználói adatok

en: User group
hu: Felhasználócsoport

en: User group ID
hu: Felhasználócsoport ID

en: User group added.
hu: Felhasználócsoportot sikeresen létrehozta.

en: User group list
hu: Felhasználócsoportok felsorolása

en: User group successfully added!
hu: Felhasználócsoportot sikeresen hozzáadta.

en: User group successfully saved!
hu: Felhasználócsoportot sikeresen mentette!

en: User groups
hu: Felhasználócsoportok

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: User registration at '%s'
hu: Felhasználó regisztrálás '%s' - nél

en: User removed.
hu: Felhasználót sikeresen eltávolította.

en: User successfully created
hu: A felhasználót sikeresen létrehozta

en: User theme
hu: Felhasználói téma

en: User with whom the participants are to be shared:
hu: Felhasználó, akivel a résztvevők meg vannak osztva:

en: User?
hu: Felhasználó?

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username already exists.
hu: Felhasználónév már létezik.

en: Username not found in LDAP server
hu: Felhasználónevet nem találtuk az LDAP szerveren

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Username: %s
hu: Felhasználónév: %s

en: Users
hu: Felhasználók

en: Uses left
hu: Hányszor használhatja még

en: Uses left:
hu: Hányszor használhatja még:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
hu: Diagramtípus-választó használatával az összes kijelölt kérdésre rákényszerítheti a kívánt diagramtípust.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
hu: Típuskikényszerítés adatsérülést okozhat; használja óvatosan vagy ha lehetséges, inkább egyáltalán nem használja.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
hu: Általában ez azért következik be, mert a kérdőívben túl sok (al)kérdés található. Próbáljon eltávolítani néhányat kérdőívéből.

en: Uyghur
hu: Ujgor

en: VV export version:
hu: VV export verzió

en: Valid from
hu: Érvényes

en: Valid until
hu: Érvényességi idő

en: Valid until:
hu: Érvényes eddig:

en: Valid username but not authorized by group restriction
hu: A felhasználónév csoporttiltás miatt nem hitelesíthető

en: Validate expression in email : %s
hu: E-mailben lévő kifejezés validálása : %s

en: Validate quota
hu: Kvóta validálása

en: Validation of quota %s
hu: %s kvóta validálása

en: Validation:
hu: Validálás:

en: Value
hu: Érték

en: Value range allows missing
hu: Értéktartomány megengedi a hiányzót

en: Values:
hu: Értékek:

en: Variable not found: %s
hu: Változó nem található: %s

en: Verify username and try again
hu: Ellenőrizze a felhasználónevet és próbálja újra

en: Version
hu: Verzió

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: View Saved but not submitted Responses
hu: Elmentett, de nem leadott válaszok megtekintése

en: View in CPDB
hu: Megtekintés a KRAB-ban

en: View labels
hu: Címkék megtekintése

en: View policy
hu: Szabályozás megtekintése

en: View response
hu: Kitöltés megtekintése

en: View response ID %d
hu: %d kitöltés ID megtekintése

en: View response URL
hu: Kitöltés URL megtekintése

en: View response as queXML PDF
hu: Kitöltések megtekintése queXML PDF-ként

en: View response details
hu: Kitöltés részleteinek megtekintése

en: View response details as queXML PDF
hu: Kitöltés adatainak megjelenítése queXML PDF formátumban

en: View statistics
hu: Statisztikák megjelenítése

en: View summary of all available fields:
hu: Minden elérhető mező összesítésének megtekintése:

en: View the statistics for this survey.
hu: Kérdőív statisztika megtekintése.

en: View this participant in the central participants database
hu: Ennek a személynek a megtekintése a központi résztvevő-adatbázisban

en: View this record
hu: Ennek a rekordnak a megtekintése

en: View users
hu: Felhasználók megtekintése

en: View without the filter.
hu: Megjelenítés a szűrés nélkül.

en: View/read
hu: Megtekintés/Olvasás

en: Viewing file '%s'
hu: '%s' fájl megtekintése

en: Viewing response (ID %s)
hu: Kitöltés megtekintése (%s ID)

en: Visible
hu: Látható

en: Visible:
hu: Látható:

en: Visit our website!
hu: Látogassa meg a honlapunkat!

en: Visual minute step interval
hu: Vizuális perclépésköz

en: Warn and move on
hu: Figyelmeztessen és lépjen tovább

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning!
hu: Figyelmeztetés!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
hu: Figyelmeztetés! Üzemeltető visszapattanó e-mail címet nem sikerült menteni, mert nem érvényes.

en: Warning! Administrator email address was not saved because it was not valid.
hu: Figyelmeztetés! Az üzemeltető e-mail címét nem mentettük, mert az nem valódi.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
hu: Figyelmeztetés: HTTPS bekapcsolása előtt ellenőrizze, hogy %s a link működik-e.%s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
hu: Figyelmeztetés: Törölt résztvevők bejegyzései nem állíthatóak vissza.

en: Warning: Please enforce SSL encrpytion in Global settings/Security after SSL is properly configured for your webserver.
hu: Figyelmeztetés: Miután megfelelően beállította az SSL titkosítást a webszerveren, kérjük, állítsa be a Globális beállítások/Biztonság részben az SSL titkosítás kikényszerítését.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
hu: Figyelmeztetés: Folyatátás előtt figyelmesen olvassa el!

en: Warning: Quotes all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections
hu: Figyelmeztetés: Az összes egyenlőségjellel kezdődő tartalom idézése a CSV injekció megakadályozása érdekében

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
hu: A fájlok frissítendőek, de csak olvasási jog van rájuk adva

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
hu: Figyelmeztetés: A jelenlegi és az eredeti témalehetőségek között van némi eltérés!

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
hu: Vigyázat: még mindig az alapértelmezett jelszót használja ('password'). Kérem, változtassa meg, majd lépjen be újra!

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
hu: Figyelmeztetés: az eredeti téma nem létezik!

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
hu: Sajnáljuk, de a kérdőív lejárt és többé nem érhető el.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
hu: Sajnáljuk, de hiba történt a rendszerben, és nem sikerült a fájl mentése. Kérdőívkezelőjét e-mailben értesítettük.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
hu: Sajnáljuk, ez az információt csak szuperüzemeltetők érhetik el.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
hu: Sajnáljuk, de Ön nem léphet be ebbe a kérdőívbe.

en: We are sorry but you can't proceed without first agreeing to our survey data policy.
hu: A kérdőív adatkezelési nyilatkozatának elfogadása nélkül nem léphet tovább.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
hu: Sajnos ehhez nincs meg a jogosultsága.

en: We are sorry but your session has expired.
hu: Elnézést, de lejárt a munkamenetére adott maximális időkeret.

en: We can not guarantee optimum operation. It would be preferable to no longer use it or to make it compatible with the version %s of the LimeSurvey API.
hu: Nem tudjuk garantálni az optimális működést. Inkább nem használja többé vagy tegye %s verziójú  LimeSurvey API-val kompatibilissé.

en: We could not zip your database!
hu: Nem sikerült zippelni az adatbázisát!

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
hu: Nem sikerült elérni a szervert vagy a szerver nem válaszol. Kérjük, néhány perc múlva próbálja újra.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
hu: Mielőtt törölné a kérdőívet, célszerű azt az üzemeltetés menüből exportálni.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
hu: Mielőtt folytatná, célszerű az üzemeltetés menüből exportálni az egész kérdőívet.

en: We will be creating a question group and a question in this tutorial. There is need to automatically create them.
hu: Létre fogunk hozni egy kérdéscsoportot és egy kérdést ebben a bemutatóban. Szükséges, hogy automatikusan hozzuk ezeket létre.

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
hu: Egy gyors túrával próbáljuk segíteni, hogy megismerje a legfőbb funkciókat és tulajdonságokat.

en: Web page:
hu: Honlap:

en: Web server authentication method is not allowed for this user
hu: Webszerver hitelesítési mód nincs engedélyezve ennek a felhasználónak

en: Web server info
hu: Webszerver info

en: Web server name
hu: Webszerver neve

en: Web server software
hu: Webszerver szoftver

en: Welcome
hu: Üdvözlöm!

en: Welcome %s!
hu: Üdvözöljük %s!

en: Welcome and end text
hu: Üdvözlési és befejezési szöveg

en: Welcome message:
hu: Üdvözlő üzenet:

en: Welcome to %s!
hu: Ez itt a %s, üdvözöljük!

en: Welcome to LimeSurvey!
hu: A LimeSurvey üdvözli Önt!

en: Welcome to the Assessment
hu: Üdvözöljük az Értékelésben

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
hu: Üdvözöljük a LimeSurvey ComfortUpdate szolgáltatásában!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
hu: Üdvözlöm a LimeSurvey telepítő varázslójában. Ez a varázsló fogja végigvezetni a telepítés lépésein, adatbázis beállításokon és az elsődleges beállításokon.

en: Welcome to this sample survey
hu: Üdvözöljük ebben a példakérdőívben

en: Welcome:
hu: Üdvözlés:

en: Welsh
hu: Walesi

en: What good would your survey be without questions?
hu: Mire lenne jó kérdőíve kérdések nélkül?

en: When an imported record matches an existing record ID:
hu: Ha egy importált rekord megegyezik egy meglévő rekord ID-vel:

en: When using slider initial value set this value at survey start.
hu: Amikor a csúszkánál használ kezdő értéket, azt állítsa be a kérdőív indításakor.

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
hu: Amíg a kérdőív aktív, nem hozhat létre és nem is távolíthat el csoportot, illetve kérdést.

en: Width of PDF header logo:
hu: PDF fejléc logo szélessége:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
hu: Windows Arab (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
hu: Windows Balti (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
hu: Windows Közép-európai (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
hu: Windows Cirill (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
hu: Windows-31J - SJIS Windows Japán esetén (cp932)

en: With non-anonymized responses (and the survey participants table field 'Uses left' set to 1) if the participant closes the survey and opens it again (by using the survey link) his previous answers will be reloaded.
hu: Ha nem anonimizáltak a kitöltések (és a kérdőív-résztvevőktáblázat 'Hányszor használhatja még' mező értéke 1) és a résztvevő bezárja a kérdőívet, majd újra megnyitja (a kérdőív linkjét használva), előző válaszait betöltjük.

en: With real vv file : questions code are in second line
hu: Valós vv fájllal : kérdéskódok a második sorban vannak

en: Wrap container around boxes
hu: Tároló csomagolása a dobozok körül

en: Write error!
hu: Írási hiba!

en: X-Scale
hu: X-skála

en: X-Scale (columns)
hu: X-tengely (oszlopok)

en: XML themes
hu: XML témák

en: Y-Scale
hu: Y-skála

en: Y-Scale (lines)
hu: Y-tengely (sorok)

en: Year
hu: év

en: Yes
hu: Igen

en: Yes - Delete Them!
hu: Igen - Töröljük!

en: Yes, delete
hu: Igen, törlés

en: Yes, restore default
hu: Igen, alapértelmezett értékek visszaállítása

en: Yes/No
hu: Igen / Nem

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
hu: Ön a kérdőív ugrási feltételeinek törlésére készül

en: You are about to delete this survey
hu: Ön a kérdőív törlésére készül

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
hu: Arra készül, hogy kicserélje a már létező címkekészletet a jelenlegi válaszlehetőséggel.

en: You are editing an entry of the main menu!
hu: A főmenü bejegyzését módosítja!

en: You are editing the main menu!
hu: A főmenüt módosítja!

en: You are not a participant in this survey.
hu: Ön nem résztvevő ebben a kérdőívben.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
hu: Saját felhasználói jogosultságait nem módosíthatja.

en: You are not allowed to print answers.
hu: A válaszok nyomtatásához nincs jogosultsága.

en: You are not authorized to delete label sets.
hu: Nincs jogosultsága címkekészletet törölni.

en: You are not authorized to delete questions.
hu: Nincs jogosultsága a kérdések törlésére.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
hu: Sikeresen regisztrált, de az e-mail küldésekor hiba lépett fel - kérem, keresse fel a kérdőív üzemeltetőjét.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
hu: Ön Microsoft Internet Explorer-t használ.

en: You can add some additional help text to your question. If you decide not to offer any additional question hints, then no help text will be displayed to your respondents.
hu: A kérdéshez további segítő szöveget adhat meg. Amennyiben úgy dönt, hogy nem ajánlj fel további segítséget, semmilyen segítő szöveg nem fog megjelenni a válaszadóknak.

en: You can add your custom themes in upload/admintheme
hu: Egyéni témáit hozzáadhatja a feltöltés/üzemeltetői témák alatt

en: You can create as many surveys as you like.
hu: Tetszőleges számú kérdőívet létrehozhat.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
hu:  %sA limesurvey.org weboldal felhasználói fiókjával%s beszerezhet egy ingyenes próbaidőszakra szóló frissítési kulcsot.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
hu: Importálhat régi, az Ön jelenlegi kérdőívével kompatibilis kitöltéseket. A kompatibilitást az oszlopok típusának és nevének összehasonlítása határozza meg, az ID mezőt minden esetben figyelmen kívül hagyjuk.

en: You can leave these settings blank and change them later
hu: Most üresen hagyhatja és később módosíthatja ezeket a beállításokat.

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
hu: Betölthet egy kérdőívet, amelyet erről a képernyőről korábban mentett.

en: You can not add a group if survey is active.
hu: Aktív kérdőívhez nem adhat hozzá csoportot.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
hu: A csoport tulajdonosát nem távolíthatja el vagy adhatja hozzá.

en: You can now %sadd a question%s in this group.
hu: %sHozzáadhat kérdést%s a csoportban.

en: You can now close this modal box.
hu: Most már bezárhatja ezt a modális dobozt.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
hu: Most folytathatja a LimeSurvey telepítésének frissítését.

en: You can see the "breadcrumbs" In the top bar of the admin interface.
hu: "Zsemlemorzsákat" láthat a kezelő felület felső sávjában.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a survey participants table by using the button below.
hu: Átválthat zártkörű hozzáférésre, ha inicializál egy kérdőív-résztvevőktáblázatot az alábbi gomb megnyomásával.

en: You can upload %s under %s KB each.
hu: Feltölthet %s, darabonként %s KB.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
hu: Használhatja a Kifejezéskezelőt, de ennek egy számnak kell lenni az oldal megjelenítése előtt, különben 0 lesz az értéke. Amennyiben nincs megadva minimális érték, ez az érték lesz az.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
hu: Használhatja a Kifejezéskezelőt, de ennek egy számnak kell lenni az oldal megjelenítése előtt, különben 1 lesz az értéke.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
hu: Használhatja a Kifejezéskezelőt, de ennek egy számnak kell lenni az oldal megjelenítése előtt, különben 100 lesz az értéke. Amennyiben nincs megadva maximális érték, ez az érték lesz az.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
hu: Az alábbi hitelesítéseket használhatja portálra történő bejelentkezéshez:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
hu: Szűréshez használhat operátorokat (például: >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
hu: Nem hozhat létre kérdéseket aktív kérdőívben.

en: You can't change password if demo mode is active.
hu: Jelszót ne cserélhet amíg a demó mód aktív.

en: You can't copy a question if the survey is active.
hu: Nem másolhat egy kérdést, ha a kérdőív aktív.

en: You can't delete a group because one or more groups depend on it as parent!
hu: Egy csoport nem törölhető, mert egy vagy több csoport függ a szülőjétől.

en: You can't delete a group if it's not empty!
hu: Csak üres csoportot törölhet!

en: You can't delete a question if the survey is active.
hu: Aktív kérdőívből nem törölhet kérdést.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
hu: '%s' sablon nem törölhető, mert egy vagy több sablont belőle örökítettünk.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
hu: Nem törölheti ezt a kérdéscsoportot, mert a kérdőív jelenleg aktív.

en: You can't import the theme '%s' because '%s'  is not installed.
hu: '%s' témát nem importálhatja, mert '%s' nincs telepítve.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
hu: Nem illeszthet be új kérdést aktív kérdőívbe.

en: You can't remove the default language.
hu: Nem távolíthatja el az alapértelmezett nyelvet.

en: You can't reorder in an active survey
hu: Aktív kérdőívben nem rendezhet újra.

en: You can't save changes because the theme directory is not writable.
hu: Nem mentheti a változtatásokat, mert a témamappa nem írható.

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
hu: '%s' sablon nem távolítható el, mert egy vagy több sablont belőle örökítettünk.

en: You can't update question code for an active survey.
hu: Aktív kérdőív kérdéskódját nem módosíthatja.

en: You cannot delete the last answer option.
hu: Nem törölheti ki az utolsó válasz-opciót.

en: You cannot delete yourself or a protected user.
hu: Önmagát, vagy védett felhasználót nem törölhet

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
hu: Nem léphet tovább, amíg egy vagy több kérdéshez nem ír választ.

en: You cannot uninstall the default template.
hu: Az alapértelmezett sablon nem távolítható el.

en: You cannot upload themes because you do not have the required ZIP library installed in PHP.
hu: Nem tölthet fel témát, mert az ahhoz szükséges PHP ZIP modul jelenleg nincs telepítve.

en: You did not answer to the security question.
hu: Nem válaszolta meg a biztonsági kérdést.

en: You did not provide a name.
hu: Nem adott meg nevet.

en: You did not provide a password.
hu: Nem adott meg jelszót.

en: You didn't save your changes!
hu: Nem mentette módosításait!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
hu: ComfortUpdate-et a konfigurációs fájlban kapcsolták ki.

en: You do not have permission to access this page.
hu: Nincs jogosultsága az oldal eléréséhez.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
hu: Freetype mappa nincs betelepítve. A Freetype mappa szükséges a diagramok helyes megjelenítéséhez.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
hu: GD mappa nincs betelepítve. A GD mappa szükséges a diagramok helyes megjelenítéséhez.

en: You do not have the permission to access this page.
hu: Az oldal eléréséhez nincs megfelelő jogosultsága.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
hu: Hiányzik a kötelező PHP ZIP modul telepítéséből.

en: You do not need to add a description to your question group, but sometimes it makes sense to add a little extra information for your participants.
hu: Nem kötelező a kérdéscsoportjáról leírását készíteni, de sokszor hasznos lehet egy kis plusz információt adni a kitöltőknek.

en: You don't have sufficient permissions to upload images in this survey
hu: Nincs jogosultsága fájlokat feltölteni ebben a kérdőívben.

en: You don't have the right to restore the settings to default
hu: Nincs jogosultsága a beállítások alapértelmezettre állításához

en: You don't need an update key.
hu: Nincs szüksége frissítési kulcsra.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
hu: {TOTAL} pontja van a lehetséges 3 pontból.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
hu: A webhely központi résztvevő-adatbázisából Önt már eltávolították.

en: You have already been removed from this survey.
hu: Önt már eltávolították ebből a kérdőívből.

en: You have already completed this survey.
hu: A kérdőívet már kitöltötte egyszer.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
hu: Helyi LimeSurvey telepítésében hiba található. Lásd:

en: You have been already removed from this survey.
hu: Már eltávolítva a kérdőívből.

en: You have been removed from the central participants list for this site
hu: Az attribútumok megjelenítésének beállításai frissítve.

en: You have been successfully added back to this survey.
hu: Ön sikeresen visszarakták ehhez a kérdőívhez.

en: You have been successfully removed from this survey.
hu: Sikeresen eltávolítva a kérdőívből.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
hu: Elérte a maximális bejelentkezési próbálkozások számát. Kérem, várjon %d percet mielőtt újra próbálkozik.

en: You have not selected a question
hu: Nem választott ki kérdést

en: You have not selected a survey
hu: Nem választott ki kérdőívet

en: You have to pair it with one attribute of the survey participants table
hu: A kérdőív-résztvevőktáblázat egyik attribútumával össze kell párosítania

en: You have to pair this field with an existing attribute.
hu: Ezt a mezőt össze kell párosítania egy már létező attribútummal.

en: You have to put in at least a title for the survey to be saved.
hu: A kérdőívnek legalább címet kell adnia, hogy menteni lehessen.

en: You have to select a file.
hu: Egy fájlt ki kell választania.

en: You have to select at least one label set.
hu: Legalább egy címkekészletet kell kiválasztania.

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
hu: Felhasználónevében és jelszavában nem használhat / és & karaktereket.

en: You may play around with more settings, but let's save and start adding questions to your survey now. Just click on 'Save'.
hu: Eljátszadozhatna a többi beállításokkal, de inkább mentsünk, majd kezdjünk el kérdéseket hozzáadni a kérőívhez. Kattintson a 'Mentés' gombra.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
hu: Regisztrálhat erre a kérdőívre, de várnia kell (%s), mielőtt elindítja a kérdőívet.

en: You may register for this survey but you have to wait for the {{sStartDate}} before starting the survey.
hu: Regisztrálhat erre a kérdőívre, de a kérdőív kitöltésének indításával várnia kell eddig: {{sStartDate}}.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
hu: Regisztrálhat erre a kérdőívre, ha részt szeretne venni.

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
hu: Menthet üres alkérdéseket, de ennek nem sok értelme lenne.

en: You must be logged in to access to this page.
hu: Az oldal eléréséhez be kell jelentkezni.

en: You must be registered to complete this survey
hu: Ennek a kérdőívnek a kitöltéséhez  regisztráció szükséges

en: You must enter a valid email. Please try again.
hu: Valid e-mail címek kell megadnia. Próbálkozzon újra.

en: You must first create a question group.
hu: Először egy kérdéscsoportot kell létrehoznia.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
hu: Folytatás előtt állítson be írási jogosultságokat ezekre a fájlokra. Amennyiben nem biztos bennem, hogy ezt hogyan tudja megtenni, keresse fel a rendszerüzemeltetőt vagy a rendszergazdát.

en: You must supply a name for this saved session.
hu: Adnia kell egy nevet ennek az elmentett munkamenetnek.

en: You must supply a password for this saved session.
hu: Adnia kell egy jelszót ennek az elmentett munkamenetnek.

en: You need to add answer options to this question
hu: Válaszlehetőségeket kell adnia ehhez a kérdéshez

en: You need to add question groups
hu: Meg kell adjon kérdéscsoportokat

en: You need to add questions
hu: Meg kell adnia kérdéseket

en: You need to add subquestions to this question
hu: Alkérdéseket kell adnia ehhez a kérdéshez

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
hu: Még %s fájlt kell ehhez a kérdéshez feltölteni. Biztosan ki akar lépni?

en: You should add some subquestions for your question here.
hu: Itt célszerű alkérdéseket megadnia a kérdéséhez.

en: You should export your responses before deactivating.
hu: Az inaktiválás előtt javasolt a válaszok exportálása!

en: You should have a great time doing this
hu: Jól fogja érezni magát a kitöltés közben

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
hu: Jegyezze fel a táblázat(ok) nevét arra az esetre, ha ezt az információ a későbbiekben el szeretné érni.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
hu: Csak akkor aktiválja a kérdőívet, ha teljesen biztos, hogy már befejezte és nem akar változtatni a szerkezetén.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
hu: 5 másodpercen belül átirányítjuk. Ha mégsem, <a href="%s">kattintson ide</a>.

en: You will not be able to update because your previous LimeSurvey version is too old.
hu: Frissítés nem lehetséges, mert ez a LimeSurvey verzió túl régi.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
hu: Átirányítjuk az adatbázisfrissítéshez vagy (amennyiben adatbázisa naprakész) az üzemeltetői bejelentkezéshez 5 másodpercen belül. Ha mégsem, kattintson %side%s.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
hu: Tétlenség miatt kiléptettük. Jelentkezzen be újra.

en: Your Choices
hu: Lehetőségei

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
hu: LimeSurvey telepítését ellenőrizzük, hogy a frissítés sikeresen futtatható-e.

en: Your Ranking
hu: Az Ön rangsora

en: Your answer
hu: Az Ön válasza

en: Your answer must be %s
hu: Válasza pontosan ennyi legyen: %s

en: Your answer must be at least %s
hu: Válasza legalább ennyi legyen: %s

en: Your answer must be at most %s
hu: Válasza legfeljebb ennyi legyen: %s

en: Your answer must be between %s and %s
hu: A válasznak %s és %s közé kell esnie.

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
hu: Biztonsági kérdésre adott válasza nem helyes - próbálkozzon újra.

en: Your assessment
hu: Az Ön kiértékelése

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
hu: A böngészője szerint ezt a kérdőívet már egyszer kitöltötték. Újraindítjuk a munkamenetet, hogy elölről lehessen kezdeni.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
hu: Böngészőjének képernyőmérete túl kicsi az üzemeltetés megfelelő használatához. A legkisebb szükséges méret 1208*1024 px.

en: Your choices
hu: Választásai

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
hu: Az adatait most kell importálni, a data.frame neve 'data', variable.labels a ('attributes(data)$variable.labels') adatok tulajdonságai, mint foreign:read.spss-nek.

en: Your data should be imported now.
hu: Importálja adatait most.

en: Your database is too big to be saved!
hu: Adatbázisa túl nagy, hogy lementsük!

en: Your database server password.
hu: Az Ön adatbázisszerveréhez jelszó.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
hu: Az Ön adatbázisszerveréhez felhasználónév. A legtöbb esetben a 'root' a megfelelő.

en: Your database type is not MySQL!
hu: Adatbázisának típusa nem MySQL!

en: Your email address:
hu: E-mail címe:

en: Your have to answer the security question - please try again.
hu: A biztonsági kérdést meg kell válaszolnia - próbálkozzon újra.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
hu: Kulcsát frissítettük és validáltuk. Most már használhatja a ComfortUpdate szolgáltatást.

en: Your key is unknown by the update server.
hu: Kulcsát a frissítési szerver nem ismeri fel.

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
hu: Az új jelszót nem sikerült menteni, mert az a régi jelszóval megegyezik.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
hu: Az új jelszót nem sikerült menteni, mert a régi jelszó nem jó.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
hu: Új jelszavát nem mentettük, mert jelszavak nem egyeznek.

en: Your new survey was created.
hu: Új kérdőívét sikeresen létrehozta.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
hu: Új kérdőívét sikeresen létrehozta. Evvel együtt létrehozott egy kérdéscsoportot és egy példakérdést is.

en: Your participants will see this title in the browser's title bar and on the welcome screen.
hu: A résztvevők ezt a címet fogják látni a böngésző lapjának fülén és az üdvözlő képernyőn is.

en: Your passwords do not match.
hu: A két jelszó nem egyezik.

en: Your personal settings were successfully saved.
hu: Személyes beállításait sikeresen mentette.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
hu: Ezt a nyelvet használjuk a telepítési folyamat során.

en: Your ranking
hu: Helyezése

en: Your response table will be renamed to:
hu: Válaszoktáblázatának új neve:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
hu: De a bevitt adatok nem vesztek el, hanem e-mailben továbbítottuk a rendszer karbantartójának, aki később ezeket be fogja vinni az adatbázisba.

en: Your responses were not saved. Please contact the survey administrator.
hu: Kitöltését nem mentettük. Kérem, lépjen kapcsolatba az üzemeltetővel.

en: Your responses were successfully saved.
hu: A válaszait sikeresen mentettük.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
hu: Munkamenete a ComfortUpdate szerveren nem érvényes vagy lejárt. Kérem, indítsa újra a folyamatot.

en: Your survey responses have been recorded.
hu: Kitöltését rögzítettük.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
hu: A kérdőívre adott válaszokat sikeresen elmenettük. Hamarosan egy visszaigazoló e-mailt kap. Legyen szíves, mindenképpen mentse el belőle a jelszót, ugyanis ezt nem tudjuk újra elküldeni önnek.

en: Your survey was successfully saved.
hu: A kérdőívet sikeresen mentette.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
hu: Az kérdőívét névvel és jelszóval mentjük. Később befejezheti, ha ugyanavval a felhasználónévvel és jelszóval jelentkezik be.

en: Your system configuration:
hu: Rendszerkonfiguráció:

en: Your time to answer this question has expired
hu: A kérdés megválaszolására adott idő lejárt.

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
hu: A kérdés megválaszolására engedélyezett idő majdnem lejárt. {TIME} ideje maradt.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
hu: Frissítési kulcsa elérte a frissítések maximális számát!

en: Your update key has expired!
hu: Frissítési kulcsa lejárt!

en: Your update key is invalid and was removed.
hu: A frissítési kulcsa érvénytelen volt és el volt távolítva.

en: Your update key:
hu: Az Ön frissítő kulcsa:

en: Your user data for accessing %s
hu: Felhasználói adatok %s hozzáféréséhez

en: Your username:
hu: Felhasználónevem:

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
hu: Verziója nem frissíthető ComfortUpdate-tel. Frissítsen manuálisan.

en: Your version is up to date!
hu: Verziója a legújabb, azaz naprakész!

en: Zebra-striped questions
hu: Zebracsíkos kérdések

en: Zip error!
hu: Zip hiba!

en: Zip file not found!
hu: Zip fájl nem található!

en: Zoom level
hu: Nagyítási szint

en: addslashes
hu: perjelek hozzáaádsa

en: and
hu: és

en: at question
hu: kérdéshez

en: checked
hu: Kipipálva

en: completed
hu: befejezett

en: d-m-yyyy
hu: n-h-éééé

en: d.m.yyyy
hu: n.h.éééé

en: d/m/yyyy
hu: n/h/éééé

en: dd-mm-yyyy
hu: nn-hh-éééé

en: dd.mm.yyyy
hu: nn.hh.éééé

en: dd/mm/yyyy
hu: nn/hh/éééé

en: default
hu: alapértelmezett

en: deleted
hu: törölt

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
hu: tízedes:       forrás("filename", encoding = "UTF-8")        R parancsra az ablakban, fájlnevet az aktuális fájlnévvel helyettesíti

en: directory
hu: mappa

en: equals
hu: egyenlő

en: gross
hu: bruttó

en: having a valid email address
hu: van érvényes e-mail címe

en: having at least one use left
hu: legalább egy használat marad

en: hh:mm
hu: óó:pp

en: hours
hu: óra

en: if:
hu: ha:

en: inherited
hu: örökölt

en: is
hu: egyenlő

en: is NOT
hu: NEM egyenlő

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő, mint

en: is less than
hu: kevesebb mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő, mint

en: is lesser than
hu: kisebb, mint

en: is like
hu: olyan, mint

en: is matched (regexp)
hu: megegyezik (regexp)

en: is not like
hu: nem olyan, mint

en: minitab method
hu: Minitab eljárás

en: mins
hu: perc

en: mm-dd-yyyy
hu: hh-nn-éééé

en: mm.dd.yyyy
hu: hh.nn.éééé

en: mm/dd/yyyy
hu: hh/nn/éééé

en: not checked
hu: Nincs kipipálva

en: not having already completed the survey
hu: még nincs befejezett kérdőíve

en: not having been sent an invitation already
hu: nem küldtünk meghívó e-mailt

en: only apply to certain question types
hu: csak néhány kérdéstípushoz használható

en: or
hu: vagy

en: page
hu: oldal

en: queXML PDF export
hu: queXML PDF exportálás

en: queXML format (*.xml)
hu: queXML formátum (*.xml)

en: queXML is an XML description of a questionnaire.
hu: A queXML a kérdőív egy XML leírása.

en: quota language settings
hu: kvóta nyelvének beállításai

en: quota members
hu: kvóta tagjai

en: responses
hu: kitöltések

en: running
hu: futó

en: seconds
hu: másodperc

en: selected
hu: kijelölve

en: stable
hu: stabil

en: table
hu: tábla

en: timings
hu: Időzítések

en: to:
hu: címzett:

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unstable
hu: instabil

en: valid
hu: érvényes

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
hu: látogassa meg a http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php oldalt további információkért.

en: yyyy-mm-dd
hu: éééé-hh-nn

en: yyyy.mm.dd
hu: éééé.hh.nn

en: yyyy/mm/dd
hu: éééé/hh/nn

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
hu: Ennek a kérdésnek {n} javítandó hibája van.|Ennek a kérdésnek {n} javítandó hibája van.

en: {n} question contains warnings that need to be verified.|{n} questions contain warnings that need to be verified.
hu: {n} kérdés tartalmaz figyelmeztetést, amit ellenőrizni kell.|{n} kérdés tartalmaz figyelmeztetést, amiket ellenőrizni kell.
